امروز : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۰۲ AM

اختصاص ۷۰ درصد آموزش‌ های فنی و حرفه ای به صنعت

    -     کد خبر: 34031
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۳/۹|۱۴:۲۹
۷۰ درصد آموزش‌ ها در مراکز فنی و حرفه‌ ای مازندران مربوط به صنعت است.

عبارت: جمشیدی معاون آموزش فنی و حرفه‌ ای مازندران گفت: آموزش‌ های فنی و حرفه‌ ایپلی برای ورود افراد به بازار کار است به همین دلیل بیشترین آموزش‌ ها به رشته‌ های صنعتی اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه شاخه‌ ها کشاورزی، خدمات، فرهنگ و هنر نیز در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ ای آموزش داده می‌ شوند، افزود: امکانات و تجهیزات همه ۲۰ مرکز آموزشی دولتی رایگان در اختیار کارآموزان قرار می‌ گیرد.

جمشیدی افزود: مهارت‌ های فنی و حرفه‌ ای در زندان ها، پادگان‌ ها و اردوگاه‌ ها نیز رایگان به متقاضیان آموزش داده می‌ شود.

معاون آموزش فنی و حرفه‌ ای مازندران گفت: برای افزایش مهارت آفرینی در استان گروه‌ های سیار آموزش در روستاها، زندان ها، پادگان ها، اردوگاه ها، صنایع و اصناف اعزام می‌ شوند.

وی دوره‌های آموزش ایجاد مهارت را ۴ تا ۶ ماهه اعلام کرد و افزود: گروه‌ های مشاوره آموزش فنی و حرفه‌ ای برای توانمند سازی دانشجویان و دانش آموزان در دانشگاه‌ ها و مدارس نیز مستقر شدند.

جمشیدی با بیان اینکه دانشجو‌ها در پایان دوره دانشگاهی به جای دوره کارورزی و کارآموزی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ ای حضور می‌ یابند، گفت: طرح ایران مهارت نیز از پایه تحصیلی هفتم آغاز و در پایه‌های تحصیلی هشتم و نهم ادامه می‌ یابد تا در مقطع دوم متوسطه این آموزش تکمیل شود./yjc

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال