امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۵:۴۵ PM

پیام تسلیت جمعی از مسؤولان مازندران

آیت الله هاشمی رفسنجانی _ سایت عبارت
    -     کد خبر: 22991
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰|۰۹:۱۶
سرویس :
نماینده ولی فقیه در مازندران و جمعی از مسؤولان استان در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ارسال پیامی درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفتند

عبارت: نماینده ولی فقیه در مازندران در پیامی به مناسبت ارتحال ‌آیت الله هاشمی رفسنجانی از وی به عنوان یکی از ارکان رکین نظام جمهوری اسلامی و شناسنامه انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: خبر درگذشت ناگهانی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از تأثرانگیزترین خبرهای پس از ارتحال امام راحل بود که انصافاً موجی از غم و اندوه را در سراسر کشور و از جمله در خطه شهید پرور مازندران براه انداخت و مردم مؤمن و ولایتمدار ما را عمیقاً متأثر کرده است.

در ادامه این پیام آمده است؛ پیام غم انگیز و حکیمانه مقام معظم رهبری که حاکی از یک علاقه طرفینی و رابطه دوسویه مبارزاتی و تبادل اندیشه بوده، دقیقاً بیانگر عمق تأثیرگذاری این یار دیرین در شکل گیری و تداوم آرمان های نظام مقدس و ولایی جمهوری اسلامی است.

این پیام می افزاید؛ هاشمی رفسنجانی همان کسی است که امام راحل، زنده بودن وی را به زنده بودن اسلام ربط داده و رهبری عزیزمان نیز صراحتاً اعلام می دارد که هیچکس برایش هاشمی نمی شود و در همین پیام تسلیت نیز ضمن اشاره بر هوش سرشار و صمیمیت بی بدیل ایشان، فقدان ایشان را پایان نسل شخصیت هایی می داند که همانند او در همه نشیب ها و فرازها با او یار و همراه بوده اند.

در ادامه این پیام آمده است؛ مبارزات آیت الله هاشمی رفسنجانی، سختی ها، زندان ها و شکنجه های جانفرسا در سیاه چال های رژیم ستمشاهی را کسی نمی تواند انکار کند و در همین راستا محبت و علاقه امام راحل نیز به ایشان غیرقابل انکار باقی خواهد ماند.

آیت الله طبرسی در ادامه پیام خود آورده است؛ خدمات حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه سمت های پس از انقلاب، از مجلس خبرگان قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، دفاع مقدس، شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی انقلاب اسلامی، نماز جمعه تهران، ریاست محترم جمهوری اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام بر هیچکدام از ما پوشیده نبوده و نخواهد ماند و از این رو ما فقدان جبران ناپذیر ایشان را مصیبتی بزرگ برای نظام و جامعه خود تلقی می کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت ایشان به محضر رهبری معظم انقلاب، خانواده ایشان و مردم شریف، تأکید می کنم که مراسم منتسب به ایشان باید همانند مواضع صریح ایشان، مظهر وحدت و همدلی همه طیف های خودی و منتسب به نظام و ولایت شده و نگذاریم که دشمن به اقتدار سیاسی نظام و وحدت عمومی جامعه خدشه ای وارد کند.

 

آیت الله طبرسی در ادامه گفت: در پایان از همه مردم به ویژه مردم ولایتمدار مازندران انتظار می رود تا با شرکت در مراسم منتسب به این عزیز سفرکرده، دین خود را ادا کرده و نشان دهند که مردم ما هموار ه ممنون دار زحمات خادمان خویش اند.

 

 

هاشمی، امیر کبیر زمان

ولی‌الله نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی درگذشت آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت و افزود: درگذشت مجاهد نستوه و یار دیرین امام، انقلاب و رهبری، مفسر بزرگ قرآن کریم و امیرکبیر زمان، ثلمه‌ای عظیم بر بدنه انقلاب و ضایعه‌ای اسف‌بار برای کشور و موجب اندوه و ماتم همه دوستداران واقعی انقلاب است.

 

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سیاستمداری خرد ورز

در پیام تسلیت علی نجفی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی آمده است: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سیاست‌مداری بود که سیاست را خردورزی و تدبیر می‌آموخت.

وی در ادامه پیام خود آورده است: نام هاشمی در تاریخ معاصر ایران به روشنی می‌درخشد، انقلابی بودن، ایثار، شهامت، عقلانیت و اعتدال هاشمی بر کسی پوشیده نبود، او سیاست‌مداری بود که سیاست را خردورزی و تدبیر می‌آموخت.

 

 

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری

حجت‌الاسلام حسن روحانی امام جمعه بابل نیز با تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری، ملت داغدار ایران و خانواده آن مرحوم، گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری شخصیت برجسته و ارزنده‌ای بوده است که در صحنه‌های مختلف مجاهدت‌های فراوانی را به منصه ظهور رساند.

وی تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی بعد از انقلاب هم در عرصه‌های مختلف به دفاع از آرمان‌های امام و رهبری پرداخت و حتی در دوران دفاع مقدس نیز با تقبل مسؤولیت‌های سنگین در عرصه دفاع و فرماندهی جنگ به امر امام راحل خدمات شایسته‌ای به ملت ایران ارائه کرد.

تولیت مدارس علمیه خاتم الانبیا(ص) و الزهرا(س) بابل گفت: در مصلحت‌یابی امور کشور یکی از افراد مورد اعتماد رهبری بوده و سعی می‌کرد خالصانه مصالح نظام را کشف و به رهبر انقلاب منتقل کند و در این بخش خدمات ارزنده آن فقید سعید در ایران اسلامی ماندگار خواهد بود.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، تاریخ ناطق انقلاب اسلامی

احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پیام تسلیت نوشت : درخت تناور جمهوری اسلامی ایران از نخستین جوانه‌های نهال نوپای انقلاب اسلامی تاکنون، بزرگمردی را در کنار داشت که تمام عمر پرارزش خویش را وقف به ثمر نشستن آن نمود.
وی افزود : رحلت جانسوز فقیه مجتهد و مجاهد نستوه حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، تاریخ ناطق انقلاب اسلامی و یار دیرین حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری ، داغی است بر دل نهضت همیشه بیدار انقلاب اسلامی و اندوهی سهمگین برای رهبر و مردم ایران اسلامی
 

 

آیت‌اللههاشمی رفسنجانی یکی از مؤثرترین چهره ها برای تثبیت نظام

هیات رییسه دانشگاه مازندران نیز در پیامی اعلام کرد : ارتحال ملکوتی عالم مجاهد، یار دیرین انقلاب، حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی( قدس الله نفسه الزکیه) را به محضر مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تسلیت می گوییم. بدون تردید شخصیت تاثیرگذار و سلوک رفتاری ایشان بر هیچ کس پوشیده نیست.

آیت الله هاشمی رفسنجانی از نخستین روزهای شروع نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) راه مبارزه با سلاطین و طاغوتیان را در پیش گرفت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به عنوان یکی از مؤثرترین چهره ها برای تثبیت نظام، خدمات شایانی از خود به یادگار گذاشت.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، همسنگر و همگام دوران مبارزات اسلامی

مدیرکل اوقاف مازندران ب مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیام تسلیتی نوشت: ارتحال حضرت آیت الله آقای هاشمی رفسنجانی، این رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای را به ملت نجیب، بزرگ و ولایتمدار ایران اسلامی بویژه به رهبر حکیم، بصیر، مدیر و مدبر، وحدت آفرین و علمدار این نظام الهی و اسلامی تسلیت و تعزیت عرض نموده و برای آن مرحوم مغفور از خداوند غفار و رحیم، غفران و رحمت مسئلت می نمایم.

 

 

درگذشت آیت‌الله هاشمی، ماتمی بزرگ برای ملت ایران

در پیام تسلیت فرماندار ساری در پی رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آمده است: روحانی انقلابی و مجاهدی که عمر پربرکت خود را صرف خدمت به انقلاب کرد، مبارزی که زندان‌های رژیم طاغوتی را در راه پیروزی انقلاب به جان خرید و از هر آن چه در توان داشت در این راه دریغ نکرد.

در پیام احمد حسین‌زادگان عنوان شد: خدمات آیت‌الله هاشمی بر ملت ایران پوشیده نیست و مردم به‌درستی از تلاش‌های این فرزند انقلاب، مطلع و آگاه هستند و پس از ارتحال امام راحل، غم درگذشت آیت‌الله هاشمی، ماتمی بزرگ برای ملت ایران است/باشگاه

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

بازگشت عبوری به فرمول یک/ چگونه می توان یک موج را متوقف کرد؟

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

آرشیو