امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۳۶ AM
اختصاصی عبارت
مرور واکنش های مختلف به درگذشت ناگهانی آیت الله هاشمی رفسنجانی(۱)

سکوت ۱۲ ساعته روابط عمومی استانداری مازندران/جهانیان واکنش نشان دادند، «ربیع فلاح» نه!+تصاویر

ربیع فلاح مظفری یونسی و هاشمی رفسنجانی
    -     کد خبر: 22998
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰|۱۰:۰۲
سرویس : سیاست >> دولت
در دنیای سرعت و فناوری که سایت های آمریکایی و اروپایی در کمتر از ۳۰ دقیقه بعد از فوت آیت الله به آن واکنش نشان دادند و رئیس سازمان ملل و وزرای خارجه ۲۵کشور نیز در کمتر از ۲ ساعت بعد پیام تسلیت ارسال کردند، توقع می رفت استانداری مازندران که فاصله اش تا تهران با خودرو کمتر از ۴ ساعت است نیز واکنشی کوتاه داشته باشد که نداشت.

عبارت ـ گروه سیاسی: درگذشت آیت الله هاشمی آنقدر ناگهانی بود که با اینکه سنِ ایشان این اتفاق را قابل پیش ‌بینی کرده بود اما جامعه واقعا در شوکی شدید فرو رفت. این درگذشت ناگهانی سایه یکی از بزرگترین و تنومندترین درختان انقلاب را از سر این مردم برداشت اما یاد و خاطره ایشان تا همیشه از اذهان پاک نخواهد شد.

«عبارت» از نخستین دقایق درگذشت آیت الله به صورت زنده این مراسم را پوشش داد. هنوز 45 دقیقه ای نگذشته بود که رئیس جمهور و دولتی ها پیام دادند. چیزی حدود یک ساعت بعد دیگر مسئولی نمانده بود که پیام تسلیت نداده باشد. حدود ساعت 9 و 30 دقیقه شب یعنی 2 ساعت بعد از درگذشت ایشان تقریبا همه استانداران و فرمانداران پیام تسلیت صادر کردند اما سایت استانداری مازندران در کمال ناباروی تا ساعت 1 و 30 دقیقه بامداد حتی یک پیام تسلیت ساده هم بر روی خروجی اش قرار نداد و با اینکه در ایام محرم حواشی پورتال استانداری را مزین به پرچم عزاداری کرده بود ترجیح داد برای آیت الله هاشمی رفسنجانی چنین کاری نکند و  بسیار ساده و در حد یک پیام تسلیت استاندار، آنهم حدود 12 ساعت بعد از از کنار این واقعه  تاسفبار عبور کند.

تصویر پورتال استانداری مازندران در ساعت ۱و۳۰ دقیقه بامداد/ ۶ساعت بعد از درگذشت آیت الله هاشمی

 

مسئله وقتی برای ربیع فلاح و همراهانش قابل نقدتر می شود که بدانیم وی استانداری‌اش را مدیون هاشمی رفسنجانی بود و علی رغم ضعف های فراوان، انتقادات بی سابقه رسانه‌های استان از یک استاندار و بی میلی بی سابقه مردم به وی با حمایت بیت آقای هاشمی به عنوان نماینده دولت در استان باقی ماند و مثل بسیاری دیگر از محبت و لطف آن فقید مجاهد بهره مند شد.

اگرچه موضوع، ظواهر و تزئینات یک اتفاق نیست، اما گاهی اوقات، همین ظواهر هستند که کیفیت باطنی یک مجموعه را نشان می دهد. انتظار این بود که حداقل روابط عمومی بسیار پرکار و پرتلاش و خدوم و همه چیز تمام استانداری که نمونه اش تا میلیاردها سال نوری دیگر هم پیدا نمی شود، در حد یک لوگوی مشکلی وارد میدان شود که نشد. نقد واقعی هم باید به روابط عمومی وارد باشد، چون بی شک استاندار در آن شرایط وضعیت روحی مناسبی نداشته و این وظیفه روابط عمومی (آنهم روابط عمومی استانداری) است که حواس جمع و حاضر باشد، که نبود.

تصویر پورتال استانداری مازندران در ساعت ۸ صبح/ بیش از ۱۰ ساعت بعد از درگذشت آیت الله هاشمی

 

اینکه استانداری مازندران از همه وقایع استانی و ملی یک قدم عقب‌تر است دیگر برای رسانه‌های استان عادی شده اما در دنیای سرعت و فناوری که سایت های آمریکایی و اروپایی در کمتر از 30 دقیقه بعد از فوت آیت الله به آن واکنش نشان دادند و رئیس سازمان ملل و وزرای خارجه 25کشور نیز در کمتر از 2 ساعت بعد پیام تسلیت ارسال کردند، توقع می رفت استانداری مازندران که فاصله اش تا تهران با خودرو کمتر از 4 ساعت است نیز واکنشی کوتاه داشته باشد که نداشت.

عبارت بار دیگر درگذشت آن عالم مجاهد و صبور را به رهبری، همه دوستداران ایشان، بیت آن مرحوم و همه مردم شریف ایران اسلامی تسلیت می گوید و امیدوار است زندگی و درگذشت آیت الله هاشمی درسی باشد برای اینکه با سرمایه‌های این نظام به گونه‌ای برخورد نکنیم که بعد از درگذشتشان نتوانیم رویمان را در برابر مردم بلند کنیم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

سمانه
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
برای اینکه اینها در ظاهر طرفدار آیت الله بودند ولی در باطن به فکر ریاستند. یک خواهش هم دارم اونهم اینکه دیگه عکس این آقای مظفری رو نذارین، این روزا بچه ها هم پای تلگرام هستن
سایر تصاویر
پربازدیدترین

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

آرشیو