امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۰۲ PM

پس از قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ چند توئیت و پست تلگرامی منتشر شد؟ +نمودار


  جام جهانی
    -     کد خبر: 26482
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۹/۱۲|۰۹:۳۷
سرویس :
کاربران توییتر به انتشار بیش از ۵۲٫۰۰۰ توییت و کانال‌های تلگرام به انتشار بیش از ۳۵٫۰۰۰ پست مرتبط با جام جهانی پرداختند.

عبارت:

برگزاری مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در عصر جمعه و هم‌گروهی با بزرگترین تیم‌های دنیا (موسوم به گروه مرگ) باعث انفجار بمب محتوایی عظیمی در شبکه‌های اجتماعی شده است و طی آن کاربران توییتر به انتشار بیش از ۵۲٫۰۰۰ توییت و کانال‌های تلگرام به انتشار بیش از ۳۵٫۰۰۰ پست مرتبط با این رویداد پرداختند. در این مطلب به بررسی آماری این رویداد می‌پردازیم.

مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه (که عصر جمعه ۹۶/۰۹/۱۰ برگزار گردید) از مدت‌ها قبل سوژه صحبتی برای کاربران شبکه‌های اجتماعی بود. موضوعاتی چون لباس مجری برگزاری مراسم و درخواست سردار آزمون از او برای رعایت پوشش مناسب، احتمال هم‌گروهی ایران با کشورهای مختلف و امید و آرزو برای صعود به مرحله بعد، عمده موضوعات مطرح شده در مقطع زمانی چند روز قبل از آغاز مراسم بودند.

اما عصر جمعه و همزمان با برگزاری این مراسم، سمت و سوی توییت‌ها هیجان بیشتری پیدا کرده و با اعلام نام ایران به عنوان سومین تیم گروه B و در کنار اسپانیا و پرتغال، به اوج خود رسید. تا جایی که کلماتی مانند «جام جهانی»، «قرعه کشی»، «اسپانیا» و «پرتغال» به فهرست ترندهای شنبه راه یافتند (اینجا را ببینید).

در موج گفته شده، ۱۷٫۸۰۰ کاربر توییتر به فعالیت پرداخته و بیش از ۵۲٫۰۰۰ توییت با موضوعات مرتبط با جام جهانی منتشر کردند. همچنین این توییت‌ها توانسته‌اند بیش از۳۵۵٫۰۰۰ لایک  از سایر کاربران دریافت کرده و در حدود ۴۲٫۳۰۰ بار ریتوئیت شوند (تا لحظه انتشار این مطلب).

 پس از قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ چند توئیت و پست تلگرامی منتشر شد؟ +نمودار

همانطور که می‌توان حدس زد، این موج در تاریخ ۱۰ آذر ماه (همزمان با مراسم قرعه کشی و ساعات بعد از آن) بیشترین مقدار خود را داشته و در این تاریخ بالغ بر ۴۱٫۰۰۰ توئیت با موضوع جام جهانی و قرعه کشی این رقابت‌ها منتشر شده است:

 پس از قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ چند توئیت و پست تلگرامی منتشر شد؟ +نمودار

نمودار زمانی انتشار توییت های کاربران با موضوع جام جهانی در تاریخ ۱۱-۸ آذر ۹۶


همچنین، از واژه‌های پرتکرار این موج می‌توان به واژه‌های «اسپانیا» ، «پرتغال» ، «فیگو» ، «سردار آزمون» اشاره کرد که هر یک در توییت‌های زیادی دیده شده‌اند. در زیر، مقایسه حجم توییت‌های شامل هر یک از این کلمات را می‌بینید:

 پس از قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ چند توئیت و پست تلگرامی منتشر شد؟ +نمودار

مقایسه کلمات «پرتغال»، «اسپانیا»، «فیگو» و «سردار آزمون» در موج قرعه کشی جام جهانی در توییتر

با داغ‌تر شدن موضوع جام جهانی، کانال‌های تلگرامی نیز روزهای نسبتا شلوغی را با موضوع جام جهانی پشت سر گذاشتند و صاحبان کانال‌های تلگرامی در بازه زمانی ۸ تا ۱۱ آذر ۹۶ به انتشار۳۵٫۰۰۰ پست با موضوعات مرتبط با جام جهانی پرداخته و توانستند رقم قابل توجه۶۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ بازدید (ویو) را برای این پست‌ها ثبت نمایند.

 پس از قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ چند توئیت و پست تلگرامی منتشر شد؟ +نمودار

همچنین در زیر میزان تکرار چهار واژه پرتکرار این موج را در کانال‌های تلگرام می‌بینید:

 پس از قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ چند توئیت و پست تلگرامی منتشر شد؟ +نمودار

باید دید که این موج – که نقطه اوج خود را جمعه پشت سر گذاشته است – در روزهای آینده به افول ادامه داده یا با اتفاقی تازه، صعودی جدید را تجربه می‌کند./سایت پایشگر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو