امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۴:۴۵ PM
اتفاقی خوشایند در آخرین سال دولت تدبیروامید در مازندران؛

تجلیل از حسین علیزاده و محمود دولت آبادی درشب نشان نیما

نیما یوشیج حسین علیزاده و محمود دولت آبادی
    -     کد خبر: 22505
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۳|۱۵:۳۵
امسال از استاد حسین علیزاده آهنگ‌ساز، ردیف‌دان، پژوهش‌‌گر و نوازنده تار و سه‌تار ایرانی در "شب نشان ملی نیما" تجلیل می شود.همچنین استاد "محمود دولت آبادی" یکی از سخنرانان اصلی است که در همین همایش از او تجلیل می شود.

عبارت: موسسه مردم نهاد فرهنگی هنری نیما در هفتمین سال اجرای خود در نوشهر همانند سال های گذشته  تجلیل از مفاخر و هنرمندان مازندرانی و ملی ایران زمین را در دستور کار خود دارد که از مهم‌ترین بخش‌های هفتمین آئین ملی "شب نشان نیما" محسوب می شود.

مدیر مؤسسه مردم نهاد فرهنگی هنری نیما در این باره با بیان اینکه هم‌زمان با ایام وفات پدر شعر نوی فارسی در ١٦ دی امسال، برای هفتمین سال پیاپی آئین ملی "شب نشان نیما" در نوشهر برگزار می‌شود، اظهار کرد: برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری بسیار خوبی برای این همایش و رویداد بزرگ و ملی فرهنگی تدارک دیده شد و امید است با حمایت همیشگی مسئولان فرهنگ‌دوست شهرستان نوشهر و استان مازندران بتوانیم همایشی درخور و با کیفیتی به مراتب بهتر از دوره‌های قبل  در نوشهر برگزار شود.

میثم زندی با بیان اینکه تجلیل از مفاخر و هنرمندان مازندرانی و ملی ایران زمین از مهم‌ترین بخش‌های هفتمین آئین ملی "شب نشان نیما" است، افزود: امسال از استاد حسین علیزاده آهنگ‌ساز، ردیف‌دان، پژوهش‌‌گر و نوازنده تار و سه‌تار ایرانی در "شب نشان ملی نیما" تجلیل می شود.

مدیر مؤسسه مردم نهاد فرهنگی هنری نیما یوشیج گفت: حسین علیزاده از مفاخر بزرگ موسیقی سنتی ایرانی است که آثار بسیار فاخر و روح‌نوازی را اجرا کرده است که سبب رشد، ارتقا و افتخاری برای هنر موسیقی اصیل ایرانی شد و مایه خوشحال است که در هفتمین آئین ملی "شب نشان ملی نیما" از این هنرمند بسیار ارزشمند کشورمان میزبانی و تجلیل می‌شود.

وی از تجلیل "محمود دولت آبادی" نویسنده شهیر و معاصر ایران در "شب نشان ملی نیما" خبر داد و افزود: استاد "محمود دولت آبادی"  یکی از سخنرانان اصلی است که در همین همایش از او تجلیل می شود.

مدیر مؤسسه مردم نهاد فرهنگی هنری نیما یوشیج  تصریح کرد: در هفتمین آئین شب نشان ملی نیما برنامه‌های متعدد فرهنگی و هنری اجرا خواهد شد و بخشی درباره تأثیرات آثار نیما بر فرهنگ و هنر ایران زمین و تحولاتی که بر ادبیات جهان گذاشته است سخن گفته می‌شود.

زندی خاطرنشان کرد: تجلیل از سال‌ها تلاش و کوشش هادی مرزبان، خسرو سینایی و شمس لنگرودی در عرصه‌های فرهنگ و هنر و ادبیات از دیگر بخش‌های هفتمین آئین ملی "شب نشان نیما" است.

وی درباره تأثیرات نیما یوشیج بر حوزه شعر و ادب، گفت: نیما یوشیج یکی از استوانه‌های فرهنگ مازندران در حوزه شعر و هنر است که تاثیرات مثبت بسیار زیادی داشت و کاری که این شاعر مازندرانی در حوزه شعر انجام داد سرآغاز فصل و راه جدیدی در ادبیات ایران شد.

وی گفت: به کارگیری از ظرفیت‌های بین‌المللی  نیما یوشیج به عنوان شاعر پرآوازه و نوگرا برای تبدیل شدن نوشهر به کانون توجهات فرهنگی و هنری کشور بسیار حائز اهمیت است و در این چند سال نیز نوشهر همواره در کانون این توجهات قرار گرفته است./ ادره کل فرهنگ مازندران
 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

سید رضا مند
یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵
با عرض سلام در برنامه بسیار باحال دیگری به مناسبت 29 آبان جناب دکتر ضیا موحد در دولت احمدی نژاد به نور تشریف آوردند و شاعران بزرگ کشور شعر خوانی نمودند . برای نخستین بار نبود یک کتاب بسیار وزین انتشار یافت
طالبی
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۴
درود بر دکتر جاودانی و استاد زندی عزیز