امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۲:۴۸ AM
گزارش ویژه عبارت
ماجرای عجیب ترین سرقت آکادمیک تاریخ مازندران

پدیده ای به اسم تیموریزم/وقتی ۸۰درصد سخنرانی و برنامه رییس دانشگاه کشاورزی ساری کپی است/ لزوم برخورد قاطع وزارت علوم با تیموری یانه سر

دکتر اسدالله تیموری یگانه سری+ عبارت
    -     کد خبر: 34345
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۵|۱۳:۲۷
عبارت این گزارش را برای وزارت علوم و مسئولان نظارتی ارسال خواهد کرد، همچنین از استانداری مازندران انتظار دارد سریعا به مسئله ورود پیدا کند و همچنین توقع جدی از فضای علمی استان این است که با محکوم کردن جدی این موضوع و پیگیری وضعیت آقای تیموری اجازه تکرار چنین فجایع تلخ و زشتی را در فضای علمی مازندران ندهند، زیرا چنین رفتارهایی کل فضای علمی این استان نخبه پرور را زیر سوال می برد.

عبارت ـ گروه جامعه: تقلب،رونوشت و سرقت علمی در فضای آکادمیک از هر نوعش قابل پذیرش و اغماض نیست و عموما در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته با متقلبان برخورد بسیار شدیدی می شود و کمترین کار این است که از فضای آکادمیک اخراج می شوند و از این پس هم این بدنامی مثل داغ ننگی بزرگ تا همیشه بر پیشانی شان می ماند.

در ایران اما قضیه کاملا برعکس می‌شود و نهایت کاری که ممکن است با چنین فردی بکنند آنهم با ادعای دریافت مدرک از آکسفورد و گذشت چند ماه از وزارت متکی بر همان مدرک، این است که به مجلس دعوتش کنند و از وزارت برکنار نمایند. متاسفانه به دلیل عدم نظارت کافی بر فضای علمی کشور و رواج پایان نامه فروشی، دیگر به دشواری می توان واقعی یا تقلبی بودن یک مقاله علمی و دانشگاهی را راستی آزمایی کرد اما به هرحال وقتی پای این مقالات به isi و ژورنال های علمی معتبر جهانی باز می شود هرگونه کپی برداری قابل ردیابی است.

 

موضوع گزارش باورنکردنی امروز ما نه سرقت مقاله و پایان نامه و تز، که سرقت سخنرانی و برنامه است!! بله هرچند باورنکردنی می نمایند اما در کمال تاسف باید آنچه از این پس می خوانید را باور کنید و اگر بیماری قلبی دارید قرص زیرزبانی فراموش نشود و اگر کودک زیر ۸ سال دارید او را از مقابل مانیتور دور کنید تا مبادا الگویی شود برایش و اگر هم باورنمی کنید لطفا با صفحه موبایل یا مانیتور ور نروید، مشکل از فرستنده نیست و آنچه می بینید و می خوانید عین واقعیت است!

 

ماجرا از این قرار است که خردادماه سال جاری بعد از کلی گلایه و شکایت دانشجویان و اساتید دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری از آقای بهمنیار؛ رییس این دانشگاه، ایشان بالاخره دانشگاه کشاورزی ساری را ترک گفتند و و جایشان را به جناب آقای دکتر اسدالله تیموری یانه سر سپردند. مردی که مطرح شدن نامش از طرف وزارت علوم دولت روحانی موجب شوک و تعجب اساتید و دانشجویان این دانشگاه شد اما وقتی همان منتقدان و ناآشنایان با آقای دکتر در مراسم معارفه او حاضر شدند و متن سخنرانی و برنامه های ایشان را شنیدند تاسف خوردند که چرا قصاص پیش از جنایت و  داوری نامنصفانه کرده اند.

 

سخنرانی آقای دکتر و برنامه های طرح شده توسط ایشان تاحد زیادی واقع بینانه به نظر می رسید و حداقل توانست نمره قبولی را بگیرد اما این پایان ماجرا نبود . آقای دکتر و روابط عمومی دانشگاه آنقدر از این سخنرانی مطمئن بودند که آن را درسایت رسمی دانشگاه بعنوان متن «سخنرانی و برنامه های رییس جدید»بارگذاری کردند و هنوز هم این برنامه و سخنرانی با جستجویی ساده در سایت دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری موجود است اما برای اینکه کار شما را ساده تر کنیم، لینک این سخنرانی را می توانید ببنید:

http://sanru.ac.ir/%D9%85%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A7

 

اما بخش هیجان انگیز ماجرا از جایی شروع شد که گروه جامعه عبارت با ایملیی از طرف یکی از دانشجویان این دانشگاه مواجه شده بود که در آن مدعی می شد بخشی از سخنرانی آقای یانه سر در مراسم معارفه اش عینا از سخنرانی مرحوم اصغری آقمشهدی ؛ رییس اسبق دانشگاه مازندران کپی برداری شده است.

باور این مسئله برای تحریریه عبارت آنقدر دشوار بود که حتی موضوع را پیگیری نکرد زیرا باورمان نمی شد کسی در حد رییس دانشگاه، آنهم دومین دانشگاه مهم منابع طبیعی شمال کشور چنین کاری بکند. اما آن دانشجوی سمج بخشی از لینک تطبیقی سخنرانی را برایمان ارسال کرد و آنوقت بود که دوزاری مان افتاد که چه خبر است؟!عبارت اما به این اکتفا نکرد و با استفاده از برنامه «های سرچینگ گوگل» نعل به نعل سخنرانی و برنامه های آقای تیموری رییس دانشگاه کشاورزی را به آزمون گذاشت و متاسفانه در کمال ناباوری متوجه شد بیش از ۸۰ درصد سخنرانی و برنامه های ایشان عینا از روی سه منبع کپی( با بهتر است بگوییم سرقت)شده. این کپی برداری نعل به نعل تا آن اندازه پیش رفته که آقای تیموری حتی به خود زحمت نداده اند غلط های املایی منابع اصلی را اصلاح کنند و فقط اسم افراد موجود در متن های سرقت شده را با اسم های مد نظر خودشان عوض کرده اند. مثلا اگر آقای آقمشهدی گفته: دانشگاه مازندارن، ایشان عین جمله را برداشته و فقط به جای دانشگاه مازندران نوشته دانشگاه کشاورزی ساری!!

این سرقت از دو جهت دیگر نیز قابل توجه است:

*اول اینکه ایشان نکرده اند از سخنرانی های خارجی با ترجمه استفاده کنند و دست دراز کرده اند همین بغل و بخش عمده کپی برداری را از دانشگاه مازندران و آقای آقمشهدی انجام داده اند. 

*دومین موضوع ذوق بالا و گشاده نظری آقای تیموری است که از شرق تا غرب را طی طریق کرده و هیچ کس را از لطف کپی برداری خود محروم نکرده اند.

 

عبارت این گزارش را برای وزارت علوم و مسئولان نظارتی ارسال خواهد کرد، همچنین از استانداری مازندران انتظار دارد سریعا به مسئله ورود پیدا کند و همچنین توقع جدی از فضای علمی استان این است که با محکوم کردن جدی این موضوع و پیگیری وضعیت آقای تیموری اجازه تکرار چنین فجایع تلخ و زشتی را در فضای علمی مازندران ندهند، زیرا چنین رفتارهایی کل فضای علمی این استان نخبه پرور را زیر سوال می برد.

ما البته فرصت پاسخگویی را برای آقای تیموری و روابط عمومی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری مغتنم می شماریم، هرچند بعید است جواب قانع کننده ای وجود داشته باشد.

در ادامه متن سخنرانی و برنامه های جناب آقای دکتر تیموری یانه سر؛ ریاست محترم دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری را از نظر می گذرانید

 

*قسمت هایی که آبی شده اند عینا کپی برداری از سخنرانی مراسم معارفه و ارائه برنامه های مرحوم دکتر اصغری آقمشهدی؛ ریاست اسبق دانشگاه مازندارن است.

لینک سخنرانی اصغری: 

http://www.aryanews.com/News.aspx?code=20140415234806557&svc=77

...........

*قسمت هایی که زرد شده عینا کپی برداری از سخنرانی مراسم معارفه و اعلام برنامه های رییس دانشگاه بیرجند است.

لینک سخنرانی و برنامه های رییس دانشگاه بیرجند:

http://birjandut.ac.ir

...........

قسمت هایی که سبز شده است عینا کپی برداری از سخنرانی مراسم معارفه و اعلام برنامه های رییس دانشگاه کردستان است.

لینک سخنرانی و برنامه های رییس دانشگاه کردستان:

https://uok.ac.ir/fa/presidency/president/plans.aspx

...........

*قسمت هایی که نارنجی شده عینا کپی برداری از بخشی از مقاله ارائه شده توسط دکتر علیرضا جهانگیریان؛ در چهارمین نشست بازمهندسی دانشگاه صنعتی امیرکبیربرای تبدیل به دانشگاه کارآفرین است.

کپی این مقاله نزد عبارت موجود است.

 

 

سخنرانی معارفه تیموری یانه سر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

الْحَمْدُ لِلَّهِ الْأَوَّلِ بِلَا أَوَّلٍ کَانَ قَبْلَهُ، وَ الْآخِرِ بِلَا آخِرٍ یَکُونُ بَعْدَهُ الَّذِی قَصُرَتْ عَنْ رُؤْیَتِهِ أَبْصَارُ النَّاظِرِینَ، وَ عَجَزَتْ عَنْ نَعْتِهِ أَوْهَامُ الْوَاصِفِینَ

با یاد و استمداد از شهیدان معزز از صدر تا امروز انقلاب و با گرامیداشت یاد امام راحل(ره) بنیانگذار فقید انقلاب، با ارزوی سلامتی و طول عمر با عزت و برکت برای مقام معظم رهبری، با مدد از انفاس قدسی ولی عصر اروحنالتراب مقدمه الفدا، در نیمه ماه مبارک رمضان و در استانه سالروز میلاد سراسر پرخیر و برکت کریم اهل بیت و در آستانه فرارسیدن سالگشت ارتحال بنیانگذار بی بدیل نظام جمهوری اسلامی و روز ۱۵ خرداد که نقطه عطف تاریخ ماست، آغاز دوره خدمتگذاری به جامعه علمی و دانشگاهی را به فال نیک می­گیرم و مراتب شکر خود را از این فرصت خدمت و نعمت الهی ابراز می­دارم. از خداوند منان برای تحمل بار سنگین مسئولیت و این امانت گرانسنگ استمداد می­طلبم. از جناب آقای دکتر غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و معاونین محترم ایشان در اعتماد به اینجانب و واگذاری مسئولیت بسیار سپاسگزارم.

در طلیعه عرایضم ضمن ابراز خیرمقدم به قدوم پرخیر و برکت و شرف حضور همه سروران به ویژه سرور ارجمندم جناب اقای دکتر امید، روسای محترم دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی استان، مسئولین دستگاههای اجرایی، اعضای محترم هیات علمی، کارکنان و دانشجویان در این معتمر با شکوه که در وهله اول به بهانه تکریم از زحمات بی شائبه یکی از سرمایه­های گرانسنگ دانشگاه برادر عزیزم جناب آقای دکتر بهمنیار و بعد معارفه اینجانب به عنوان خادمی در خدمت دانشگاه، فرصت را مغتنم شمرده، تخلیصی از دیدگاه ها، رویکردها و برنامه های خویش را برای خدمتگزاری در دانشگاه اعلام می دارم.

بشریت در عصری زیست می کند که هر ۴ تا ۵ سال اطلاعاتش ۲ برابر می­شود و نیمه ­عمر این اطلاعات نیز ۶ سال بیش نیست. در این عصر، دانش و تولید علم سهم بنیادینی در قدرت و منزلت کشورها دارد. نشانگان توسعه­ یافتگی جوامع با گستره و ژرفای دانش­پایگی آنان سنجیده می­شود که خود مرهون وجود کانونی به نام دانشگاه است که مبدا همه این تحولات است. نقش آفرینی در قالب چنین نمادی مستلزم باورپذیری دانشگاه به تعهدات متعالی و همت در انجام ماموریتی هدفمند در جامعه و در گرو مشارکت مجدانه و بی وقفه اضلاع سه گانه دانشگاه (استاد، کارمند و دانشجو) در فرایند تولید علم است که خود نیازمند برخورداری از محیطی امن و ایمن، زیرساختهای مناسب، با مشارکت رقابتی، مشحون از آزادی در لوای قانونمداری خواهد بود.

ایفای وظیفه کانونی تولید علم در محیط دانشگاه مستلزم به رسمیت شناختن استقلال دانشگاه و مدیریت آن در عین تعامل سازنده و مثبت با نیروها و تصمیم گیرندگان برون دانشگاهی از یک سو و اتخاذ رویکردی جامعه محور برای کشف وحل مسائل و برآوردن نیازهای جامعه از سوی دیگر است. از این منظر دانشگاه در حد ممکن از انجام تحقیقات انتزاعی و غیرکاربردی پرهیز نموده و با تمرکز بر نیازهای جامعه، مساعی خویش را مصروف نیازهای پژوهشی جامعه خواهد نمود و از این راه دانش­پایگی جامعه با جامعه­محوری دانشگاه در هم می­آمیزد که نتیجه قهری آن مسئولیت شناسی دانشگاه در قبال جامعه و عزم آن برای حل معضلات و مواجهه عالمانه با چالش­های اجتماعی و به رسمیت شناختن استقلال دانشگاه از سوی نیروهای برون دانشگاهی خواهد بود.

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به عنوان قطب علمی بزرگ دانشگاهی شمال کشور، دارای چهره ای درخشان در حوزه های علمی، آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و ورزشی است و من آمده ام تا با صدایی رساتر این عظمت را برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی با بهره گیری از همه ظرفیت ها و فرصت ها در استان و کشور به خدمت گیرمدانشگاه بعد از استقلال ۱۰ ساله تاکنون شیب نسبتا مناسبی را در توسعه طی نموده، به ویژه از جنبه کمیت گرایی در رشته و مقطع تحصیلی، تعداد اعضای هیأت علمی و فضاهای کالبدی گسترش چشم‌گیری یافته است. بی‌شک این توسعه مرهون زحمات مدیران مقاطع زمانی مربوطه و سیاست‌های کلی وزارت علوم برای توسعه‌ی دانشگاه‌های سراسر کشور است. اما یک از ویژگی رشد سریع، توسعه ناموزون است. علیرغم توسعه دانشگاه در بخش‌هایی چون تجهیزات پژوهشی و آموزشی، فضای آموزش و پژوهش مزرعه ای، ساختار سازمانی، بسترها مانند فناوری، ارتباط با جامعه، الگوسازی تخصصی، پرورش نیروی ماهر و غیره توسعه کافی نیافته است و کمبودهایی در قیاس با سایر دانشگاه‌ها احساس می‌شود. لذا با توجه به پتانسیل‌های موجود به ویژه نیروی انسانی دانشگاه لازم است که توسعه‌ای متوازن در ابعاد مختلف صورت گیرد تا شاخص‌های اصلی دانشگاه به حد مطلوب برسد که اولین هدفگذاری در این راستا توسعه دانشگاه از سطح ۳ به ۲ و بهره­مندی از مزایای این فرصت است.

ما به برکت عقل جمعی و تعالیم انسان ساز اسلامی در راستای تحقق منویات امام و رهبری برای رسیدن به اهداف چشم انداز بیست ساله، سند اسلامی شدن دانشگاه و نقشه جامع علمی کشور و برنامه های وزارت عتف تلاش مجدانه خواهیم کرد و از این فرصت استفاده خواهیم نمود. در این راستا مکلفیم تا از همه ظرفیت های دانشگاه بهره مند گردیم. لذا فرصت را مغتنم شمرده از کلیه اعضای هیات علمی فرهیخته، کارمندان و دانشجویان عزیز دانشگاه تقاضا می­کنم در این راستا اینجانب را مورد عنایت خویش قرار دهند. بنده جوانیم را صرف کسب تجربه در دانشگاه نمودم امیدوارم در آینده پیشرو تجربه هایم در خدمت به جامعه دانشگاهی نیز به کار آید. راستی، صداقت و رعایت حقوق افراد اساس کار بنده و همکارانم خواهد بود و بر همین اساس از کسانی که عیوبم را به من هدیه می کنند استقبال می­کنم.

 دوست داشتنی­ترین برادر من کسی است که عیوب مرا به من هدیه کندما در دانشگاه آموخته ایم و می­آموزانیم که به افکار دیگران احترام بگذاریم و به جای فضای تهمت، توهین، افترا و بداخلاقی­ها که دور از ذات و شان محیط علمی است به تضارب اندیشه ها احترام بگذاریم و با کمک به فضای نقد علمی به باروری اندیشه های ناب و علمی کمک کنیم. ما در دانشگاه باید معرف زندگی اخلاقی، قانونی و عقلانی باشیم. دانشگاهیان باید الگوی حرمت گذاری به خود و ارزش های جامعه باشند.

خدا محوری و تاکید بر حفظ کرامت انسانی و تکریم همکاران دانشگاهی و به ویژه ایثار گران، جانبازان و آزادگان و نقش محوری پرسنل دانشگاهی اعم از استاد، دانشجو و کارمند به عنوان ولی نعمتان دانشگاه، مبنای ارزشی روح حاکم بر برنامه دانشگاه را تشکیل می دهد. شفاف سازی و پاسخگویی، رعایت اخلاق حرفه ای در همه­ی فعالیت ها از جمله فعالیت های پژوهشی و آموزشی، حمایت و تشویق کارهای گروهی، تقویت و حمایت از تعاملات آموزشی و پژوهشی ملی و بین المللی رویکرد برنامه را در بر می گیرد.

بدیهی است تنگناهای مالی دانشگاه کم نیست و این امر نباید مانع توجه ویژه به مقوله سلامت کارکنان و امور رفاهی دانشگاهیان و تکریم بازنشستگان گردد.

 

تحقق نکات مورد اشاره راهی جز مدیریت منضبط و قانونمند، مراعات اصول مدیریت حرفه ای، مراعات موازین اخلاقی و ارزشی، مبتنی بر آموزه های زندگی ساز دینی، اتکا به عقل و خرد جمعی، احیای سازوکارهای عقلایی درون دانشگاهی و مشارکت پذیر کردن گروه های آموزشی و بازگرداندن نقش آنها در مدیریت دانشگاهها، تبدیل شیب نزولی سرمایه اجتماعی دانشگاه به منحنی صعودی، توجه به نقش اضلاع سه گانه اداره دانشگاه یعنی اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان عزیز و کارکنان شریف، به منظور توجه همزمان به افزایش ظرفیت تولید علم دانشگاه و ارتقای رتبه دانشگاه، تحقق دانشگاه جامعه محور و جامعه دانش بنیان راهی جز مدیریت جهادی نمی شناسد.

به هر حال، دانشگاه چالش­های متعددی را پیشرو دارد و هنوز برای آنها تصمیم نگرفته است؟ این چالش ها عبارتند از:

 • تصمیم بر سر اینکه چگونه “کشاورزی محور استقلال است” را به یک گفتمان کلان ملی بدل نماییم
 • تصمیم برچگونگی گذار از نقش کلاسیک خود با تغییر ماموریت و حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم و چهارم
 • تصمیم بر ماندن به­عنوان یک دانشگاه مادر تخصصی در شمال کشور یا حرکت به سمت جامعیت پذیری به عنوان یک دانشگاه در شان مرکز استان
 • تصمیم گیری در چگونگی تبدیل شدن دانشگاه به پیشانی جامعه به جای حرکت پشت سر جامعه و تکنولوژی و فناوری
 • تصمیم گیری در چگونگی مسئولیت پذیری در حل مسائل خرد و کلان کشور و تبدیل شدن به یک دانشگاه متعهد یا enganging ملی و فراملی.
 • تصمیم گیری بر سر لزوم یک انقلاب نرم افزاری یا حرکت جهادی با اتکا به تجربه بزرگان و بهره گیری از همت و انگیزه وافر اعضای هیات علمی و کارکنان نسل دوم و سوم دانشگاه در نیل به تعالی سریع دانشگاه به ویژه ارتقا به سطح ۲ رتبه بندی دانشگاههای کشور
 • تصمیم گیری در چگونگی ارتباط با جامعه با هدف ارائه خدمات تخصصی با طراحی ساختاری بایسته متناسب با وضعیت و نیازهای جامعه
 • تصمیم گیری در چگونگی فراملی شدن و پرورش دانشجوی در سطح و تراز بین المللی و برقرای ارتباطات بین المللی با تاکید بر کشورهای همجوار.
 • تصمیم گیری در چگونگی اصلاح و تنوع بخشی به دوره های ارائه شده برای تربیت سه طیف خروجی: متخصص، پژوهشگر، کارآفرین
 • تصمیم گیری در چگونگی تنوع بخشی به منابع درآمدی دانشگاه در جهت کاهش اتکا به اعتبارات دولتی
 • تصمیم گیری در چگونگی گذار از ساختار استاتیک دانشکده محور به ساختار دینامیک متناسب با نیاز جامعه (بین رشته ای یا انیستیتو محور)
 • تصمیم گیری در چگونگی گذار از ساختار دانشگاه منفرد به دانشگاه و مراکز تحقیقاتی شبکه ای و طراحی هاب های فناوری با بهرگیری از تمام ظرفیت های استانی
 • بازنگری افق و ماموریت دانشگاه با توجه به موقعیت جغرافیایی و اجتماعی آن و آرایش دانشگاههای موجود استان و شمال کشور با تاکید بر هم افزایی دانشگاههای موجود و پرهیز از تقابل و موازی کاری.
 • مشارکت و ترویج فرهنگ مشارکت دانشگاهیان در عرصه های مختلف در جهت توسعه پایدار فرهنگی و انتقال یافته و نگرشهای عالمانه به جامعه از طریق برگزاری جلسات فرهنگی، نشستها و میزگردها و تعامل فعال با رسانه ها.
 • برقراری و گسترش تعامل سازنده و فعال با نهادهای تصمیم گیر و مسئولین استانی و کشوری و مشارکت در تصمیم سازی.
 • گسترش کمی و کیفی رشته های دانش گاهی، پژهشکده ها، قطب ها،کانونها، و شرکتهای دانش بنیان
 • احیای فرهنگ تکریم استاد، دانشجو و کارمند؛ از طریق تدوین رویه های اداری، شفاف سازی، ایجاد فرصتهای برابر، شایسته سالاری و قانون مداری و اصلاح ساختار و سازمان دانشگاه و ارتقای آن با توجه به اهداف، رسالتها و ماموریت دانشگاه
 • تلاش در تجهیز و بروزرسانی امکانات آموزشی و پژوهشی و گسترش فعالیتهای علمی و پژوهشی مشترک (بین دانشگاهی و بین دستگاهی)
 • آموزش و بروز رسانی اطلاعات و مهارتهای شغلی کارکنان از طریق برگزاری دوره ها و کلاس­های آموزشی- حرفه ای
 • تلاش در ایجاد روحیه تلاش، شادابی، امید، مشارکت، نوآوری، رواداری، پاسخگویی و قانون مداری در دانشگاه

 در پایان برای پیشبرد امور دانشگاه و برداشتن گامهایی مثبت و سازنده، پس از توکل به ذات بی زوال الهی، دست استمداد به سوی یکایک اعضای گرانسنگ خانواده بزرگ دانشگاه، مدیران محترم استانی و شهرستانی، مدیران ستادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دراز می کنم. در پایان ضمن تقدیر از توجه و نگاه مثبت و ارزنده استاندار فهیم استان، آمادگی دانشگاه به عنوان دانشگاه تخصصی و بزرگترین مرکز آموزش عالی مرکز استان برای همکاری در قالب پنل خبرگان استان برای دست یابی به اهداف چشم انداز استان و  کشور را اعلام می نمایم.

 

با این حساب اقای تیموری کوچکترین ارزشی برای فهم و پژوهش اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ساری قائل نشده اند که جای تاسف فراوان دارد.

 

استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام عبارت مجاز است.

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

یکشنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴
پس از این رفتار عامدانه رئیس دانشگاه و پیرو انتشار این سرقت ادبی فضای بی اعتمادی در بین استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری بشدت بیشتر شده است. با این حال متاسفانه تعدادی از همکاران ذینفع در امور اجرایی بجای عذرخواهی از این فضاحت در محیط مقدس دانشگاه قصد توجیه و کم اهمیت بودن موضوع را دارند که توهین به شعور دانشگاهیان است. جهت اطلاع این عزیزان محترم باید عرض شود رئیس دانشگاه فردی حقیقی نیست بلکه حقوقی و نماینده عالی وزارت علوم است که بی شک این اقدام ایشان نیاز به توضیح و تذکر جدی دارد ضمنا با یک سرچ ساده هم می توان دید که برنامه یا سخنرانی هیچ رئیس دانشگاهی تا امروز سرقت از نوشته با کپی پیست ماهرانه نبوده است! انتظار این است انشالله مسئولین استانی، نمایندگان محترم استان و وزارت علوم با حساسیت بیشتر این موضوع مهم را پیگیری نمایند تا دانشگاه بیشتر از این متضرر نگردد.
جمعه ۱۱ آیان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
دستبرد فکری که در حقوق ایران با عبارت سرقت ادبی از آن یاد شده است، تنها در قانون مطبوعات تعریف و استفاده شده است. طبق تبصره یک ماده ۶ قانون مزبور، سرقت ادبی عبارتست از نسبت دادن عمدی تمام یا بخش قابل توجهی از آثار و نوشته‌های دیگران به خود یا غیر ولو بصورت ترجمه. تبصره ۲ همان ماده نیز مجازات سرقت ادبی را مطابق با ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی (دو ماه تا دو سال حبس و یا تا ۷۴ ضربه شلاق) تعیین نموده است. (سیامک پاکباز سرقت ادبی در حقوق ایران، سایت فرارو 24 مرداد 96) باعنایت به اینکه رئیس هر دانشگاه باید شاخص پایبندی به قانون، اخلاق، خردمندی، عقلانیت و صداقت باشد. به نظر شما آیا جناب آقای دکتر تیموری می تواند همچنان بعنوان رئیس هیات ممیزه، تخلفات پژوهشی، شورای دانشگاه، شورای فرهنگی، هیات رئیسه دانشگاه، هیات جذب، رئیس تجدید نظر انضباطی و.... باشد؟ و افراد را به درستکاری، صداقت و امانت داری توصیه کنند؟ چه کسی صداقت او را باور می کند؟ (منبع، نظر کاریران همین گزارش)
یکشنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
تعجب از رفتار دکتر تیموری، دانش آموز ابتدایی هم می داند که انشاء را باید خودش بنویسد نه با رونویسی از دست دیگری
جمعه ۱۱ آیان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
15506
دوشنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۵
شنیده ها حاکی است بعد از رساته ای شدن این موضوع توسط پایگاه خبری تحلیلی عبارت رئیس دانشگاه توان حضور در وزارت خانه وحتی جلسات استانی را ندارد اگر موضوع صحت داشته باشد حقوق دانشگاه تضییع می شود
صاحب
چهارشنبه ۹ آیان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
جناب دکتر تیمور باید مراقب مارهای خوش خط خالی که بسیار هم سمی هستند باشه. بعضی ها واقعا مریضند.
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
متاسفانه دکتر تیموری بد جور گند زد خیلی خیلی بد خودتان را بخواب نزنید اعتماد از بین رفت با حضور ایشان حتما دانشگاه به رده ۴ و ۵ با شتاب زیاد حتی در یک سال آینده افول خواهد کرد
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
بخشی زیادی از آدمهای مریض در دور بر جنابعالی هستند
کلید ساز
چهارشنبه ۹ آیان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
به خدا عجب ملت تعطیلی داریم . تو این کشور میلیاردها تومان به سرقت می رود کسی صدایش در نمی آید و لی برای سرقت چند خط ادبی چه علم شنگه ای به پا می کنید.
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
اگر در آمریکا بود حتما صدا و سیما برنامه عادی خودش را قطع می کرد و گزارش مسقیم پخش می کرد برای دو سطر کپی پیست بیچاره ملانیا ترامپ بیست وسی در شبکه دو برنامه ویژه پخش کرد کجای کار عزیز
یاسر
چهارشنبه ۹ آیان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
کسی که برای مدیر گروهی رای نمیاره خوب معلومه که با لابی به پست ریاست دانشگاه میرسه. متاسفانه آقای دکتر تیموری شخصیت محبوبی در هیچ جایی نیست و همه از سرشت ایشان اطلاع دارند. متاسفانه ایشان شایسته این مقام ارزشمند نیستند.
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
متاسفانه عداوت و کینه شخصی دوست جناب آقای دکتر باقری معاون محترم وزیر باعث گردید تا مصلحت دوستی بر منافع وزارت علوم ترجیح داده شود و این گونه در افکار عمومی دانشگاهی با ۵۰ سال قدمت را در جامعه تحقیر گردد!!!
شاگرد
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۶
این نظر شخصی شماست و مردود. چون معمولی ترین افراد یقینا نزد خیلیها محبوبند چه برسه به استادی که با غرور رپی زمین راه نمی رود و با اغلب افراد صمیمیست. لطفا بیشتر دقت کنید در نگارش..!!!!
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ.
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
شیر اگر پیر شود بازهم شیره. سلیمانی همیشه سلیمانی هست. پس دوستانی که فکر می کنند ایشون کنار می رود و همه چیز تمام می شود، اشتباه می کنند.
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
اشتباه نکنید اگر دوستان جناح مقابل از خبر مطلع بودند همان روز اول به وزارت علوم و شورای انقلاب فرهنگی اطلاع رسانی می کرد ند نکند شیران بجان هم افتادند و یک کوتای درون گروهی برای خاتمه ماموریت دکتر تیموری پیش بینی کردند
جابر
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴
تا اونجا که می شناسمش ایشان همیشه معتدل و برای مخالفین و موافقینش احترام قائل بودند این خصوصیت جزء ذات این بشر هست.
پژو هشکده
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
متاسفم برای اساتید و معلمانی که هنوز مفهوم سرقت علمی را ندانسته و وقت خودشان را برای خواندن اینگونه گزارشها ی غلط گذاشته و بدتر از همه گذاشتن کامنت وقت میگذارن، بروید کمی از سلوک دکتر احمدی ضیاتبار و دکتر حشمت اله رحیمیان پیروی کنید که بعد از 40 سال هنوز نمونه ای از آنها وجود نداره، تاسف اوره، دانشگاه درجه دو به درجه سه تنزل پیدا کرده ولی همچنان اساتید مدعی وجود دارند.
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۷
سلام جناب، بنده هم از ارادتمندان دکتر تیموری هستم کار ایشان واقعا قابل دفاع نیست کسی ایشان را بازخواست نمی کند همه ما را شرمنده کردند باورش برای دوستان دکتر واقعا خیلی خیلی سخت است سعی کنیم توجیه نکنیم چون بد آموزی فرهنگ می شود
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
اقا چقدر به آقای دکتر تیموری گیر می دهید. ای کاش یکی همت می کرد و یک بررسی مقایسه ای عملکرد مدیریت دوره های مختلف در دانشگاه کشاورزی ساری انجام می داد. ایشان از خرداد 97 سکان ریاست این دانشگاه را در دست گرفت. بی انصافی نکنید. در کمتر از شش ماه کاری کرد کارستان. در جامعه علمی کشور، کسی را سراغ دارید که نام دانشگاه کشاوزی ساری و تیموریزم را نشیده باشد. کمی انتظارات خود را تعدیل کنید.
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۴
متاسفانه دکتر تیموری عزیز محصول جلساتی است که در در چهارسال گذشته چهارشنبه ها با حضور آقایان س.. ف. ر.ب و... جهت تخریب دانشگاه برگزار میگردید، بنظر این روزها زمان برداشت محصول آن توهین ها و تهمت های ناحق و ناروا به دیگران است. که خیلی زود به بار نشست!!!!
محمد
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۱
با سلام و ارزوی قبولی طاعات، پدیده سرقت علمی و اکادمیک در ۹ گروه مختلف دسته بندی میشود و شامل سخنرانی نمیشود، این مساله باید از طریق دفتر حقوقی دانشگاه علوم کشاورزی ساری به طور قطع پیگیری شود، این گزارش و کامنتهای زیر ان مغرضانه هست، هر چند هر انسانی میتواند اشتباه کند نه اشتباهی اساسی که به مملکت و نظام ضربه بزند که اقای دکتر تیموری از شرافت و علم کافی به این مساله برخوردار است
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
اگر چنین خطایی از طرف رییس دانشگاه در هر کشور دیگری انجام می شد، چه پیامدی داشت؟ آیا این فرد می توانست همچنان بعنوان رئیس هیات ممیزه، تخلفات پژوهشی، شورای دانشگاه، شورای فرهنگی، هیات رئیسه دانشگاه، هیات جذب، رئیس تجدید نظر انضباطی و.... باشد؟ و افراد را به درستکاری، صداقت و امانت داری توصیه کنند؟ چه کسی صداقت او را باور می کند؟ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مسئول این عمل خلاف عرف، اخلاق و قانون است
دوشنبه ۷ آیان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۱
جمله زیر هم از دکتر معتمدی رئیس دانشگاه امیر کبیر است تصمیم گیری در چگونگی مسئولیت پذیری در حل مسائل خرد و کلان کشور و تبدیل شدن به یک دانشگاه متعهد یا enganging ملی و فراملی
سه شنبه ۸ آیان ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
با ابن حساب ، همان چند سطری که در متن سخنرانی تیموری رنگی نشده است به بررسی بیشتر نیاز دارد.. میزان سرقت خیلی بیشتر از .هشتاد درصد است.
دوشنبه ۷ آیان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲
مبارک باشد. با اقدامی قاطع ریشه تیموریزم را در استان بخشکانید.
دوشنبه ۷ آیان ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
متاسفانه اندک آبرویی که دانشگاه در این سالها کسب کرد بدلیل حب و بغض های جهت دار بعضی از مدیران جاه طلب دوره احمدی نژاد بر باد رفت آنهایی که به آقای دکتر باقری آدرس اشتباه دادن مقصران اصلی این آبرو ریزی هستند
دوشنبه ۷ آیان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
بنظر جناب آقای دکتر تیموری بی تقصیرند ولی به دلیل خدشه به اعتماد و انسجام اجتماعی محیط دانشگاه و استان استعفای ایشان اجتناب ناپذیر است. اما حقیقتا مسئولیت پاسخگویی این انتصاب و مشکل ایجاد شده متوجه جناب آقای دکتر باقری قائم مقام وزیر محترم است که قبل از آقای دکتر تیمور باید از اعضای هیات علمی کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری طلب حلالیت کنند که به دلسوزی و تذکرات نخبگان و نمایندگان محترم آنها توجهی نداشته است.
شاگرد
دوشنبه ۷ آیان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
با سلام. اگرچه این نوشته کم اهمیت با این حجم از پست های منفی که یقینا سازمان یافته و از سر تنگ نظریست ارزش نظر دادن ندارد.. ولیکن جهت اطلاع عرض می کنم بهتر است مقام علمی ایشان را از دانشجویانی که به مقصد رسیده اند بپرسید شاید کمتر دچار بی انصافی و ناجوانمردی شوید. دنیا طلبی را کنار بگذارید و به مفهوم واقعی کلمه انسان باشیم.
دوشنبه ۷ آیان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۴
شاگرد محترم و عزیز، متاسفانه به مقصد رسیده اید ولی مفهوم سرقت علمی (Plagiarism) را آموزش ندیده اید. بعید است که دکتر تیموری با این مفهوم آشنا نباشد، ولی بدون تردید به شاگرد یا شاگردان خود آموزش نداده است. شاگرد عزیز، اگر استاد محترم شما (دکتر تیموری) مصادیق ومجازات های این جرم را به شما آموزش داده بود، در مقصد نمی نوشتید که نوشته کم اهمیت که ارزش نظر دادن ندارد. آگاهی دادن به دانشجو در خصوص سرقت علمی وظیفه استادان است، چرا که یکی دلایل اصلی وقوع سرقت علمی، آگاه نبودن مجرمین از مصادیق سرقت علمی است. در کشورهای توسعه یافته، بسته به شدت جرم، مجازات هایی از برگشت استاد به رتبه قبلی تا اخراج از دانشگاه در نظر گرفته شده است. اندکی در زمینه جرم سرقت علمی مطالعه بفرمایید تا در مقصد، مشکلی مشابه با استاد برای خود درست نکنید. خوشبختانه مجلس شورای اسلامی، قانونی در ارتباط با این موضوع وضع نموده است و از طرف وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه و موسسات آموزش عالی کشور ایلاغ شده است.
دوشنبه ۷ آیان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۶
آقای دکتر !! این کار دکتر تیموری عزیز واقعا قابل دفاع نیست همه دوستان هنگ کردند این کار در دنیا بسیار قبیح و زشت است کافی است جنجال کپی کاری همسر ترامپ از همسر اوباما را سرچ بفرمایی تا ببینی دنیا چه خبر است جالب است که بعد از این رسوایی، ملانیا مدعی شد که سخنرانی اش را خودش نوشته هر چند که از دیگران هم کمک گرفته است. برخی گمان می کنند که او در سرچ گوگلی به سخنان بانوی اول آمریکا رسیده و بدون دقت در این که این حرف ها را میشل اوباما زده، به عنوان سخنان خودش بیان کرده است.(گزارش عصر ایران ۲۹ تیر ۹۵)
شاگرد
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
آقای محترم اگر کمی مطالعه بیشتر می کردید (با فرض اینکه درست گفته باشین) متوجه می شدید که همه این سخنان برای تامین اهداف سند چشم انداز دانشگاه ها بوده و بدیهیست که ایشان در همان راستا مطالب را تهیه و تأکید کرده است. جهت اطلاع عرض می کنم همان کشورهای توسعه یافته ای که مقالات ما را نیز تایید کرده اند همواره گفته اند و می گویند افرادی مثل شماها به جای اینکه پای همدیگرو بگیرند بهتر است دست همدیگرو بگیرند و به رشد و اعتلای هم کمک کنند. و این مشکل عمده کشورهای جهان سوم هست.. متأسفانه. موفق باشید
نا شناس
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳
اگر این اتفاق در خدای نکرده در زمان مدیریت آقای دکتر بهمنیار می افتاد پدر خوانده ها به همت اعضای گروهک مریض آ...در دانشکده منابع شک ندارم کفن می پوشیدند
دوشنبه ۷ آیان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
منظور بعضی از اعضای گروهک آ... در دانشکده منابع طبیعی است که جمله را با عذر خواهی اصلاح می کنم
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۳
با تشکر از اطلاع رسانی شما از مسوولان وزارت علوم تقاصا دارم هر چه زودتر به این قضیه رسیدگی دقیق و قاطع نمایند از نماینده دولت تدلیر و امید در استان مازندران نیز درخواست رسیگی سرییعتر به این موضوع را داریم
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
آقای دکتر تیموری، قبل از این که موضوع سرقت به مقاله های چاپ شده شما برسد، استعفا کم هزینه ترین کار ممکن است.
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵
چه اتفاق و رسوایی عجیب، واقعا برای وزارت علوماین کشور باید خون گریست
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
متاسفم برای خود که در این دانشگاه در حال تحصیل هیتم.
استاد دانشگاه
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
با سلام و احترام هنوز در مورد دکتر تیموری قضاوت زود است فقط جسارتا هیچ کدوم از لینک هاتون وا نمیشه و اون لینکی هم که در مورد دانشگاه بیرجند گذاشتید مرتبط با دانشگاه بیرجند نیست ممنون میشم اطلاع رسانی کنید
روابط عمومی عبارت
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
با سلام. لینک ها مشکلی ندارند، اما اگر برای باز کردن آنها با مشکل مواجه شدید ایمیلی برای ما بفرستید تا تصاویر اسناد و لینک ها را خدمتتان ارسال کنیم. با آرزوی سلامتی و موفقیت
دوشنبه ۷ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۳
علیکم سلام آقای دکتر ع.ج.ص لطفا آدرس لینک ها را کپی و در گوگل یا گوگل کروم و یا ... پیست کنید. بپذیرید که رییس و رفیق شفیق شما گند زد. انشاالله با رسانه ای شدن موضوع بعدی شناخت بیشتری از تیموری حاصل می شود. البته شما بهتر از هر کسی ایشان را می شناسید. وعده ما و شما تا ده روز آینده.
شکیبا پیرانفر
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
خسته نباشی دلاور خسته نباشی قهرمان.
جمال میری
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
الحمدالله رب العالمین که همه چیزمون به همه چیزمون میاد. اونموقع که فله ای استاد های کاربلد و دود چراغ خورده رو به بهانه های واهی اخراج میکردند فکرشو نکرده بودن که جای اونها رو با یه افرادی بالاخره باید پر کنند. نتیجه همین شد. جای تاسف داره که این نمونه کوچکی از سرقت و دزدیه. ورواج بسیاری در جامعه علمی کشور دارد.
علم الهدی
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
هر دو از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد
امیر ابراهیمی
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
واقعا برای دانشگاه ساری متاسفم. قحطی بود؟!!! آدم شایسته تر نبود؟!!!
اشنا
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
وجه دیگر این اتفاق این است که این برنامه قبل از انتصاب به وزارت و شورای انقلاب فرهنگی هم ارائه شده است که فاجعه است
نا شناس
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
جناب آقای دکتر پیردشتی لطفا به تخلف ایشان بعنوان رئیس تخلفات دانشگاه در اسرع وقت رسیدی بفرمایید هرچند خیلی سخت است ادا مه کار برای اعضای هیات رئیسه با این اتفاق بوجود آمده
نا شناس
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۰
جناب آقای دکتر تیموری عزیز این چه اشتباهی کودکانه بزرگی که کردی !!! تمام زحمات دوستان بخصوص زحمت آقایان.... را که نزد دکتر ... در وزارت خانه التماس کردند برای برکناری دکتر بهمنیار و دوستانش را بر باد دادی !!
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
اشتباه نکرد. هر کس دکتر تیموری را می شناسد ، می داند که ایشان اشتباها "راست " می گوید.
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
تیموری با تیموریزم جهانی شد .
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
دکتر تیموری عضو هیات علمی گروه آموزشی علوم دام دانشگاه هستند. قبل از ریاست دانشگاه در انتخابات مدیریت گروه شرکت کردند و با توجه به این که "راست نگفتن" ویژگی شاخص ایشان است و همه هم از آن اطلاع دارند. با در نظر گرفتن رای خودش از چهارده نفر اعضای گروه فقط سه رای داشت. جای تعجب دارد که وزرات علوم، با چه مکانیسمی برای ریاست دانشگاه به ایشان رسید.
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳
به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری از جامعه علمی کشور عذرخواهی می کنم و از مسئولان استانی می خواهم، با پیگیری موضوع تا حصول نتیجه حساسیت مدیران استانی را به موضوع به اثبات برسانند.
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
با سلام واقعا متاسفم كه ریاست یک دانشگاه تخصصی چنین حرکت ناشایست علمی مرتکب شده. ولی خب، احتمالا آنچه به جایی نرسد، فریاد است و قطعا با افشای این سرقت، ارتقا هم خواهند گرفت. در هر حال، از عبارت برای پیگیری سپاسگزارم.
لینک سخنرانی سرپرست دانشگاه بیرجند
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
http://speeches.ir/news/details/3385/%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%B9-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵
امیدوارم که مدیران استانداری مازندران، پیگیری قاطع و شایسته نخبگان استان انجام دهند. جناب آقای حسین زادگان اگر فقط همین یک موضوع را در دوران سرپرستی استانداری به نتیجه برسانید، خدمت بزرگی به دانشگاهیان نموده اید.
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸
رئیس دانشگاه به عنوان رئیس هیات ممیزه قرار است فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی اعضای هیات علمی دانشگاه را ممیزی و قضاوت کند. وای به روزی که بگندد نمک.
لینک سخنرانی سرپرست دانشگاه بیرجند
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
http://speeches.ir/news/details/3385/%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%B9-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱
فکر می کنم مدیران وزارت علوم از موصوع بی اطلاع بودند. وگرنه برخورد جدی می کردند.
توانا
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۵
به نظر من برش میدا رن یه پست بالاتر بهش میدن
K
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۷
باید از مدیران وزارت علوم،تحقیقات و فناوری پرسید که با توجه به این که از موصوع خبر داشتند، چرا اقدامی شایسته انجام ندادند.
نا شناس
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۳
این یک مشکل اجتماعی و حقوقی در استان و دانشگاه ساری است جای بسی تاسف فراوان دارد برای برای دو نفر از راسای دوره احمدی نژاد خصوصا برای دوست خانوادگی یکی از معاونین محترم وزیر علوم !!!! برای دادن آدرس غلط در انتصاب فردی که اصلا برایش قسم خوردن و راست نگفتن!!! کاری ندارد
نا شناس
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
این حرکت مصداق تقلب و فریب آگاهانه استادان، کارکنان و دانشجویان و توهین به شعور آنها در فضای علمی یک دانشگاه است.
یک معلم دانشگاه
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
جناب آقای دکتر .... که آدرس اشتباه به دکتر باقری داده اید برای این انتصاب شما و دوستانت که سابقه بلوف ها و... آقای دکتر تیموری را می دانستید چرا از آقای دکتر باقری خواستید که بدون توجه به دلسوزی های اعضای هیات علمی و حتی تاکید هیات محترم ارزیابی به قانونمداری، نظم و پاکدستی مدیریت گذشته دانشگاه، این انتصاب را با وجود حضور استادان توانمند، صادق، درستکار و قانون مدار در دانشگاه انجام بدهند؟ تشکر خیلی خیلی تشکر از مدیر سایت، آفرین بر شما اگر این شفافیت ها ادامه یابد دیگر کسی جرات این جسارت ها را بخودش نمی دهد!
یک همکار
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
اگر چنین خطایی از طرف رییس دانشگاه در هر کشور دیگری انجام می شد، چه پیامدی داشت؟ آیا این فرد می توانست همچنان بعنوان رئیس هیات ممیزه، تخلفات پژوهشی، شورای دانشگاه، شورای فرهنگی، هیات رئیسه دانشگاه، هیات جذب، رئیس تجدید نظر انضباطی و.... باشد؟ و افراد را به درستکاری، صداقت و امانت داری توصیه کنند؟ چه کسی صداقت او را باور می کند؟ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مسئول این عمل خلاف عرف، اخلاق و قانون است
یک استاد
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸
باعنایت به اینکه رئیس هر دانشگاه باید شاخص پایبندی به قانون، اخلاق، خردمندی، عقلانیت و صداقت باشد. آیا این فرد می تواند بعنوان نماینده عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در استان و مورد وثوق باشد؟ متاسفانه قائم مقام وزارت علوم جناب دکتر باقری بخاطر دوستی با فردی که فقط کینه شخصی با مدیریت قبلی داشته دانشگاه را به این روز نشانده است
نا شناس
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
ممنون بخاطر اطلاع رسانی شفاف جای تشکر از مدیر محترم سایت دارد
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
تشکر از اطلاع رسانی شما
حسن
یکشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
وای به روزی که پرده برافتد می گویند اگر همدیگر را آنگونه که هستید می شناختید هرگز همدیگر را دفن نمی کردید.