امروز : دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۸:۱۰ AM
اصغری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران:

وام گرفتن؛ حرفه برخی شده است / ۱۶۵ میلیارد وام ۶ درصدی آماده استفاده است

اصغری
    -     کد خبر: 34296
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۶/۱۰|۱۰:۰۴
مدیرکل کار مازندران از اجرایی شدن طرح مشترک با تأمین اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: در زمینه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کارهای خوبی شده که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت ما از جزئیات آن مطلع شوند.

کامران اصغری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت با قدردانی از اصحاب رسانه گفت: انتشار عملکرد مسئولان و رساندن خدمات آنها به همراه نقد سازنده وظیفه سنگینی به دوش رسانه ها گذاشته است.

وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه اقتصادی اظهار داشت: تحریم ها، برخی مقاومت های داخلی، کمبود مواد اولیه و مشکلات متعدد موجب رکود بخش اشتغال شده است.

اصغری گفت: مشوق‌های ما در حوزه ماده ۸۰ در برنامه پنجم توسعه برای رونق اشتغال کار بسیار خوبی بود که متاسفانه مجلس در برنامه ششم آن را نادیده گرفت و جایگزینی را هم معرفی نکرد.

مدیرکل کار مازندران از اجرایی شدن طرح مشترک با تأمین اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: در زمینه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کارهای خوبی شده که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت ما از جزئیات آن مطلع شوند.

وی با بیان اینکه طرح کارورزی برخی مشکلات دارد اما درهمین طرح بالای ۵۰۰ نفر در استان مشغول کار شدند به سامانه کارا اشاره کرد و افزود: ارائه تسهیلات ۶ درصد به ويژه در روستاها مد نظر این طرح است و در این طرح بیش از ۱۶۵ میلیارد سهم مازندران شده است که نزدیک به ۲۵۰۰ شغل ایجاد می کند.

اصغری گفت: وام گرفتن برای برخی بدل به حرفه شده است که تمام تلاش ما این است این تسهیلات به دست اهلش برسد. مثلاً پرورش گلخانه‌ای لیمو ترش از جمله طرح‌های درآمدزا و اشتغال آفرین در این طرح بود.

راه‌اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و شیلاتی

مدیر کل کار مازندران ادامه داد: وام های اشتغال فراگیر ۱۸ درصد هستند و محدودیتی ندارند که در این تسهیلات ۷۵۰ میلیارد سهمیه مازندران است که تا بحال ۵۰۱ طرح در این مورد مورد موافقت قرار گرفته است.

وی گفت: در مازندران ۱۹ درصد ورودی پرونده ها در حوزه روابط کار بیشتر شده است و حدود ۱۱ هزار نفر در استان بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

اصغری با تشویق روستائیان به ایجاد تعاونی از عدم ریسک پذیری در این حوزه انتقاد کرد و گفت : ۱۶۵ میلیارد وام ۶ درصدی آماده استفاده است، پس اگر چند هم کلاسی سابق یا چند دوست به جای بیکاری جزیره ای، کار گروهی و تعاونی را انتخاب کنند نتیجه بخش خواهد بود. 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال