امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۴۲ PM
اختصاصی/عالین نجاتی
ضرورت حمایت تمام قد مازندرانی ها از وزارت دکتر محسنی بندپی؛

همه باهم انوشیروان را بر تخت بنشانیم

دکتر انوشیروان محسنی بندپی+عبارت
    -     کد خبر: 34180
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۵/۲۷|۰۸:۲۰
اتحاد مازنی ها در حمایت از دکتر محسنی می تواند پاسخی قاطع و دندان شکن به کسانی باشد که می خواهند با گل آلود کردن آب، ماهی خود را از آن صید کنند اما نمی دانند با اینکار تیشه به ریشه خود می زنند.

عبارت ـ عالین نجاتی: شاید برای برخی از ناظران انتخاب دکتر «انوشیروان محسنی بندپی» بعنوان سرپرست وزارت کار کمی دور از انتظار بود اما برای آنها که او را میشناسند یا حداقل مدتی اندک با او کار کرده اند ماجرا کاملا برعکس است، زیرا آنها می دانند شایسته ترین فردی که می شد در شرایط دشوار کشور برای این جایگاه حساس به کار گرفت؛ محسنی بندپی است.

 

این سیاستمدار کهنه کار نوشهری با سابقه سالها خدمت در عرصه های مختلف، معجونی از مدیریت یکپارچه و تواضع اجتماعی است. مردی که رکورددار سخنرانی به نفع حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم شد، مدیری که با رایزنی های موفق و پیوسته اش در بهارستان دوبار علی ربیعی را از استیضاح حتمی نجات داد، همان کسی که با حضورش در بیمه سلامت ایران، این نهاد عمومیِ پشتیبان، دچار تحولاتی بنیادین شد و تا آنجا پیش رفت که به محسنی لقب «پدرسلامت» ایران دادند.

 

از تولد در کوچه باغ های نوشهر تا پیاده روی در نیوکاسل، از محققی سخت کوش در فضای آکادمیک تا سیاستمداری با اخلاق و موفق در لباس نمایندگی مردم نوشهروچالوس و حالا از ریاست بر سازمان بهزیستی و ایفای نقش پدری و برادری و فرزندی برای کودکان بی سرپرست، زنان آسیب دیده و سالمندان گوشه گیر تا سرپرستی در دشوارترین شرایط بر مهمترین وزارتخانه دولت تدبیر و امید قصه مردی است که در آستانه شصتمین بهار زندگی اش پای در راهی می گذارد که دشوارترین روزهای را پیش روی او قرار خواهد داد اما محسنی بندپی همواره آماده بوده و اینبار هم با تمام قوا به میدان آمده است.

 

در شرایط فعلی و با عنایت به مازندرانی بودن دکتر محسنی دیگر بار فرصت اتحاد سیاسیون طبرستانی فراهم آمده و اگر قصد داریم بر این ادعا که مازندرانی ها توان کار گروهی را ندارند خط بطلان بکشیم حمایت تمام قد از معرفی دکتر محسنی بندپی بعنوان وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به مجلس بهترین فرصت است.

دکتر محسنی حالا حکم ستون خیمه اتحاد مازندران را دارد. اگر همه؛ از نمایندگان، تا امامان جمعه، نمایندگان خبرگان رهبری، سیاستمداران و فعالان سیاسی مازندارنی مقیم پایتخت، جامعه کارگری به ویژه خانه کارگر مازندران، اساتید دانشگاه  و فعالان اجتماعی استان و مدیران مازندرانی حاضر در دولت (در هر رده ای) هوای این مرد بااخلاق مازندارنی را داشته باشیم و یکصدا نام او را صدا بزنیم، بی شک این بانگ بلند و رسا تا خیابان پاستور و میدان بهارستان خواهد رفت و انوشیروان را بر تخت وزارت خواهد نشاند.

مردی که به واسطه معاونت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ریاست بر سازمان بیمه سلامت کشور به خوبی با یکی از بزرگترین دردهای جامعه کارگری یعنی «بهداشت و درمان» اشناست و از طرف دیگر به واسطه 4 سال ریاست موفق بر سازمان بهزیستی کشور کمبودها و معضلات اجتماعی و فرهنگی طبقات کمتر برخودار اجتماعی را می شناسد و ترجمان ناله های طبقه ضعیف را می داند و راه های علاج آن را نیز تجربه کرده است.

در وضعیت حساس این روزهای دولت که همه دنبال اشرافی گری و وضعیت فرزندان مسئولین می گردند انتخاب مدیری پاکدست؛ بدون کوچکترین حاشیه مالی و دارای خانواده ای بدون رانت به وجهه دولت کمک شایان توجهی خواهد کرد.

درباره سابقه و کارنامه درخشان این مدیر اصلاح طلب و توانا می توان فراوان نوشت اما آنچه در روزهای پیش رو از اهمیت فراوانی برخوردار است لزوم حمایت همه جامعه مازندرانی ها از اوست. این توان در گروه های سیاسی و اجتماعی مازندران وجود دارد  که با همفکری و برنامه ریزی درست نظر مساعد استان های شمالی نظیر گیلان؛ گلستان، اردبیل، سمنان و خراسان شمالی را هم جلب کنند تا پشتیبانی همه جانبه شمالی ها ازدکتر محسنی شرایط را بیش از پیش برای معرفی او توسط رییس جمهوری به مجلس فراهم کند.

برخی از منتقدان انتخاب انوشیروان محسنی به عنوان وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی می گویند که او سابقه ای در حوزه کار و کارگری و تعاون ندارد و سابقه درخشان او نیز در بخش دیگر یعنی رفاه اجتماعی برای وزارت کفایت نمی کند، اما گویا این مننقدان فراموش کرده اند که دکتر محسنی در هر سه دوره نمایندگی ( مجالس ششم، هفتم و هشتم) یکی از جدی ترین حامیان جامعه کارگری بوده است و بارها در تصویب قوانین مهم به نفع آنها تلاش کرده است.

گویا فراموش شده است که بخش عمده زمان او در سازمان بهزیستی مصروف بایدد با کارگران و خاتنواده های آنها می شد و در همین دولت بود که با همکاری یکی از نمایندگان استان بالاخره کسی صدای کارگران دکل بند گلوگاه را شنید و این سازمان بهزیستی بود که پای در میدان حمایت از آنها گذاشت.

همچنین حضور او در سازمان بهزیستی موجب شد از نزدیک و به شکلی خاص با اندرونی جامعه کارگری آشنا شود نه اینکه با کت و شلوار ویترین خالی آنها را نظاره کند و با لبخندی معناردار راهش را بگیرد و برود. او به دنیای کارگران وارد شده و چندین سال است از نزدیک دردهای آنها را احساس کرده است و حالا دست های پینه بسته و شانه های خسته کارگران برای او غریبه نیست.

از سویی دیگر شیوه مدیریت محسنی و استفاده او از خبرگان حوزه های مختلف به خوبی نشان داده که او از مشاوره های تخصصی و مفید بهره می گیرد و در حوزه تعاون نیز می تواند با در پیش گرفتن همین رویه و استفاده از اخلاق اجتماعی اش زمینه ساز تحولاتی شگرف در حوزه مهجور و کمتر دیده شده «تعاون» شود.

 

او نه تنها می تواند به دردسرها و حاشیه های شستا پایان دهد، بلکه بالاخره کسی قرار است بر مسند این وزارت خانه مهم بنشیند که استاد حل معضلات اجتماعی است و دیدگاه و گفتمان رفاه اجتماعی اش نه کپی برداری ناشیانه از لیبرالیسم ناکام است و نه گرفتار ایدئولوژی های متعصبانه. او نمونه بارز اعتدالگرایی و عقلانیت در دستگاه عریض و طویل دولت دوازدهم است. مردی که به جای صدقه بر توانمند سازی تاکید کرد، به جای ترحم، توقع منطقی را جایگزین نمود و برای حل معضلات به جای دستور از بالا، همراهی از پایین را در پیش گرفت.

وزارت کار امروز بیش از هر زمان دیگری به مدیری میدانی و عملگرا نیاز دارد تا بیش از آنکه در اتاقش بنشیند و نقشه های سیاسی بکشد در میدان باشد، خاک بخورد و با مردم همراه شود.

 

بر همه ما مازندارنی هاست که از هر قوم و قبیله و تفکری پای در همان راهی بگذاریم که سالهاست حسرتش را در بین اصفهانی ها می خوریم. امروز نوبت عمل کردن به جای نق زدن است و این وحدت باید روشن و بدون خیالات سهم خواهانه باشد. چه سهمی مهمتر از گرسنگی جامعه کارگری و چه سهمی مهمتر از حضور یک نماینده از این استان در جمع برترین های قوه مجریه!

این سهم ها جز با به میدان آمدن مدیرانی نظیر دکتر محسنی بندپی ادا نخواهد شد و اگر ما هم می خواهیم به قدر خودمان سهمی ادا کنیم امروز بهترین فرصت است.

انتظار از مجمع نمایندگان مازندران بیشتر از همه است. 12 سیاستمداری که هرکدام افق خاص خود را دارند لکن همه با یک زبان سخن می گویند و متعلق به یک جغرافیا هستند پس باید از فرزند خلف این خاک حاصلخیز تمام قد حمایت کنند. ارسال نامه ای حمایتی به رییس جمهور با امضای هر 12 نفر می تواند پیامی روشن و اثرگذار به پاستور بفرستد. همچنین حمایت ایت الله طبرسی؛ نماینده ولی فقیه در استان که همواره از مدیریت دکتر محسنی تمجید کرده است نیز می تواند بسیار اثرگذار باشد.

 

در روزهای گذشته برخی رسانه های مشهوربه سهم خواهی در مازندران تخریب محسنی و و حمایت از گزینه هایی دیگر را در دستور کار قرار دادند که مایه خجالت و تاسف است. همان هایی که در روزهای انتخابات در جلد حامیان دولت رفته بودند امروز پشت علم کسان دیگری سینه می زنند و از ترس اینکه مبادا کس دیگری به مجلس معرفی شود و کاسه آنها خالی بماند، حتی یک کلمه از دکتر محسنی نام نمی برند که این مایه تاسف است.

اتحاد مازنی ها در حمایت از دکتر محسنی می تواند پاسخی قاطع و دندان شکن به کسانی باشد که می خواهند با گل آلود کردن آب، ماهی خود را از آن صید کنند اما نمی دانند با اینکار تیشه به ریشه خود می زنند.

نقش رسانه های استان در حمایت از دکتر محسنی بسیار مهم و اثرگذار است، رسانه ها صدای مردم هستند و این صدا اگر به به سود محسنی بندپی طنین انداز شود، هم فرصتی برای جامعه بزرگ رسانه مازندارن خواهد بود تا اتحاد خود را به معرض نمایش بگدارند و هم فرصتی برای همه مازندران خواهد شد که در کار دسته جمعی که مصداق آشکار تعاون است برای نخستین بار در دولت جدید یک مازندرانی را به هیات دولت بفرستند تا صدای مردمان البرزوخزر بیشتر به دولتمردان برسد.

 

اگر دکتر محسنی به وزارت کار برسد همه شاهد دوران تازه ای در این وزارتخانه پرآشوب خواهیم بود. دورانی که در سایه مدیریت جهادی و خستگی ناپذیر او می تواند از گردنه های پرپیچ و خم اقتصادی عبور کند و البته بعد از سالها کسی بیاید که اهمیت ترکیب «رفاه اجتماعی» را بداند، نه اینکه فقط شعار بدهد  اما نداند در چه میدانی ایستاده است.

 

عبارت در این مسیر تمام قد از دکتر انوشیروان محسنی بندپی حمایت می کند و امیدوار است این مدیر توانا و مدبر به آنچه لیاقتش را دارد برسد و به زودی در خیابان آزادی به سمت بهبودی قدم بردارد و در ساختمان وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی جاگیر شود.

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

علی رمضانی
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
درود بر دکتر محسنی. انشالله ایشان وزیر می‌شوند و نامشان در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ماندگار خواهد شد
ابراهیم
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
زرررررشک، تو برو‌غلط املایی های متن رو درست کن!!! جدا اسمتون رو‌گذاشتین روزنامه نگار !!؟!؟!؟ این چه وضع نوشتنه؟؟؟؟ هرچند نویسنده معروفه به اقای کپی