امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۲۰ AM
اختصاصی
در گفتگو با عبارت عنوان شد؛

واکنش رییس دفتر استاندار مازندران به احتمال برکناری اسلامی به دلیل بازنشستگی

فیض الله حکیمی+عبارت
    -     کد خبر: 34169
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۵/۲|۱۸:۰۸
سرویس : سیاست >> دولت
براساس این اصلاحیه ۱۷ استاندار، ۸۰ معاون استاندار و ۱۲۰۰ مدیر دولتی مشمول این قانون می‌شوند که در این میان استاندار مازندران...

عبارت ـ گروه سیاسی: بعد از اصلاح قانون به کارگیری مجدد بازنشستگان در مجلس  که امروز به تصویب رسید برخی از رسانه ها محمد اسلامی استاندار جدید مازندارن را نیز مشمول این قانون دانسته و از خداحافظی زودهنگام و اجباری او در پایان تابستان خبر دادند.

 عبارت برای روشن شدن موضوع گفتگویی کوتاه با فیض الله حکیمی رییس دفتر اسلامی استاندار مازندران ترتیب داد.

حکیمی درپاسخ به خبرنگار عبارت در باره برکناری استانداری مازندران به دلیل بازنشستگی،با تکذیب این خبر گفت: این مصوبه شامل استاندار مازندارن نمی شود، زیرا ایشان اصلا بازنشسته نیستند.

رییس دفتر استاندار مازندارن با بیان اینکه رییس مجمع نمایندگان استان نیز این مطلب را رد کرده است افزود: آقای رضیان هم اعلام کرده اند که موضوع خداحافظی آقای اسلامی به دلیل بازنشستگی درست نیست.

به گزارش عبارت؛اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان که امروز به تصویب مجلس رسید بلافاصله پس از تایید شورای نگهبان و چاپ در روزنامه رسمی باید اجرا و مسئولانی که مشمول آن می‌شوند باید از کار کنار بروند.این طرح که با ۱۹۴ رای موافق از ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید؛ تنها اجازه به کارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور هستند را می‌دهد و مشمولان بندهای د و ه را که شامل استانداران و معاونان استانداران همطراز سفرا و معاونان وزرا هستند را از قانون حذف کردند.  

در این اصلاحیه به کارگیری بازنشستگان در وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد از مجموع نیروهای شاغل رسمی این وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفاً در وزارتخانه مذکور مجاز است.  این استثنا برای جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا نیز در نظر گرفته شده است. گفتنی است براساس این اصلاحیه ۱۷ استاندار، ۸۰ معاون استاندار و ۱۲۰۰ مدیر دولتی مشمول این قانون می‌شوند.

 

استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام عبارت مجاز می باشد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال