امروز : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت : ۴:۴۵ AM

جایزه شرم آوری که زن سعودی برای یک مسابقه در نظر گرفت

زنان-عرب-عبارت
    -     کد خبر: 25972
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۱۷|۱۰:۳۹
سرویس :
یک کاربر زن سعودی که مدتهاست در شبکه های اجتماعی به شهرت رسیده، اقدام به راه اندازی یک مسابقه جنجالی کرد.

عبارت: یک زن سعودی پس از راه اندازی یک مسابقه در شبکه های اجتماعی جایزه ای نیز برای آن تعیین نمود که همین موضوع بسیار جنجال برانگیز شد.

این کاربر زن که به خاطر انتشار تصاویری از زندگی روزمره دختر خردسالش ساوانا در اسنپ چت به شهرت رسیده ، یک خدمتکار زن فیلیپینی را در میان جایزه های این مسابقه قرار داده که این اقدام با طیف وسیعی از خشم کاربران مواجه گشت.

کاربران چنین جایزه ای را توهین به کرامت انسانی قلمداد نمودند چرا که زن سعودی  یک انسان را به عنوان یک جنس یا کالا معرفی کرده بود،همچنین«قاچاقچی انسان»یکی از لقب هایی بود که مردم به این زن نسبت دادند.

زن سعودی برای سرپوش گذاشتن بر روی پیشنهاد شرم آوری که داده بود، یک پیام در صفحه خود گذاشت و در آن اعلام کرد قصدش از این کار فقط کمک به کسانی بود که نیاز به استخدام یک خدمتکار داشته اما پول کافی برای این کار ندارند و فقط هدفش تقبل هزینه استخدام یک زن فیلیپنی برای انجام کارهای خانه برنده مسابقه بوده است.

گفتنی است این زن یکی از اعضای هیئت آموزش دانشگاه ملک سعود نیز هست، اما ظاهرا خود  به گذراندن دوره های آموزش احترام به انسانها و درک لازم از تعریف کرامت انسانی نیاز دارد.

در ادامه ویدیویی کوتاه از زنی که این جنجال را به راه انداخته مشاهده می کنید. /yjc

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال