امروز : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت : ۱۱:۱۴ AM
سیاری:

ناوشکن‌های ایران در دنیا انگشت‌شمار است/ منابع دریایی برای توسعه کشور مورد توجه قرار گیرد

امیر دریادار سیاری
    -     کد خبر: 22029
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۲۱|۱۴:۰۴
سرویس :
فرمانده نيروی دريايی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز خوشحالیم که با استفاده از علم و دانش دانشگاهیان، نخبگان و صنایع توانستیم ناوشکن‌هایی بسازیم که در دنیا انگشت‌شمار باشد.

عبارت: امیر دریادار حبیب‌الله سیاری ظهر امروز در نشست صمیمی با رئیس دانشگاه مازندران، اعضای هیأت علمی و رؤسای دانشکده‌ها، اظهار کرد: دانشگاه به‌عنوان مرکز تولید علم و دانش نقش مهمی در ایجاد ارتباط موفق با دیگر مراکز دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به نقش تأثیرگذار دانشگاه‌ها در تمام زمینه‌ها سعی کردیم در نیروی دریایی ارتش ارتباط خوبی با دانشگاه‌ها داشته باشیم، گفت: یکی از موارد لازم و ضروری برای نیروی دریایی ارتش استفاده از تجهیزات محور بالا، به‌روز و استفاده از ناوشکن‌هایی است که باید مجهز، پیشرفته و مطابق با فناوری جدید باشد تا امکان مقابله با کشورهای دیگر برای ما فراهم کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای دست‌یابی به تجهیزات باید از علم و دانش بالا بهره‌مند شویم، تصریح کرد: امروز خوشحالیم که با استفاده از علم و دانش دانشگاهیان، نخبگان و صنایع توانستیم ناوشکن‌هایی بسازیم که در دنیا انگشت‌شمار باشد.

سیاری با اعلام اینکه در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی بین نیروی دریایی ارتش و دانشگاه‌های مختلف کشور وجود دارد، اضافه کرد: نقش مهم و تأثیرگذاری که دریا برای هر کشور از جهت تولید منابع دریایی و توسعه کشور دارد، باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید فرمودند تا مسأله فرهنگ برخورداری از نعمت دریا مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر تصمیم گرفتیم فرهنگ‌سازی را از دانشگاه‌ها شروع کنیم و با ارتباط با وزیر آموزش و پرورش سعی کردیم در کتاب جغرافیای دانش‌آموزان نیز فصول بیشتری را به مباحث دریایی اختصاص دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: در حال حاضر با بیشتر دانشگاه‌ها تفاهم‌نامه همکاری داریم و امیدواریم با عقد تفاهم‌نامه همکاری لازم را داشته و از توانمندی دانشجویان برای پیشرفت نیروی دریایی و توسعه منابع دریایی بهره‌مند شویم.

به گزارش فارس، در پایان تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه مازندران و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی منعقد شد./فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال