امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت : ۶:۴۸ PM
آخرین اخبار:
مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران شد/ مجیدکامپیوتر جای نکو را گرفت نمونه آشکار یک مدیر اشتباهی/ ضرورت واکنش استانداری و وزارتخانه/پایان این فیلم خوش نیست کنفرانس مطبوعاتی مهندس سید حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران همایش نیم قرن مجاهدت بمناسبت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساری هاشمی اگر پزشک قلب هم می‌شد، بهترین بود/در خیابان های تهران زشت ترین فحش ها را به ناموس هاشمی دادند اما خم به ابرو نیاورد/ هاشمی با گریه جلوی نامه شش فروردين امام علیه آیت‌الله منتظری را گرفت اصلا همه رای آقای روحانی مال آقای واعظی/ افکار عمومی درباره فوت آیت‌الله هاشمی اقناع نشده / این خوب نیست که در این ۴۰ سال فقط دو رئیس جمهور رستگار شده‌اند /برخی ایستاده‌اند برای شکست اصلاح طلبان مملکت را زمین بزنند چهارمین جلسه پرسش و پاسخ با موضوع «شهروندمداری» یک روز خاص با دادستان مرکز استان مازندران بانک هویت ژنتیک ایران به چه درد می‌خورد؟ احتمال ریزش مرکز دفن زباله در آمل/زباله‌های بابلسر و فریدونکنار در حاشیه دریا دفن می‌شود
صدای شما در «عبارت» شنیده می شود؛
قابل توجه آبفا مازندران؛

قبض آب یا معما؟/ضرورت شفاف سازی آبفا درباره عناوین جدید هزینه

 آبفا مازندران
    -     کد خبر: 22798
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳|۱۰:۵۸
انتقاد ما از آبفا این است که چرا علی رغم اضافه شدن این موارد ضرورت آنها را برای مخاطبان توضیح نداده به علاوه اینکه این سوالی همیشگی است که بالاخره چه روزی این بدهی قبلی مردم «صفر » می شود؟

عبارت ـ صدای شما: اوضاع اقتصادی خوب نیست. کار از 8 گرو 9 گذشته و به 11 گرو 12 رسیده است. اگرچه دولت یازدهم موفق شد نرخ لجام گسیخته تورم را با طرحی موفق کنترل کند اما همچنان برخی از جدی ترین معضلات اقتصادی به جای خود باقی است و مردم را آزار می دهد.

شرکت های تابعه دولت، مخصوصا شرکت های وزارت نیرو عملا ورشکسته اند و سالهاست با سیلی صورتشان را سرخ نگه داشته اند. این ورشکستگی در کنار افزایش هزینه های تمام شده باعث شده است که در یک دهه شاهد افزایش نرخ انرژی در ایران باشیم.

اما در ماه های اخیر قبض های صادر شده از طرف شرکت های تابعه وزارت نیرو آنقدر عجیب و غریب شده اند که نیاز به یک دایره المعارف تخصصی برای خوانش آنهاست.

یکی از مخاطبان عبارت دو قبض آب منزلش را که یک تاریخ قرائت ثابت در دو سال مختلف را ثبت کرد برای «عبارت» ارسال نموده است و از ما پرسیده که از مدیرعامل آبفا مازندران بپرسیم این تبصره های عجیب که به تازه‌گی به فیش ها اضافه شده چیست و چرا هیچ اطلاع رسانی و شفاف سازی خاصی درباره ماهیت آنها صورت نمی گیرد.

همانطور که در ادامه مشاهده می کنید در قبض 5/9/94 هیچ نشانی از تبصره و غیره نیست ولی در قبض 6/9/95 تبصره 2 و 3 و 6  به قبض اضافه شده که هیچ شهروندی معنای آن را نمی داند. جالب است با اینکه پشت این قبوض نشانی از تبلیغات نیست و 8 نکته مهم با مشترک درمیان گذاشته شده اما بازهم حتی یک خط توضیح درباره موارد اضافه شده به قبض آب وجود ندارد.

انتقاد ما از آبفا این است که چرا علی رغم اضافه شدن این موارد ضرورت آنها را برای مخاطبان توضیح نداده به علاوه اینکه این سوالی همیشگی است که بالاخره چه روزی این بدهی قبلی مردم «صفر » می شود؟

بارها شاهد بوده ایم که مشترک حتی بیشتر از مبلغ قبض صادر شده پرداخت کرده اما 2ماه بعد بازهم با بدهی قبلی در قبضش مواجه شده است. هرچند مبلغ این بدهی ناچیز است اما اگر آن را ضربدر میلیون ها خانوار ایرانی بکنید به هیچ عنوان عدد ناچیزی نخواهد شد.

درخواست این مخاطب عزیز و همچنین درخواست گروه اقتصادی عبارت از آبفا مازندران این است که شفاف سازی لازم را در این مورد انجام دهد.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

شجاعی
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
خدا پدرتونو بیامرزه بلاخره یکی پیدا شد اینو پرسید. اصلا ما حواسیمون به این چیزا نیست. چون قبض آب مبلغش زیاد نیست اصلا نمی خونیم این چیزا رو
آخرین اخبار

مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران شد/ مجیدکامپیوتر جای نکو را گرفت

نمونه آشکار یک مدیر اشتباهی/ ضرورت واکنش استانداری و وزارتخانه/پایان این فیلم خوش نیست

کنفرانس مطبوعاتی مهندس سید حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران

همایش نیم قرن مجاهدت بمناسبت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساری

هاشمی اگر پزشک قلب هم می‌شد، بهترین بود/در خیابان های تهران زشت ترین فحش ها را به ناموس هاشمی دادند اما خم به ابرو نیاورد/ هاشمی با گریه جلوی نامه شش فروردين امام علیه آیت‌الله منتظری را گرفت

اصلا همه رای آقای روحانی مال آقای واعظی/ افکار عمومی درباره فوت آیت‌الله هاشمی اقناع نشده / این خوب نیست که در این ۴۰ سال فقط دو رئیس جمهور رستگار شده‌اند /برخی ایستاده‌اند برای شکست اصلاح طلبان مملکت را زمین بزنند

چهارمین جلسه پرسش و پاسخ با موضوع «شهروندمداری»

یک روز خاص با دادستان مرکز استان مازندران

بانک هویت ژنتیک ایران به چه درد می‌خورد؟

احتمال ریزش مرکز دفن زباله در آمل/زباله‌های بابلسر و فریدونکنار در حاشیه دریا دفن می‌شود

آرشیو