امروز : پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۱۰:۳۳ PM
استاندار مازندران خبر داد؛

ایجاد ۳۲ هزار شغل در مازندران در سالجاری

استاندار+عبارت
    -     کد خبر: 32534
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۲/۲۴|۱۵:۳۱
استاندار مازندران گفت: از یک میلیون و ۳۲ هزار شغل کشور در سال جاری ۳۲ هزار شغل باید در استان ایجاد شود.

عبارت: محمد اسلامی بابیان اینکه ریل‌گذاری برای فعالیت اقتصادی بانوان نباید منجر به آسیب دیدن بنیان خانواده شود، افزود: نقش بانوان در عرصه‌های اقتصادی و تحکیم بنیان خانواده باید توأمان تقویت شود.

مقام عالی دولت در استان با تأکید بر این‌که بانک‌های مختلف استان برای پرداخت تسهیلات ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی به بانوان کارآفرین اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: از ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی استان در سال ۹۶ بالغ‌بر ۱۶۵ میلیارد تومان جذب‌شده است.

اسلامی با اشاره به این‌که اشتغال بانوان باید توسعه یابد، عنوان داشت: دولت در سال ۹۷ متعهد به ایجاد ۱ میلیون و ۳۲ هزار شغل جدید است که از این رقم بالغ‌بر ۳۲ هزار شغل سهم مازندران است، سامانه کارآ برای متقاضیان اشتغال فعال است و بانوان جوینده کار می‌توانند برای ثبت تقاضای خود به این سامانه مراجعه نمایند.

استاندار با تأکید بر این‌که استعلامات لازم در فرآیند صدور مجوز فعالیت‌های مختلف باید از سوی دستگاه‌های مسئول دنبال شود، بیان داشت: زمان صدور مجوز بر اساس مصوبه‌ای که در شورای برنامه‌ریزی استان به تصویب رسیده است ۵۸ روز است و نباید از این زمان فراتر برود.

وی، سامانه روستا کالا را یک فرصت مناسب برای عرضه مستقیم کالا و محصولات و حذف دلالان به‌ویژه برای بانوان فعال اقتصادی عنوان کرد و یادآور شد: راه‌اندازی بازارچه‌های خوداشتغالی در شهرهای استان را ابلاغ کرده‌ایم تا بانوان نیز بتوانند از این بستر مناسب برای عرضه محصولات و تولیدات خود استفاده کنند.

استاندار با اشاره به فعالیت ۷۲ بوم گردی در استان از وجود ۲۰۰ تقاضا در این راستا یادکرد و گفت: از توسعه بوم گردی در سراسر مازندران حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به این‌که کارآفرینی مدرن در مازندران حمایت می‌شود، افزود: توانمندسازی برای ایجاد اشتغال و گسترش مهارت‌آموزی برای جوانان جویای کار باید تقویت شود.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود بابیان این‌که دشمن با مأیوس شدن از تمام نیرنگ‌ها و توطئه‌های خود امروز به جنگ اقتصادی روی آورده است، گفت: قیمت ارز در کشور ۴۲۰۰ تومان است و هر قیمت دیگری تخلف محسوب می‌شود و پیگیرد قانونی دارد. باید از سیاست‌های دولت در این خصوص حمایت کرد تا برنامه‌های پولی کشور محقق و تثبیت شود./ مهر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال