امروز : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت : ۲:۲۷ PM

عکاس نمای خیابانی دستگیر شد

فتا+عبارت
    -     کد خبر: 28560
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸|۱۰:۰۳
سرویس :
کارآگاهان سایبری پلیس فتا مازندران عکاس نمای خیابانی که با آبروی دختران جوان در فضای‌مجازی به بهانه سرگرمی بازی می‌کرد، دستگیر کردند.

عبارت: سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران ،  از دستگیری فردی که موجب هتک‌حیثیت دختران جوان شده بود خبر داد و گفت: فردی که از دختران جوان در سطح شهر عکس می‌گرفت و با نسبت دادن مطالب کذب به صاحبان عکس، آن‌ها را در شبکه‌های‌اجتماعی منتشر می‌کرد، توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان مازندران دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت افرادی مبنی بر اینکه زمان پیاده‌روی در خیابان، فرد ناشناسی از آن‌ها عکس گرفته و پس از گذشت زمان کوتاهی این عکس‌ها را در کانالی منتشر کرده و موارد غیراخلاقی به آن‌ها نسبت داده و این امر سبب هتک‌حیثیت و آبروریزی آن‌ها شده‌است.

رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: کارشناسان پلیس فتا با هماهنگی قضایی، متهم را در یک قرار سوری در خیابان و هنگام ارتکاب جرم مشابه، با اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ محمدنژاد افزود: متهم در اظهارات خود اقرار کرد، دوستانم در خیابان‌ها به صورت پنهانی از دختران عکس گرفته و بنده هم صرفاً برای سرگرمی اقدام به انتشار آن‌ها در کانال می‌کرد.

وی گفت: با بیان اینکه طبق ماده ۱۶ قانون جرایم رایانه‌ای، مرتکبان این قبیل جرائم به عنوان یکی از مصادیق هتک‌حرمت می‌باشند و به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر ۲ مجازات محکوم می‌شوند.

رئیس پلیس فتا مازندران افزود: متهم با تکمیل تحقیقات پرونده متشکله جهت سیر مراحل قضایی به همراه طرفین روانه دادسرای عمومی و انقلاب شد./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال