امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۰۷ PM
گفتگوی عبارت
احد جاودانی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران:

چرا مازندران یک استثنا را در جشنواره فیلم فجر است/برگزاری نخستین جشنواره تجسمی فجر مازندران در ساری/اهدای نشان نیما به «سیروس شمیسا»/ مازندران رکورددار کنسرت در ایران است

احدجاودانی+عبارت
    -     کد خبر: 30213
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۶|۰۹:۴۹
قول می دهم که پایان سال ۱۳۹۷ تالار مرکزی ساری که بزرگترین مجتمع فرهنگی هنری شمال ایران و سومین تالار مرکزی بزرگ کشور است را افتتاح کنیم.

عبارت ـ گروه فرهنگ و هنر: جشنواره فجر امسال با نمایش 17 فیلم در شهرهای ساری و نوشهر پایش به مازندران باز شده و باید بگوییم مازندران یک استثنا را در جشنواره فیلم فجر شکستزیرا این اولین بار است که استانی در ایران با دوشهر از جشنواره فیلم فجر میزبانی می کند.

به همین بهانه و البته برای کسب اطلاعات بیشتر از پروژه های فرهنگی و هنری مازندران در دهه فجر گفتگویی کوتاه با احدجاودانی؛ مدیرکل فرهنگ مازندران ترتیب داده ایم که در ادامه مهمترین بخش های آن را از نظر می گذرانید:

 

*دیروز اولین پردیس سینمایی شمال کشور که توسط بخش خصوصی ساخته شده را در رامسر افتتاح کردیم که خبر بسیار خوبی برای مردم غرب مازندران است و البته نشان دهنده ظرفیت بالای این بخش برای ورود به مباحث هنری است.

این سینما با دو سالن 100 و 80 نفره با نام های امید و زندگی در طبقات فوقانی یک مجتمع تجاری ساخته شده و الگوی خوبی است برای دیگر شهرها به ویژه ساری که مجتمع دنیای آرزو را هم آماده افتتاح دارد.

 

*به جز جشنواره فیلم فجر که در ادامه توضیح بیشتری در باره آن خواهم داد امسال برای نخستین بار شاهد برگزاری جشنواره تجسمی فجر مازندران در ساری هستیم که میزبان آثار هنرمندان تجسمی بزرگ استان به ویژه نقاشان است. متاسفانه امسال موفق به برگزاری تئاتر فجر نشدیم.

 

*ازجمله برنامه های ویژه دهه فجر مازندران باید به تعمیر و بازسازی اساسی مجتمع فرهنگی و هنری سوادکوه اشاره کنم که با مبلغی بالغ بر 300 میلیون تومان به سرانجام رسید و یکی از بزرگترین مشکلات جامعه هنرپرور سوادکوه را برطرف کرد.

 

*برگزاری نخستین دوره جشنواره شعر مازندران همراه با اهدای نشان نیما که امسال به دکتر سیروس شمیسا تعلق می گیرد از دیگر برنامه های مهم دهه فجر است. خوشبختانه ارسال 5300 اثر از سراسر کشور نشان دهنده استقبال بی نظیر شاعران از این گردهمایی خاص است.

 

*برگزاری اولین جشنواره موسیقی دانش آموزی که کار مشترک ما با آموزش و پرورش است از دیگر اتفاقات مبارک و قابل توجه امسال است که در راستای افزایش رقابت درون آموزشگاهی، آشنایی و نزدیکی آموزش و پرورش با آموزشگاه های آزاد موسیقی و علمی تر شدن این هنر در استان به میزبانی چالوس برگزار می شود.

 

*واقعا در این دو روز از برگزاری جشنواره فیلم فجر و استقبال مردم راضی بودیم و باید از همه دست اندرکاران برگزاری این رویداد بزرگ هنری قدردانی کنم. از مسئولان می خواهم اولا واقعا بلیت بخرند که به بخش خصوصی و هنر مازندران کمک کنند و دوما حتما با خانواده خود به دیدن فیلم ها بروند تا الگویی برای ساسر جامعه باشند و مردم را ترغیب کنند.

 

*قول می دهم که پایان سال 1397 تالار مرکزی ساری که بزرگترین مجتمع فرهنگی هنری شمال ایران و سومین تالار مرکزی بزرگ کشور است را افتتاح کنیم. خوشبختانه قرارداد تجهیز هم بسته شده است و با افتتاح این پروژه نه تنها مشکل کمبود فضای فرهنگی ساری بلکه مازندران  مرتفع شود. البته ساروی ها در چند سال گذشته به اندازه دو دهه در حوزه فرهنگ رشد داشته اندو با اقدامات آقای عبوری و در صورت افتتاح بوستان ولایت که پروژه ای فرهنگی و هنری است نیاز مرکز استان تقریبا مرتفع خواهد شد.

 

*ساری و مازندران رکوردار برگزاری کنسرت در کشور است آنهم بدون کوچکترین حاشیه و مشکلی. . این موفقیت بدون حاشیه میسر نمی شد اگر همراهی و همدلی همه نهادهای امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و شهری نبود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر نام عبارت مجاز می باشد.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

یدی جون مدتی نبودم ببخشینم
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
چه بخوای نخوای استعفات حتمیه واسه نماینده نوشهر شدن . ارشاد را ول کن بگذار یه نفر دیگه روش تمرکز کنه خواهش می کنم آقای سر دبیر به اطلاع ایشا برسانند .
محمد صادق
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
جشنواره نیما امسال در نور آبرومندانه بود نه کسی داروک را غلط خواند نه کسی ..... ولی من سخنرانی 5 دقیقه ای امام جمعه را نمی فهمم چرا باید در یک جای غیر حرفه ای سخنرانی کردهو شان خود را پایین بیاورد و چرا نوری ها اینقدر تعصب بخرج دادند بر سر اقای اعلا ... او بهتر است یا دکتر شمیسا؟
احسان
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
به ایشان بفرمایید سالن سینما هم یک مکان فرهنگی است و تا زمانی که مرکز استان تنها یک سالن سینما دارد نیاز فرهنگی آن مرتفع نخواهد شد.