امروز : یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت : ۱۰:۵۹ AM

نامه نمایندگان ولی فقیه در شمال در مخالفت با طرح تنفس جنگل

نمایندگان ولی فقیه در شمال
    -     کد خبر: 22891
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵|۲۲:۴۸
نمایندگان ولی فقیه در استان های شمالی طی نامه ای به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی انتقاد خود را به تعطیلی طرح های جنگلداری و اجرای نظریه موسوم به استراحت جنگل اعلام کردند.

عبارت: نمایندگان ولی فقیه در استان های شمالی طی نامه ای به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی انتقاد خود را به تعطیلی  طرح های جنگلداری و اجرای نظریه موسوم به استراحت جنگل اعلام کردند.
به گزارش شمال نیوز متن این نامه بدین شرح ذیل می باشد :
جناب آقای دکتر علی لاریجانی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و تحیات الهی

   احتراماً طبق اطلاع واصله اخیرا موضوع تعطیلی طرح های جنگلداری و اجرای نظریه موسوم به استراحت جنگل در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است با عنایت به مندرجات بند ششم سیاست های کلی نظام در خصوص محیط زیست، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در آبان 1394 به شرح تهیه اطلس زیست بوم کشور و حفاظت ، احیا، بهسازی و توسعه منابع طبیعی تجدید پذیر و اعمال محدودیت قانونمند در بهره برداری از این منابع متناسب با توان اکولوژیک ( ظرفیت قابل تعمل و توان بازسازی ) آنها بر اساس معیارها و شاخص های پایداری مدیریت اکوسیستم های حساس و ارزشمند ... و با توجه به تبعات جبران ناپذیر طبیعی ، اجتماعی ، اقتصادی و جنگل ها  و استان های شمالی کشور ناشی از تعجیل در تصویب طرح فوق الاشاره که با سیاست های ابلاغی منافات خواهد داشت مقتضی است دستور فرمائید در این خصوص بررسی های کارشناسی مفصل تری معمول گردد. توفیقات جنابعالی از خداوند منان مسالت می نمائیم و السلام و علیکم و رحمه الله و برکاته.

                   سید کاظم نور مفیدی                   نوراله طبرسی                          زین العابدین قربانی

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال