امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۵:۲۳ AM
اختصاصی عبارت
پرده برداری مدیرکل بهزیستی مازندران از جزئیات آمار کودک آزاری؛

تنها ۶ کودک در سالجاری در مراکز شبانه روزی بهزیستی پذیرش شدند/فرشته نجات بخشی به اسم تلفن۱۲۳

نشست خبری دکتر آرام به مناسبت هفته بهزیستی
    -     کد خبر: 22204
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۲۴|۱۶:۳۲
دکتر آرام تصریح کرد: ۶ مورد از ۱۲۲ ارجاع صورت گرفته از طریق پایگاه خدمات اجتماعی بوده است و ۲۰ مورد نیز به صورت «خودمعرف» به مراکز اورژانس اجتماعی مراجعه کرده اند.

عبارت ـ گروه جامعه: دکتر سید سعید آرام؛ مدیرکل بهزیستی مازندران در گفتگو با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اعظم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به استقبال عمومی و بازخورد مثبت برگزاری پویش « نه به کودک آزاری، احترام به کودکان ؛ آری » گفت: خوشبختانه با حضور فعال اصحاب رسانه و اهمیت موضوع ، توجه جامعه به موضوع کودکان جلب شد و همین امر ما را بر آن داشت تا برای اطلاع رسانی بیشتر در این زمینه کارگروهی ایجاد کنیم.

مدیرکل بهزیستی مازندران افزود: اهمیت این مسئله، ضرورت اطلاع رسانی دقیق و آماری را دو چندان می کند به همین خاطر به برخی از آمارهای تخصصی‌ تر که نشان دهنده نتیجه جدی گرفتن مسایل کودکان و ورود به دنیای آسیب های اجتماعی این حوزه است اشاره خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه سالجاری 122 مورد کودک آزاری به مراکز اورژانس اجتماعی بهزیستی مازندران ارجاع شده است گفت: از این تعداد 96 مورد از طریق تماس با خط 123( اورژانس اجتماعی) شناسایی شده است که این امر نشان دهنده اهمیت و اثرگذاری این شماره تلفن بسیار مهم است و درخواست ما نیز از اصحاب رسانه این است که در معرفی هرچه بیشتر این خط ارتباطی اجتماعی به بهزیستی مازندران کمک کنند.

دکتر آرام تصریح کرد: 6 مورد از 122 ارجاع صورت گرفته از طریق پایگاه خدمات اجتماعی بوده است و 20 مورد نیز به صورت «خودمعرف» به مراکز اورژانس اجتماعی مراجعه کرده اند.

مدیرکل بهزستی مازندران ادامه داد: در همین سال 52 مورد خدمات سیار و اعزام تیم تخصصی به محل حادثه با موضوع کودک آزاری داشته ایم که خوشبختانه بخش عمده آن به حلِ مسئله در محل انجامید و بررسی های مجدد ما از این موارد آسیب پذیر نشان میدهد که مشاوره های تخصصی و مراقبت های نامحسوس ما اثرگذار بوده و وضعیت مراقبتی از این کودک به شکل چشمگیری بهبود یافته است.

دکتر آرام گفت: از تمامی این موارد تنها 6 کودک در مراکز شبانه روزی بهزیستی استان پذیرش شده اند که خوشبختانه آمار اندکی است و نشان می دهد که مداخله به موقع، مشاوره درست و گسترده‌گی چتر حمایتی بهزیستی می تواند چه آثار مثبتی در پی داشته باشد.

 مدیرکل بهزیستی مازندران در پایان با قدردانی از همکاران حوزه اجتماعی و اصحاب رسانه بار دیگر بر اهمیت رفتار مناسب با کودکان تاکید کرد و اظهار داشت: خوشبختانه این موضوع در دولت تدبیر و امید بسیار مورد توجه قرار گرفته و مانند دیگر آسیب های اجتماعی به شکل ویژه در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد.

وی افزود: کودکان نه تنها آینده سازان فردا، بلکه امیدهای امروز هستند که همچون قلبی سرزنده، خون حیات را در رگ های خانواده و جامعه جاری می سازند، بنابراین وظیفه همه ماست که از کودکان به نحو احسنت مراقبت کنیم.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

از بی مسئولیتی مرگبار اوقاف تا بی خیالی میراث فرهنگی/ ساری به گورستان آثار ثبت ملی بدل شده است

بابل پیشتاز ولادت و ازدواج در استان/ ساری یکه تاز طلاق/۷۵ سالگی وقت مرگ در مازندران

شهردار سابق بابل به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم شد/ تخریب دیوار، کار دست سردار داد!

کسانی که همه امکانات کشور دستشان هست یا بوده حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند/ نمی‌شود انسان یک‌ دهه همه‌کاره کشور باشد و دهه بعد مخالف‌خوان شود

بابلی و ساروی بازی درنمی آورم/نه یارانه می گیرم، نه حقوق نجومی/در حوزه پرونده های کار بسیار موفق بودیم/ زیراب علی بابایی را نمی زنم

از حمله گازانبری و همه جانبه به «مظفری» تا انتقاد از فساد اداری/ اعتراض شدید خبرگزاری تسنیم/ اظهارات عجیب خبرگزاری مهر

آرشیو