امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۶:۱۹ AM
اختصاصی
شاعری؛ دبیراول کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عبارت:

مهاجرت گسترده؛ میتواند مازندران را منفجر کند/ خوشحالم که برخی طرح های ملی به نام من است/ قاچاق خاک تمدن ایران را تهدید می کند

شاعری +عبارت
    -     کد خبر: 34170
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۵/۳|۰۸:۵۵
سرویس : سیاست >> مجلس
کوه خواری، جنگل خواری و زمین خواری اصلی ترین دغدغه های زیست محیطی هستند که خوشبختانه جلوی تغییر کاربری ها در مازندران تاحد زیادی گرفته شده است که برای پیشرفت بیشتر نیازمند جدیت تمام قد دولت و قوه قضائیه هستیم.

عبارت ـ گروه سیاسی: علی محمد شاعری نماینده شرق مازندران و دبیراول کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عبارت از ارائه پیشنهادهای مهم زیست محیطی توسط خود به کمیسیون و بدل شدنشان به قانون خبر داد و گفت: خوشبختانه اعضای کمیسیون به پیشنهادهای من توجه دارند و طرح هایی مثل تنفس جنگل، قانون حفاظت از خاک و آب، ماجرای تراریخته ها از جمله مواردی بود که به شدت پیگیری آن بودم و خوشحالم که توانستم با پافشاری به این موارد دست یابیم و اینها را باید موفقیت های بزرگ مجلس دهم دانست.

وی با انتقاد از قاچاق خاک در یک دهه اخیر افزود: استان های ساحلی به ویژه استان های ساحلی جنوبی بیشترین میزان قاچاق خاک را داشتند و دارند که روش آنها نیز قاچاق در تاریکی شب و کوره راه هاست و نهایتا از طریق لنج به کشورهای عرب همسایه برده می شود که از خاک حاصلخیز محرومند.

وی قاچاق منابع طبیعی از جمله خاک و آب و چوب را گناهی نابخشودنی دانست و اظهار داشت: اینگونه جرم ها نسل ما را به خطر می اندازد و امیدواریم که قانون حافاظت از منابع آبی و خاکی بتواند مانع سرقت گنج های طبیعی ما شود، زیرا سال های سال طول می کشد تا یک مترمربع خاک ایجاد شود.

شاعری تصریح کرد: قاچاقچیان خاک از روش های مختلفی استفاده می کنند و حتی برخی موارد درغالب صادرات مواد معدنی اقدام به صادرات خاک می کنن و این کارها تمدن ایران را تهدید می کند.

نماینده شرق مازندران با بیان اینکه از وضعیت محیط زیست مازندران رضایت ندارم گفت: تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم. هرچند طرح تنفس جنگل موفق بوده و به گواه کارشناسان مایه تثبیت وضعیت جنگل های شمال کشور شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: کوه خواری، جنگل خواری و زمین خواری اصلی ترین دغدغه های زیست محیطی هستند که خوشبختانه جلوی تغییر کاربری ها در مازندران تاحد زیادی گرفته شده است که برای پیشرفت بیشتر نیازمند جدیت تمام قد دولت و قوه قضائیه هستیم.

شاعری با هشدار نسبت به مهاجرت پیوسته و بی سابقه مناطق دارای مشکلات زیست محیطی به خصوص خشکسالی به استان های شمالی گفت: اگر این روند کنترل نشود شاهد انفجار جمعیت و حاشیه نشینی گسترده خواهیم بود که اقتصاد و محیط زیست مازندران را نابود خواهد کرد، به همین خاطر باید تمهیدی برای مهاجرت های درون سرزمینی اندیشیده شود و با حل معضلات محلی مانع مهاجرت مردم شوند.

 

استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام عبارت مجاز است.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال