امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۵:۴۷ PM
اختصاصی عبارت
نگاهی به حواشی سفر اهالی رسانه مازندران به گرجستان؛

آقا اجازه! «عباس زارع» پاک کن ما رو نمی ده!!

نمایشگاه- سایت عبارت
    -     کد خبر: 22000
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۲۱|۱۰:۴۴
به هرحال در سفر اخیر هیات رسانه ای مازندران به گرجستان که تصاویر و اخبارش به صورت مداوم از شبکه های مجازی اطلاع رسانی می شد هیچ مورد عجیب و قابل نقدی دیده نمی شود. من هم مثل بسیاری از منتقدان از مخالفان سفرهای بی نتیجه و عجیب خارجی مثل سفر خانواده گی اقای احمدی نژاد به نیویورک هستم اما از آن طرف بسیار موافق سفرهای خارجی اصحاب فرهنگ و رسانه.

یادداشت عبارت- ندا مفیدیان: اگر یادتان باشد چند ماه پیش جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های مازندران برگزار شد و در نهایت برگزیده گان خود را شناخت و یکی از جوایزی که به آنها تعلق گرفت«تور تفریحی ـ فرهنگی به گرجستان» بود.
حالا برنده گان خوش اقبال راهی تفلیس شده اند تا کمی آب زیرپوستشان برود و اندکی هم در کمّیت و کیفیت رسانه ها در کشور گرجی ها قیلوله کنند که بار تجربه ای باشد برای دیدی بهتر در آینده.
این سفر اما مثل همه سفرهای خارجی دیگر در این مملکت بی حاشیه و بدون مخالف نماند. عده ای به دلیل آنکه خودشان برنده نشدند معترضند که چرا برنده گان رفته اند خارجه! عده ای دیگر هم که چون کلا مخالف مدیریت ارشاد مازندران هستند و هرکاری تیم جاودانی بکند از نظرشان مذموم است فریاد برآورده اند که وای، ما دلواپسیم.
چقدر فرق است میان ما و هُلندی ها وقتی می بینیم پارلمان هلند به وزیر بهداشت شان تذکر می دهد که چرا تعداد سفرهای خارجی و برقراری روابط جدید با دنیا به اندازه کافی نیست، اما  اینجا در ایران کافی است پایت را (حتی برای درمان مرضی لاعلاج) بگذاری آنطرف آب، چقدر فرق است میان ما و ژاپنی ها وقتی بدانیم که در سرزمین خورشید تابان سالانه 2 میلیون سفر به خارج از کشور توسط اهالی رسانه ثبت می گردد، اما در ایران این عدد به زحمت سه رقمی می شود.
چقدر فرق است میان ما و آمریکایی ها وقتی بدانیم باراک اوباما وقتی فهمید خبرنگار نیویورک تایمز از پرواز هواپیمای رئیس جمهور جا مانده دستور برگشتن به واشنگتن و سوار کردن او را صادر کرد، اما وقتی فهمید مشاور امنیت ملی از پرواز جا مانده به "جو بایدن" گفت: «به «بن» بگو عجله نکند و با پرواز بعدازظهر به ما اضافه شود.»
در ایران اما ممکن است خبرنگار روزنامه دولت را در مجلس کتک بزنند و آب از آب تکان نخورد.
به هرحال در سفر اخیر هیات رسانه ای مازندران به گرجستان که تصاویر و اخبارش به صورت مداوم از شبکه های مجازی اطلاع رسانی می شد هیچ مورد عجیب و قابل نقدی دیده نمی شود. من هم مثل بسیاری از منتقدان از مخالفان سفرهای بی نتیجه و عجیب خارجی مثل سفر خانواده گی اقای احمدی نژاد به نیویورک هستم اما از آن طرف بسیار موافق سفرهای خارجی اصحاب فرهنگ و رسانه.
به نظرم این هدیه به مراتب بهتر از دادن 1 میلیون تومان پول به برنده گان بود که در نهایت می توانستند با آن یک کت و شلوار معمولی بخرند، اما حالا تجربه ای را اندوخته اند که ممکن بود تا آخر عمرشان نیز از آن بهره مند نشوند.
حالا اگر کسانی که به این سفر رفته اند در باغ تجربه اندوزی گُلی بچینند یا نه با خودشان است. هرکس در این سفر فرصت دیدن و لمس کردن را از دست دهد و نتواند آسمان گرجستان را با آسمان ایران تطبیق دهد فرصتی مغتنم را از دست داده است.
به نظرم با توجه به اهمیت چنین سفرهایی آنهم برای رسانه ای ها، بهتر است این رسم مبارک مداوم شود و حتی به عنوان الگویی برای دیگر استان های کشور معرفی گردد تا زمینه را برای جاافتادن حضور اهالی رسانه ها در تجربه های بصری و فرهنگی جدید در خارج از مرزهای ایران فراهم آورد.
در مورد دلواپسان هم چیز خاصی نمی شود گفت. دلواپسی در مازندران از جنس مرغوبی نیست و بیشتر شبیه نق زدن های بچه گانه است. شبیه : آقا اجازه! « عباس زارع» پاک کن ما رو نمی ده!!

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

طیبه رضاییان
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۹
شما هر روز با یک کنایه به احمدی نژاد شروع می کنید و این درد کمی نیست چون حرفی واسه گفتن ندارید بی سوادی درد بزرگیست
همشهری
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹
انشاااله به همشون خوش بگذره و سلامت برگردن. ببینیم چی برامون سوقاتی میارن؟ کاراشون بهتر میشه؟ بجای «ببر و بچسبون » دوتا مطلب درست و حسابی تولید میکنن؟
پور موسی- علی
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳
جالبه بخدا. ببین این اقایون درگیر چه چیزایی هستن. مثلا قراره این قشر دردها و کمبود های جامعه رو ببینن ولی فقط به فکر منافع خودشونن. حالا چون یه عده رفتن اون عده که نرفتن دارن سنگ میندازن
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
عبارت ترسیدی نظرم رو منتشر. نکردی ...:))))) گفتم که رنگ و بوی کاسه لیسی داره :))))))
شیخی
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷
ما بدبخت ها رو ببین که کیا شدن زبان ما در رسانه ها!!! اتفاقا بنظر من این کار شبیه اینه که زار بزنن و بگن اون کیم داره من ندارم
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
جانا سخن از زبان ما میگویی
مخاطب
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
گاهی یه اتفاقایی می افته که ادم شاخ در میاره. اینهمه موضوعات مهم هست واسه نگران شدن و دلواپسسسس شدن اینارو ببین توروخدا به چی گیر دادن.
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲
نهایتا مزخرف بود چون رنگ و بوی کاسه لیسی داشت.
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
این دلواپسا نمیخوان یکمی استراحت کنن؟
پربازدیدترین

بازگشت عبوری به فرمول یک/ چگونه می توان یک موج را متوقف کرد؟

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

آرشیو