امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۳۵ AM
یکی از بزرگترین آکواریوم های کشور در اصفهان آغاز به کار کرد؛

مازندران دارد اما قدر نمی داند، اصفهان ندارد، اما از صفر می سازد/ما دریا می خوریم، آنها دریا می سازند

اکواریوم-سایت عبارت
    -     کد خبر: 252
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۳/۶|۱۴:۵۱
شرط می بندم حداقل نیمی از مازندرانی های که امسال برای سفر به اصفهان می روند از این آکواریوم بازدید خواهند کرد. منتهی باید برای وارد شدن به آکواریوم ۲۵ هزار تومان ناقابل پرداخت کنند، اما اصفهانی ها می توانند به صورت رایگان از گلوگاه تا رامسر از سواحل ما استفاده کنند .

عبارت ـ گروه جامعه: خبر برای اصفهانی ها خوش است، اما نه اینکه برای ما بد باشد، نه! یکجورهایی شبیه حسرتی کش دار است! شبیه آهی که در لوزالمعده هایمان مانده اما توان بیرون دادنش را نداریم.
وقتی در ساری این بحث مطرح شد که چرا صفهان اصفهان شد اما ساری ساری ماند. همه عیب کردند که ای بابا چرا انقدر ما را با اصفهانی ها قیاس می کنید. ما فلانیم و فلانیم و فلانیم.
امال وقتی دراصفهان و با استفاده از اصفهانی ها سریال های تاریخی و اجتماعی و فلسفی ساختند و لوکیشن پردرآمدترین فیلم ها را به آن دیار بردند اما برای ما پایتخت یک و دو وسه و چهار و n ساختند کمی حساب کار دستمان آمد.
بعد وقتی آقای رئیس جمهور به فرانسه رفتند و با خود بیش از 30 تاجر اصفهانی را همراه کردند اما تنها 3 تاجر مازنی بردند(آنهم در حالیکه کشاورزی اصفهان حرفی دربرابر کشاورزی مازندران ندارد) حساب کار بیشتر دستمان آمد.
از طرف دیگر وقتی دکتر روحانی در شهر اصولگرای اصفهان( که در انتخابات اخیر مجلس کمترین رای را به لیست امید داد) دو روز ماندند اما در استانی که بیشترین رای را به ایشان داده بود ( و در انتخابات اخیر به 70درصد لیست امید آری گفت) حتی 15 ساعت هم توقف نکردند حساب کار توی هر دوتا دستمان آمد.
وقتی اصفهانی ها با زاینده رود خشک و سی و سه پل ترک خوره و هوای آلوده و نام بد در آدرس دادن و گرانی هتل ها، درآمد بیشتری از مازندرانی ها در نوروز دو سال اخیر کسب کرده اند در حالیکه ما هم آب و هوای خوش داریم و هم تادلتان بخواهد آب و درخت و البته رکورد ورود مسافر را هم شکسته بودیم، دیگر حساب کار داشت توی دستمان فرو می رفت.
این آخری [آکواریوم] را هم اضافه کنید به هزاران هزار مورد دیگر که فقط مایه حسرت است.
ما آکواریومی خدادادی با آبی شفابخش و ماهیانی زیبا و جزایری بکر و سواحلی به یادماندنی و پرندگان مهاجر و ... داریم اما بلند نیستیم با آن پول در بیاوریم که البته آمار بیکاری و بدبختی مان خود موید این امر است. اما اصفهانی ها دریا ندارند ولی دریا می سازند.
ما دریا داریم اما آن را آلوده می کنیم، اما آنها دریا ندارند ولی می سازند.
ما دریا داریم اما آن را می خوریم و به حریمش تعدی می کنیم، آنها دریا ندارند اما می سازند.
ما دریا داریم اما همیشه عده ای مسافر در آن جانشان را از دست می دهند و عدم پرداخت یا دیرکرد کشنده حقوق ناجیان غریق مان عادت شده است، اصفهانی ها دریا ندارند اما می سازند.
ما دریا داریم اما سواحل مان را به حال خودش رها کرده ایم، اصفهانی ها دریا ندارند اما می سازند.

شرط می بندم اصفهانی ها از همین آکواریوم در همین دو هفته نوروز بیشتر از ساحل چند ده کیلومتری نور و محمودآباد پول در می آورند.
شرط می بندم حداقل نیمی از مازندرانی های که امسال برای سفر به اصفهان می روند از این آکواریوم بازدید خواهند کرد. منتهی این دریا زده های شرجی باید برای وارد شدن به آکواریوم 25 هزار تومان ناقابل پرداخت کنند، اما اصفهانی ها عزیز می توانند به صورت رایگان از گلوگاه تا رامسر از سواحل ما استفاده کنند .

شاید به قول یکی از بزرگان همین شکم سیری و در وفور نعمت زیستن نمی گذارد ما پیشرفت کنیم یا به عبارتی دیگر این درخت هاست که نمی گذارد ما جنگل را ببنیم.
با این رویه بعید نیست اصفهانی ها سال دیگر باغ های معلق هم بسازند و ما مثل همیشه حرص جنگل خواری و تخریب محیط زیست و خطر سیلاب را بخوریم.
واقعا مسخره و تاسفبار و دیوانه کننده است که 30 سال است هیچ مسئولی برای کسب درآمد از سواحل و دریا برنامه جامعی ی ارائه نکرده و هیچ طرح واحد و یکپارچه ای برای سواحل استان در دست نیست.
تاسفبار است که نمایندگان ادوار مازندران هرگز موفق نشده اند مجلس را راضی کنند مازندران را ملی ببیند و ساحل آن درا رونق بخشد.
ما هنوز نمی دانیم حداقل و حداکثر قانونی و حرفه ای سازه های مختلف( از جمله رستوران، کافی شاپ، شهربازی، متل، اقامتگاه و...) در سواحل مازندران چقدر است.
نمی دانیم یک بلال فروش، بادکنک فروش، چرخ و فلک دار سیار، آن مرد که همیشه با اسب می آید، قایق دارها، اجاره دهندگان جت اسکی و ... برای استفاده از این فضای بکر و پردرآمد باید به چه کسی و بر اسا چه الگویی حساب پس بدهند؟
این آکواریوم مبارک مردم شریف اصفهان باشد و امیدواریم موفقیت ها و پیشرفت های آنان که در واقع پیشرفت همه ایرانیان است ادامه داشته باشد اما برای مسئولان مازندرانی (از بالا تاپائین) متاسفیم که عرضه نداشتند و ندارند از این نعمات خدادی استفاده کنند. متاسفیم که مثل همیشه دوهفته مانده به عید چند جلسه برگزار می کنند و در نهایت با مانور مسخره موتورها و آمبولانس ها به استقبال نوروز می روند اما جز این نمایش های مضحک و بی فایده هیچ ایده ای در آستین ندارند.
متاسفیم که اصفهانی ها در نوروز شخصیت های ملی شان را دعوت می کنند تا از فرصت حضور آنها برای جشن های مختلف و کسب درآمد استفاده کنند اما هنرمندان ما در همین ایام برای کسب درآمد راهی استان های دیگر می شوند.
متاسفیم که اصفهانی ها 12 درصد درآمد گردشگریشان در سال گذشته را از طریق غذا به دست آورده اند اما ما حتی آماری در این زمینه نداریم که اگر داشتیم هم به زحمت به 1درصد می رسید.
متاسفیم که آنها 80 سال است مدام گز و پولکی می فروشند و در عید آن را سواغات غیرقابل گذشت خود کرده اند اما ما هنوز نتوانسته ایم به یک بسته سوغاتی غذایی برسیم، انهم در حالیکه هم نان ها و شیرینی های محلی داریم و هم ماهی و برنج و مرکبات و آب میوه های مختلفمان به علاوه سیرترشی و سبزی های معطر هوش از سر هر کسی می برد
آقای استاندار گفته اند امسال ورودی های مازندران بیشتر می شود اما نگفته اندآیا خروجی آنها برای مازندران هم بیشتر خواهد شد یا نه؟ نگفته اند که آیا وضعیت رفاهی در استان تغییر کرده یا نه؟
حالا خودمانیم اگر شما هم مسافر اصفهان بودید از خیر دیدن این آکواریوم که تصاویرش را در ادامه خواهید دید می گذشتید و همچنان دل در گرو همان ساحل آلوده، بی امکانات، تکراری و بی دروپیکر مازندران داشتید؟

18425 355

photo 2016 03 18 19 10 14

18428 547

18427 723

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

آرشیو