امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۶:۱۰ AM
صدای شما در «عبارت» شنیده می شود؛
قابل توجه آبفا مازندران؛

قبض آب یا معما؟/ضرورت شفاف سازی آبفا درباره عناوین جدید هزینه

 آبفا مازندران
    -     کد خبر: 22798
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳|۱۰:۵۸
انتقاد ما از آبفا این است که چرا علی رغم اضافه شدن این موارد ضرورت آنها را برای مخاطبان توضیح نداده به علاوه اینکه این سوالی همیشگی است که بالاخره چه روزی این بدهی قبلی مردم «صفر » می شود؟

عبارت ـ صدای شما: اوضاع اقتصادی خوب نیست. کار از 8 گرو 9 گذشته و به 11 گرو 12 رسیده است. اگرچه دولت یازدهم موفق شد نرخ لجام گسیخته تورم را با طرحی موفق کنترل کند اما همچنان برخی از جدی ترین معضلات اقتصادی به جای خود باقی است و مردم را آزار می دهد.

شرکت های تابعه دولت، مخصوصا شرکت های وزارت نیرو عملا ورشکسته اند و سالهاست با سیلی صورتشان را سرخ نگه داشته اند. این ورشکستگی در کنار افزایش هزینه های تمام شده باعث شده است که در یک دهه شاهد افزایش نرخ انرژی در ایران باشیم.

اما در ماه های اخیر قبض های صادر شده از طرف شرکت های تابعه وزارت نیرو آنقدر عجیب و غریب شده اند که نیاز به یک دایره المعارف تخصصی برای خوانش آنهاست.

یکی از مخاطبان عبارت دو قبض آب منزلش را که یک تاریخ قرائت ثابت در دو سال مختلف را ثبت کرد برای «عبارت» ارسال نموده است و از ما پرسیده که از مدیرعامل آبفا مازندران بپرسیم این تبصره های عجیب که به تازه‌گی به فیش ها اضافه شده چیست و چرا هیچ اطلاع رسانی و شفاف سازی خاصی درباره ماهیت آنها صورت نمی گیرد.

همانطور که در ادامه مشاهده می کنید در قبض 5/9/94 هیچ نشانی از تبصره و غیره نیست ولی در قبض 6/9/95 تبصره 2 و 3 و 6  به قبض اضافه شده که هیچ شهروندی معنای آن را نمی داند. جالب است با اینکه پشت این قبوض نشانی از تبلیغات نیست و 8 نکته مهم با مشترک درمیان گذاشته شده اما بازهم حتی یک خط توضیح درباره موارد اضافه شده به قبض آب وجود ندارد.

انتقاد ما از آبفا این است که چرا علی رغم اضافه شدن این موارد ضرورت آنها را برای مخاطبان توضیح نداده به علاوه اینکه این سوالی همیشگی است که بالاخره چه روزی این بدهی قبلی مردم «صفر » می شود؟

بارها شاهد بوده ایم که مشترک حتی بیشتر از مبلغ قبض صادر شده پرداخت کرده اما 2ماه بعد بازهم با بدهی قبلی در قبضش مواجه شده است. هرچند مبلغ این بدهی ناچیز است اما اگر آن را ضربدر میلیون ها خانوار ایرانی بکنید به هیچ عنوان عدد ناچیزی نخواهد شد.

درخواست این مخاطب عزیز و همچنین درخواست گروه اقتصادی عبارت از آبفا مازندران این است که شفاف سازی لازم را در این مورد انجام دهد.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

شجاعی
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۰
خدا پدرتونو بیامرزه بلاخره یکی پیدا شد اینو پرسید. اصلا ما حواسیمون به این چیزا نیست. چون قبض آب مبلغش زیاد نیست اصلا نمی خونیم این چیزا رو
پربازدیدترین

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

آرشیو