امروز : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۲:۱۴ PM

بازگشت به زندگی نوزاد پس از سه ماه

نوزاد
    -     کد خبر: 24951
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۶/۲۸|۱۲:۰۳
سرویس :
نوزاد ۶۵۰ گرمی بعد از ۳ ماه با وزن ۱۶۰۰ گرم از بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل ترخیص شد.

عبارت: حسن حق شناس فوق تخصص نوزادان بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل گفت: نوزاد پسر با وزن ۶۵۰ گرم در یکم تیر ماه امسال در این مرکز بدنیا آمد که به دلیل نارسی و کم وزنی شدید در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان این مرکز بستری شد.


وی افزود: این نوزاد که در هفته ۲۶ بارداری بدنیا امد با مراقب و درمان‌های به موقع و سریع در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (nicu) به مدت تقریبی سه ماه با وزن یک هزار و ۶۰۰ گرم از بخش مرخص شد.


فوق تخصص نوزادان این مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: نوزادانی که با سن بارداری کمتر از ۳۴ هفته و یا وزن کمتر از ۱۵۰۰ گرم بدنیا می‌آیند به دلیل اختلال در عملکرد دستگاه‌های بدن با وجود شکل‌گیری کامل ضروری است دربخش مراقبت ویژه نوزادان بستری شوند.


حق شناس با اشاره به اینکه تغذیه در نوزادان نارسی که مشکل تنفسی را پشت سر می‌گذارند باید با احتیاط انجام شود، افزود: تغذیه از پستان مادر در ابتدا مقدور نیست و باید از طریق لوله معده‌ای دهانی و یا با سرنگ با حوصله و دقت تغذیه شوند و افزایش حجم شیر باید با دقت و بر اساس تحمل دستگاه گوارش نوزاد انجام شود.


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: مراقبت در نگهداری و جابجایی این نوزادان بسیارحیاتی است، چرا که عروق نارس در داخل مغز به سبب نارسی و شکننده بودن مستعد خونریزی بوده و هر چه نوزاد نارس‌تر باشد این خطر بیشتر خواهد بود.


وی گفت: کم وزن‌ترین نوزادی که در این مرکز به دنیا آمد ۴۵۰ گرم بود که با مراقب در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان به مدت تقریبا سه ماه با وزن یک هزار و ۶۰۰ گرم از بخش مرخص شد و بعد از گذشت تقریبا چهار سال و نیم همچنان جهت کنترل رشد و تکامل به این مرکز مراجعه می‌کند که از لحاظ تکاملی و تکلم مشکلی ندارد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین