امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۶:۰۱ AM
اختصاصی عبارت
گفتگویی که در خبرگزاری ایلنا فیلتر شد+تصاویر

باید روسپی ها و معتادان کارتن‌خواب‌ عقیم شوند/ مثل ماشین جوجه کشی بچه می فروشند/باید جلوی مریض شدن جوان۴۰ ساله نا‌امید و بیکار را که شریک جنسی ندارد،گرفت

فیلتر شدن
    -     کد خبر: 22773
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲|۱۲:۴۸

عبارت ـ گروه فرهنگ و هنر: بعد از پرسروصدا شدن یا همان وایرال شدن خبر گورخوابی برخی از معتادان متجاهر و باز شدن پای شبکه های ماهواره ای به ماجرا، چند روزی است که از گوشه و کنار اخبار متنوعی در این باره تولید می شود.

در یکی از آخرین نمونه ها خبرگزاری کار ایران ایلنا گفتگویی را با "سیاوش شهریور" مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران ترتیب داد که ساعاتی بعد از تولید و قرار گرفتن روی خروجی این خبرگزاری فیلتر شده و از دسترس خارج شدو اگر کسی یخواهد آن را بخواند با پیام تکراری عدم دسترسی مواجه می گردد. حتی سایت های خبرخوان نیز قابلیت انعکاس این خبر را از دست دادند و تنها می توان این خبر را که در همان دقیق نخست توسط عصر ایران کپی شد در این سایت خبری پیدا کرد.

نکته جالب این است که خبرگزاری ایلنا علی رغم فیلتر شدن این مطلب همچنان آن را به عنوان مطلب تاپ خود روی خروجی قرار داده است که مبین نوعی اعتراض است.

البته سوال قدیمی همچنان پابرجاست که اگر مسئولی اظهاراتی را در سلامت جسمی و روحی کامل بیان می کند، چرا باید جلوی مطالعه آن توسط مخاطبان گرفته شود. راه درست حذف و فیلتر مطلب نیست، بلکه بهترین کار اصلاح آن و ارائه توضیح برای اقناع مخاطبان است. زیرا اقداماتی از این دست نظیر فیلتر کردن یا حذف کردن خبر این شائبه را در میان مردم ایجاد می کند که گویا آنها نامحرم هستند و نباید در باره معضلات اجتماعی و راهکارهای مسئولان چیزی بیشتر از اخبار حوادث بخوانندو بدانند.

 

خبرگزاری ایلنا با تیتر " معاون استاندار تهران: باید با قانع سازی، روسپی ها و معتادان کارتن‌خواب‌ عقیم شوند/ عین ماشین جوجه‌کشی بچه تولید می‌کنند و می فروشند" به استقبال این ماجرا رفت که به نظر می رسد این تیتر چندان مورد رضایت نبوده که خبر مورد نظر فیلتر شده است. همچنین این خبر را نمی توان در سایت استانداری تهران هم مشاهده کرد و بعید نیست فردا «سیاوش شهریور» به طور کلی منکر چنین مصاحبه ای شود.

در ادامه گفت‌و‌گوی ایلنا با مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران را مشاهده می کنید:

 چند موضوع را باید به عنوان پیش زمینه این اقدام در نظر گرفت؛ نخست آنکه براساس قوانین کشور و به لحاظ حقوقی هیچ کس اجازه ندارد؛ این کار را انجام دهد. اگر خانم مولاوردی هم چنین بحثی را مطرح کرده که با رضایت زنان کارتن خواب این کار صورت بگیرد، به این دلیل است که در شهر تهران زنانی وجود دارند که معتاد، کارتن‌خواب و تن‌فروش هستند.

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به اینکه این زنان علاوه بر توزیع مواد مخدر، خودشان هم مصرف می‌کنند و به سکس ورکری [روسپی گری] هم مشغول هستند، افزود: بالای ۲۰ درصد این زنان ایدز دارند و انواع و اقسام بیماری را گسترش می‌دهند.
 

وی ادامه داد:برخی از این زنان علاوه بر اعتیاد و کارتن‌خوابی و توسعه فحشا، عین ماشین جوجه‌کشی بچه تولید می‌کنند و چون بچه‌ها سرپرست ندارند، به فروش می‌رسند.

شهریور با طرح این سوال که با این وضعیت چه باید چه کرد؟ گفت: یک پروژه، واقعیت و نظری وجود دارد که بسیاری از سازمان‌های مردم نهاد و نخبگان اجتماعی نیز با آن موافق هستند؛ مبنی بر اینکه اگر زنی بیماری دارد، سکس ورکر هم هست و جا هم ندارد، با رضایت خودش عقیم شود نه اینکه به زور این کار انجام شود.

 

وی با بیان اینکه هیچ کسی در ایران (مدیران ملی) با این گزاره ضدحقوقی (عقیم‌سازی زنان کارتن خواب) موافق نیست، تصریح کرد: اگر زنی باشد که جانش به لبش رسیده باشد، نتواند بچه‌اش را بزرگ کند و مجبور باشد آن را بفروشد، اگر بگوید که حاضرم عقیم شوم، این کار انجام شود؛ بهتر است، چرا که حداقل شاهد بچه‌ای مریض، دارای فقر غذایی، بحران‌زده و فاقد سرپرست نخواهیم بود.

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با بیان این مطلب که بخشی از واقعیت جامعه را نمی‌توان به صورت علنی گفت، گفت: چه اتفاقی در زیر پوست این شهر در حال رخ دادن است؟ این زنان، بسیاری از دختران ما به ورطه هلاکت می‌کشانند و به آن‌ها آموزش ترویج فشاد و فحشا می‌دهند. ما متاسفانه نتوانستیم تولید امید و اشتغال کنیم.

 

وی ادامه داد: جوانی که نا‌امید و بیکار است و سنش ۴۰ سال شده و شریک جنسی ندارد، باید از یک سو به فرد آموزش دهیم که از وسایل پیشگیری استفاده شود که حداقل مریض نشود.

شهریور در خاتمه تاکید کرد: باید با پروژه قانع کردن زنان کارتن خواب، عقیم‌سازی صورت گیرد تا جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر نام عبارت مجاز می باشد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
یه عده کمپین راه میندازن و بلندگو دست میگیرن که آآآآی عقیم سازی فلانه و فلانه. بیاید فقر رو ریشه کن کنید نه فقیرو. بنظر من این درسته اما در شرایط ایده آل حالا که شرایط ریشه کن کردن فقر به هر دلیلی وجود نداره باید تصمیم واقع بینانه گرفت و به دور از احساسات جلوی ضرر رو گرفت . من کاملا با طرح عقیم سازی موافقم. بهتره اطلاع رسانی درست بشه درمورد اون. مثلا این خیلی مهمه که در این طرح با رضایت فرد اینکار انجام میشه. ضمن اینکه این عمل جراحی عقیم سازی کاملا برگشت پذیره و فقر این وسط هزینه اون رو دولت تقبل میکنه.
زهرا
یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۹
این چه عادت بدیه ما همش می خوایم پنهان کاری بکنیم. به نظر من پیشنهاد بدی نیست. وقتی نمی شود آنها را کنترل کرد حداقل نباید اجازه داد یک انسان بی گناه را وارد این دنیا کنند
تقوی
یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۱
به نظرم پیشنهاده خوبیه. به شرط اینکه به عنوان راه اصلی نبهش بلکه یه طرح ضربتی باشه. چون حل ریشه ای این معضل نیاز به برنامه داره
شکیبافر
یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
چه گزارش تکان دهنده ای بود. خب چرا فیلتر شده اینا درد و واقعیت جامعه ایرانه
پربازدیدترین

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

آرشیو