امروز : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت : ۳:۳۹ PM
رئیس سازمان صنعت و تجارت مازندران:

برنج مازندران مانند پسته به دلار وصل می‌شود

محمد محمدپور عمران
    -     کد خبر: 28564
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸|۱۴:۲۲
سرویس :
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندرن با اعلام خبری به نقل از مسؤول پایانه برنج گفت: براساس اعلام این مسؤولان برنج مازندران در بسته‌های با قیمت ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به شرط بسته‌بندی مناسب صاد می‌شود که این مسئله بارقه امیدی است که برنج مرغوب هم مانند محصول پسته به دلار وصل شود.

عبارت: محمد محمدپور عمران پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: ارزش صادرات در 9 ماهه سال 96 به میزان 303 میلیون دلار است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش داشته است.


وی افزود: وزن صادرات در 9 ماهه سال جاری 513 هزار تن بوده است که نسبت به سال گذشته 22 درصد کاهش داشته است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران ادامه داد: عمده کالاهای صادرات در 9 ماهه سال 96 فرآورده های لبنی، سیمان، مصنوعات چوبی، شیرینی، گل و گیاه و لوله و پروفیل است. 


این مسؤول بیان کرد: 2/3 صادرات استان مربوط به فعالیت‌های لبنی بوده و در صادرات سیمان نسبت به سال‌های قبل سیر نزولی داشته‌ایم. 

محمدپور با اشاره به اینکه در حوزه صادرات شیرینی‌جات افزایش خوبی انجام شده که نقطه قوت است، خاطرنشان کرد: در لوله و پروفیل سیر نزولی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: نخستین شریک تجاری استان کشور عراق و مسائل آن برای ما مهم است، البته باید بازار کشورهای دیگر را هم مدنظر قرار داد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندرن با اشاره به روابط سیاسی با روسیه اظهار کرد: بر اساس آمار در 9 ماهه سال گذشته صادرات هشت میلیون دلار بوده که امسال به 24 میلیون دلار رسیده است.


این مسؤول با  اعلام خبری به نقل از مسؤول پایانه برنج گفت: براساس اعلام این مسؤولان برنج مازندران در بسته‌های با قیمت 15 تا 20 هزار تومان به شرط بسته‌بندی مناسب صاد می‌شود که این مسئله بارقه امیدی است که برنج مرغوب هم مانند محصول پسته به دلار وصل شود.
محمدپور با اشاره به مصوبات میز کشوری یادآور شد: پیگیری برای اجرایی شدن ایجاد تعرفه ترجیحی با کشورهای هدف به‌ویژه اوراسیا و چین توسط سازمان توسعه تجارت ایران به منظور تحقق صادرات لبنیات به میزان 500 میلیون دلار به کشورهای فوق، صادرات مرکبات و کیوی مباحث آخرین روند پایانه صادراتی ماهیان خاویاری مدنظر و در دستور کار بوده است./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال