امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۶:۴۳ AM
با حضور معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران و مسئولان نهادهای مختلف ؛

همایش شاد و بزرگ پیاده روی خانوادگی در محله نوبنیاد برگزار شد

نوبنیاد
    -     کد خبر: 34159
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱/۳۰|۱۱:۴۲
سرویس :
همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با حضور جمعی از مقامات شهری و شهروندان با رویکرد توسعه نشاط اجتماعی و سلامت اجتماعی در محله «نوبنیاد» ساری برگزار شد.

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با حضور جمعی از مقامات شهری و شهروندان با رویکرد توسعه نشاط اجتماعی و سلامت اجتماعی در محله «نوبنیاد» ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی مازندران، در این همایش معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران با تقدیر و تشکر از انجمن مردم نهاد «روزنه زندگی» در برگزاری این برنامه پرنشاط اجتماعی گفت: امروزه نشاط اجتماعی از دغدغه های مردم و و جامعه اسلامی است.
«وحید حسین زاده» با بیان اینکه ما نگران کمرنگ شدن نشاط اجتماعی در جامعه هستیم افزود: انسان از زمانی که پا به حیات می گذارد با مسایل و مشکلات اجتماعی زیادی مواجه می شود و انسان چون ذاتا اجتماعی است خود بخود دچار این مسائل می شود.
وی اظهار کرد: در کشورها ی صنعتی بویژه در قرن های نوزدهم و بیستم بخاطر رشد تکنولوژی و صنعت در هر کشور و شهری مناطق حاشیه ای ایجاد شده است. در مازندران بیش از 90 منطقه حاشیه ای شناسایی شده است که دستگاههای مختلف اجرایی از جمله نهاد سپاه پاسداران، سازمان بهزیستی مازندران، دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ...بر ساماندهی این مناطق حضور و فعالیت دارند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران گفت: 45 هزار خانوار در مناطق حاشیه ای استان ساکن هستند . در شهرستان ساری 8 منطقه حاشیه شناسایی شده است.
حسین زاده خاطرنشان کرد: نگاه بهزیستی در راستای ارائه خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه نشین این است در مناطق آسیب، مسایل اجتماعی را با رویکرد اجتماعی پیگیر شویم . یکی از اقدامات موثر سازمان بهزیستی در 9 منطقه حاشیه نشین ایجاد و راه اندازی پایگاه خدمات اجتماعی است. هدف از ایجاد این پایگاه ها ارائه خدمات اجتماعی مطلوب و بهینه به ساکنان حاشیه نشین است.
وی افزود: در کنار این پایگاه ها، راه اندازی 26 مهد حاشیه در مناطق آسیب است که در این مهدها علاوه بر تعلیم و آموزش، یک وعده غذای گرم بصورت رایگان در اختیار کودکان قرار می گیرد.
به گفته حسین زاده یکی از اقداماتی که قرار است امسال سازمان بهزیستی در پایگاه های خدمات اجتماعی داشته باشد برنامه نشاط اجتماعی است . رویکرد سازمان بهزیستی در مناطق حاشیه نشین بر سه بعد صیانت اجتماعی، حمایت اجتماعی و مساعدت مالی است.
وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم برگزاری امید و نشاط اجتماعی با جدیت و اهتمام بیشتر در سراسر استان تداوم و گسترش یابد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال