امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۷:۵۰ AM
به همت دولت تدبیر و امید؛

دوازدهمین مرکز توانبخشی سالمندان مازندران افتتاح شد/دکتر آرام: خدمات بهزیستی مازندران به سالمندان رشد چشمگیری داشته

دوازدهمین مرکز توانبخشی سالمندان مازندران افتتاح شد
    -     کد خبر: 22784
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲|۲۳:۴۱
به گفته ‌آرام هدف اصلی افتتاح این مراکز توانمندسازی سالمندان است چرا که جامعه به سمت سالمندی در حال رشد است.

مدیرکل بهزیستی مازندران از افتتاح دوازدهمین مرکز توانبخشی سالمندان استان در بابلسر خبرداد.

سعید آرام روز یکشنبه درآئین افتتاحیه دوازدهمین مرکز روزانه خانه سالمندان مازندران در بابلسر افزود: باید این اصل را در استان به صورت یک فرهنگ نهادینه کنیم که در احداث پارک، سالن های ورزشی، استخر و حمل و نقل عمومی به گونه ای طراحی شود تا سالمندان هم بتوانند از آن بهره مند شوند.

وی اظهارداشت: بنا به نظر کارشناسان در سال ۲۰۵۰ ، جمعیت زیر ۱۵ سال و سالمندان کشور برابر می شود یعنی در آینده ای نزدیک آمار سالمندان در کشور و مازندران افزایش می یابد و باید در توسعه و مبلمان شهری این اصل را مد نظر قرار دهیم. وی با اشاره به اینکه آمار رسمی سالمندان کشور حدود هشت درصد ،اما در استان مازندران این آمار ۱۰ درصد است ،افزود : هم اکنون در مازندران ۳۰۰ هزار سالمند وجود دارد

 به گفته ارام از این تعداد ۳۰۰ نفر در مرکز سالمندان شبانه روزی نگهداری می شوند و اغلب نیز بی سرپرست هستند ، ۷۰۰۰ نفر از سالمندان نیز در خانه سالمندان روزانه بسر می برند و همچنین ۴۰۰ سالمند در منازل خود از اداره کل بهزیستی استان خدمات دریافت می کنند.

همچنین دکتر آرام در حاشیه آئین بازگشایی نخستین مرکز توانبخشی در شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار در گفت‌وگو با ایسنا مازندران اظهار کرد: این مرکز دوازدهمین مرکز توانبخشی در استان مازندران است.

وی با اشاره به اهداف این مراکز خاطرنشان کرد: هدف اصلی افتتاح این مراکز توانمندسازی سالمندان است چرا که جامعه به سمت سالمندی در حال رشد است.

مدیرکل بهزیستی مازندران تصریح کرد: با توجه به اینکه مازندران از استان‌هایی است که جمعیت سالمندی آن بالا است بنابراین لازم است که با افتتاح این گونه مراکز هم بتوانیم آموزش های خوبی را به این گروه از جامعه دهیم و هم از تجربیات آن‌ها استفاده کنیم.

آرام با بیان اینکه مازندران از استان‌های پیشرو در افتتاح این مراکز است، گفت:  مرکز توانبخشی بابلسر و فریدونکنار دوازدهمین مرکز روزانه مازندران است و 8 مرکز ویزیت در منازل هم در این استان فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: حدود 10 درصد از جمعیت مازندران را سالمندان بالای 100 سال تشکیل می‌دهند که از سیستم‌های خدماتی متفاوتی استفاده می‌کنند و البته می‌توانند از خدمات این مراکز هم بهره مند شوند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

از بی مسئولیتی مرگبار اوقاف تا بی خیالی میراث فرهنگی/ ساری به گورستان آثار ثبت ملی بدل شده است

بابل پیشتاز ولادت و ازدواج در استان/ ساری یکه تاز طلاق/۷۵ سالگی وقت مرگ در مازندران

شهردار سابق بابل به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم شد/ تخریب دیوار، کار دست سردار داد!

کسانی که همه امکانات کشور دستشان هست یا بوده حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند/ نمی‌شود انسان یک‌ دهه همه‌کاره کشور باشد و دهه بعد مخالف‌خوان شود

آرشیو