امروز : دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۴۴ AM
یک مازندرانی گزینه استانداری سیستان و چهارمحال؛

دکتر رضاخدابخشی کیست+ اینفوگرافیک

رضا خدابخشی+عبارت
    -     کد خبر: 34297
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۶/۱۱|۱۸:۵۰
سرویس : سیاست >> دولت
مدت ها حضور موثر در عرصه های مختلف اقتصادی از جمله اتاق بازرگانی ایران، سازمان اقتصادی کوثر، شستا( شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی) و سازمان برنامه و بودجه موجب شده که در شرایط دشوار و ویژه اقتصادیِ کشور، نیاز به نیروهایی نظیر دکترخدابخشی، آنهم به عنوان نماینده عالی دولت آنهم در استان هایی کم برخوردار بیش از گذشته احساس می شود.

عبارت: اگرچه برخلاف توقع و شایستگی مازندرانی ها استانداری این استان در دولت دوازدهم به یکی از فرزندان تبرستان نرسید اما شنیده های موثق از آن حکایت دارد که یکی از مدیران جوان و شایسته مازندران که سالها عرصه مدیریت های ملی را نیز تجربه کرد در زمره گزینه های جدی استانداری سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری است.

دکتر رضاخدابخشی مدیر جوان بابلی که تنها 38 سال سن دارد هم اکنون بازرس ویژه و مسئول امور استان های سازمان بهزیستی کشور است. این مدیر جوان به واسطه رابطه خوبش با مقامات عالی دولت تدبیروامید موفق شد به یکی از سیاستمداران مورد اعتماد هسته اصلی قدرت بدل شود.

او همچنین از مشاوران امین بسیاری از مسئولین دولت دوازدهم است و تابحال موفق شده در لابی های مختلف قدرت فضا را تعدیل کند و به همین خاطر او را به عنوان چهره گره گشا در فضای سیاسی می شناسند.

دکتر خدابخشی به دلیل فعالیت های آرام و بی سروصدایش تابحال چندان توجه رسانه ها را جلب نکرده و شاید همین دوری جستن از هیاهو و پروپاگاندای رسانه ای یکی از مهمترین دلایل وثوق دولت به این مدیر جوان مازندرانی است.

سال ها فعالیت او به عنوان مشاور باعث شده است که در مواقع حساس به واسطه تجریبات گسترده به ارائه راهکارهایی اقدام کند که راه را برای مرتفع کردن چالش ها هموار سازد.

از طرفی دیگر مدت ها حضور موثر در عرصه های مختلف اقتصادی از جمله اتاق بازرگانی ایران، سازمان اقتصادی کوثر، شستا( شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی) و سازمان برنامه و بودجه موجب شده که در شرایط دشوار و ویژه اقتصادیِ کشور، نیاز به نیروهایی نظیر دکترخدابخشی، آنهم به عنوان نماینده عالی دولت آنهم در استان هایی کم برخوردار بیش از گذشته احساس می شود.

از جمله دیگر دلایل موفقیت و پیشرفت سریع خدابخشی باید به عدم حضور او در یارکشی های حزبی و محدودیت های فکری ایدئولوژیک در قالب دسته بندی های سیاسی و جناحی اشاره نمود که موجب شد وی با فراغ بال بعنوان نیرویی مصلح و میاندار شناخته شود و بعنوان یکی از نمونه های موفق شعار «اعتدال» در دولت روحانی مطرح گردد.

خدابخشی اگرچه عضو هیچ حزبی نیست اما یکی از حامیان جدی گفتمان انقلاب اسلامی است و از این رو در میان نیروهای ارزشی حاکمیت و خانواده شهداو ایثارگران نیز نفوذ و محبوبیت قابل توجهی دارد. رابطه حسنه او با هر سه گروه اصلی سیاسی کشور و همچنین ارتباط ارگانیک با نهاد روحانیت و نهاد دانشگاه از او شخصیتی چندوجهی ساخته که کمتر نمونه آن در کشور وجود دارد.

جوانی دکتر خدابخشی و تلاش همواره او برای ارتقا دانش موجب شده که این دکترای مدیریت به با ورود به هر سیستمی در آن تغییراتی شگرف ایجاد کند و جایگاه سازمانی آن را ارتقا بخشد.

 

از ابتدای دولت دوازدهم تا به حال چندین پست و جایگاه مدیریتی در سطوح ملی به خدابخشی پیشنهاد شد که او تا به حال از پذیرفتن آنها استنکاف کرده است و ترجیح داده با توجه به شرایط ویژه کشور در سازمان بهزیستی حضور داشته باشد و بتواند بر طبقه کمتر برخودار و ضعیف جامعه تمرکز کند، ضمن اینکه مسئولیت وی به عنوان بازرس ویژه سازمان بهزیستی جایگاه حساسی را در اختیار او قرار داده است.

شیوه رفتاری خدابخشی عموما بر پایه استفاده از نیروهای جوان، ایده های علمی و فناوری های نوین استوار است و به همین جهات انتخاب او به عنوان استاندار می تواند برگ تازه ای در کتاب دستاوردهای دولت تدبیر و امید باشد به خصوص اینکه با خداحافظی استانداران بازنشسته معرفی نیروهای جوان به جای آن پبام مناسبی به مردم خواهد داد و البته تحقق یکی از وعده های اصلی رییس جمهور خواهد بود.

 

در پایان به بخش کوتاهی از کارنامه دکتر رضاخدابخشی اشاره می شود:

مشاور و بازرس امور استان های سازمان بهزیستی کشور

سرپرست هیات بررسی تخلفات استانداری تهران

هسته گزینش استانداری تهران

حضور در سازمان برنامه و بودجه

فعالیت در سازمان اقتصادی کوثر

مدیریت در شستا( شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی)

عضویت در کانون نخبگان و فرهیختگان ایران

عضوهیات علمی و استادیار پژوهشکده وابسته به وزارت علوم

و...

 

 

اخبار مرتبط
جلسه هم اندیشی کارشناسان حوزه اشتغال ادارات بهزیستی شهرستانها مهمترین اثر حضور دکتر محسنی بند پی در بهزیستی تبدیل آن از یک دستگاه پاسخگو به یک سازمان مطالبه گر است جشنواره دختران با محوریت حمایت های روانی، اجتماعی و توسعه پایدار پیام تبریک و حمایت کارکنان اداره کل بهزیستی مازندران بابت انتصاب دکتر محسنی بندپی بعنوان سرپرست وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی کم شنوا و ناشنوا در بحث آموزش و خدمات حمایتی مورد توجه ویژه بهزیستی است / تشکل ها و ان جی او ها بازوان اصلی ما هستند پیام تبریک مدیر کل بهزیستی مازندران به دکتر انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انوشیروان محسنی بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد پیام تبریک مدیر کل بهزیستی مازندران به مرتضی مهرزاد برترین ورزشکار پارالمپیکی جهان شرایطی فراهم شود تا محدودیت های اجتماعی منجر به محرومیت از خدمات نشود اولین جلسه هم اندیشی سازمان بهزیستی مازندران و جانشین رییس دانشگاه و معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

احمد حسینی
سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۶
سلام واقعا لیاقت بالاتراز استانداری داره چون به مردم عشق میورزه ‌حلال مشکلات مردم بوده