امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۰:۳۱ AM
مدیر صندوق بیمه اجتماعی مازندران:

روستاییان ۶۰ ساله‌ با ۱۰ سال بیمه بازنشسته می‌شوند

بیمه تامین اجتماعی+عبارت
    -     کد خبر: 30604
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲|۱۳:۵۱
سرویس :
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران از بازنشستگی روستائیان با ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه بیمه این صندوق طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی خبر داد.

عبارت: به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، محمد ابراهیمی اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 97 کل کشور،  بند الحاقی دو بند (ز) تبصره هفت لایحه را به تصویب رساندند.

وی افزود: به موجب بند الحاقی دو بند (ز) تبصره هفت لایحه، صندوق بیمه روستاییان و عشایر موظف است تمام روستاییانی را که حداقل 10 سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند و به سن 60 سال رسیده‌اند، بازنشسته نموده و به اندازه سنواتی که حق بیمه پرداخت کرده‌اند مستمری پرداخت کند و این مصوبه بعد از تایید شدن شورای نگهبان قابل اجرا است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران خاطرنشان کرد: برنامه کلان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشتعال فراگیر در روستاهاست و به این دلیل ما قصد داریم سه مقوله تعاونی، اشتغال و بیمه را با یکدیگر ادغام کرده تا شاغلان روستایی ضمن برخورداری از وام‌های اشتغال روستایی از مزایای بیمه اجتماعی نظیر بازنشستگی، مستمری‌های از کار افتادگی و فوت بهره‌مند شوند.

این مسؤول تصریح کرد: هدف این صندوق برقراری شرایط بازنشستگی برای روستائیان و کشاورزان و عشایر است تا این افراد زحمتکش و قشر مولد جامعه در دوران کهولت یا از کارافتادگی دارای درآمد باشند و مانع از فقیر شدن یا محتاج بودن آنان شویم.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در این صندوق دولت سهم کارفرمایان را برای بیمه شدگان پرداخت می‌کند گفت: اگر یک روستایی برای استفاده از خدمات بیمه اجتماعی حداقل سطح دستمزد را انتخاب کند تنها لازم است سالانه 210 هزار تومان حق بیمه بپردازد ولی در مقابل دولت 420 هزار تومان سهم کارفرما را پرداخت خواهد کرد.

وی ادامه داد: بنابراین هر قدر مردم استان کمتر خود را بیمه کنند، دولت نیز سهم کمتری از بودجه را به این استان اختصاص خواهد داد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران بیان کرد: بیش از 77 هزار نفر در استان بیمه شده این صندوق هستند و بیش از 2 هزار و 500 خانوار نیز مستمری‌بگیر در مازندران داریم.

وی در پایان گفت: با توجه به مزایای بسیار خوب این صندوق برای مردم استان و حمایت‌های مادی و معنوی دولت از این بیمه جا دارد کشاورزان، روستائیان و عشایر و تمام فاقدین بیمه اجتماعی مازندران نسبت به این مهم اقدام کنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال