امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت : ۴:۴۳ PM
اختصاصی
مشاور رییس جمهور نامه استعفای آخوندی را تلافی کرد؛

متلک های بی سابقه به آخوندی، حمایت تمام قد از استاندار سابق مازندران/ چه شانسی آورد اسلامی!

روحانی آخوندی اسلامی+عبارت
    -     کد خبر: 34458
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۱۳|۰۷:۴۰
سرویس : سیاست >> دولت
شرایط در کشور ما بر مبنای رقابت کامل نیست و اجرای این دست از نظریات موجب می‌شود که مردم ضعیف و کم درآمد تحت فشار سنگینی قرار بگیرند و آسیب ببینند. نظریات ایشان به عنوان یک نظریه‌پرداز قابل احترام است اما اینکه آیا این نظریات در جامعه ما قابل پیاده سازی است یا خیر به نظر بنده امکان اجرای نظریات آقای آخوندی در ایران وجود ندارد.

عبارتـ گروه سیاسی: اکبر ترکان در  مشاورز رییس جمهور درباره عملکرد عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی گفت: آقای آخوندی یک نظریه پرداز است که نظریات خوبی را مدون و اعلام کردند اما وزیر خوبی نبودند.

 

آخوندی وزیر خوبی نبود

وی با بیان اینکه آخوندی نظریه پرداز برجسته‌ای است، گفت: نظرات آقای آخوندی در اقتصاد کلان بر مبنای اقتصاد آزاد و رقابت کامل است در حالی که جامعه ما شرایط رقابت کامل ندارد. اگر همه چیز را به بازار بسپاریم و فکر کنیم که دست نامرئی قیمت بازارها را می‌تواند متعادل کند این تفکر و اقدامات مبنی بر آن، موجب از دست رفتن اقشار ضعیف کشور می‌شود.

مشاور رییس جمهور ادامه داد: شرایط در کشور ما بر مبنای رقابت کامل نیست و اجرای این دست از نظریات موجب می‌شود که مردم ضعیف و کم درآمد تحت فشار سنگینی قرار بگیرند و آسیب ببینند. نظریات ایشان به عنوان یک نظریه‌پرداز قابل احترام است اما اینکه آیا این نظریات در جامعه ما قابل پیاده سازی است یا خیر به نظر بنده امکان اجرای نظریات آقای آخوندی در ایران وجود ندارد.

اسلامی بسیار عالی است

وی که با ایلنا گفتگو می کرد درباره انتخاب «محمد اسلامی» برای وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: محمد اسلامی مدیر کارآمدی است. اسلامی در دهه 60 همکار بنده در صنایع دفاعی و نظامی بود و چندین سال همکار بودیم و شناخت کاملی از ایشان دارم.

مشاور رییس‌جمهور در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های با بیان اینکه بنده به عملکرد اسلامی در وزارت راه و شهرسازی بسیار امید بسته‌ام، ادامه داد: اسلامی مدیر کارآمد و پیگیر در انجام ماموریت‌ها و برنامه‌هاست و سابقه خوبی در انجام ماموریت‌ها و اهداف سازمانی دارد. 

ترکان درباره نحوه  آشنایی‌اش با وزیر جدید راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: زمانی که شهید نیلی وزیر معادن و فلزات بود با ما در صنایع دفاع همکاری می‌کردند و محمد اسلامی هم جزو همکاران ایشان در ان دوره بود. شهید نیلی آقای اسلامی را به بنده معرفی و تاکید کرد که فرد بسیار خوب و کارآمدی است و توصیه داشت که از تخصص اسلامی استفاده کنیم و واقعا هم در آن دوره‌ای که با محمد اسلامی همکار بودیم، عملکرد بسیار خوبی داشت.

وی با بیان اینکه از سال 64 تا 68 با آقای اسلامی همکار بودم و با هم کار می کردیم، گفت:سال 68 بنده وزیر دفاع شدم اما اسلامی در صنایع نظامی باقی ماند و معاون مهندسی صنایع نظامی بود و کارش را در این حوزه ادامه داد. بنده که از وزارت دفاع به وزارت راه و ترابری رفتم  اسلامی باز هم در صنعت نظامی باقی ماند و مدیرعامل هسا و بعد هم معاون وزیر دفاع شد.

ترکان درباره انتقاداتی که به هواپیمای ایران 140 می‌شود که در دوره اسلامی در صنایع دفاع مورد استفاده قرار گرفت،‌ گفت: نام این هواپیما انتونف140 است که اتفاقا هواپیمای بسیار خوبی از نظر بال و بدنه محسوب می‌شود و هنوز هم در کلاس خودش بهترین هواپیما است.

مشاور رییس جمهوری افزود: ضعف این هواپیما در موتور آن است. از آنجایی که در ایران ارتفاع از سطح دریا زیاد است و درجه حرارت بالا است و در اصطلاح هوانوردی ایران جزو کشورهای hot and highاست باید موتور قوی تری داشته باشد که اخیرا هم موتور کانادایی انتخاب شده که در هواپیمای ایران 140 استفاده شود تا انشالله این هواپیما به زودی بتواند در مسیرهای هوایی کشورمان فعالیت داشته باشد.

 

به گزارش عبارت به نظر می رسد دولتی ها با ترکان موتور واکنش به نامه استعفای آخوندی را روشن کرده اند. البته پنجشنبه نیز روزنامه اعتماد از رسانه های حامی دولت متعلق به الیاس حضرتی نماینده اصلاح طلب تهران با تیتر کردن این جمله از علی ربیعی وزیر سابق کار که گفته بود « بازار آزاد راه چاره نیست» به سیاست های آخوندی واکنش نشان داده بود.

باید منتظر ماند و دید آیا دیگر دولتمردانی نظیر نوبخت یا واعظی که معمولا در چنین ایامی با ادبیات متفاوت تری رقیب را  به گوشه رینگ می برند به گفتمان آخوندی په واکنشی نشان خواهند داد؟

اسلامی استاتدار مازندران نیز بسیار خوش شانس بود که علی رغم مطرح نبودن نامش برای وزارت و ورود دقیقه نودش به لیست حالا بجز توانایی های خودش و حمایت نزدیکانش، نان اختلاف دولت با آخوندی را می خورد تا ماه عسلش در روزهای نخستین وزارت شیرین تر شود و اطمینان داشته باشد حداقل تاوقتی که مخالفت با سیاست های آخوندی مطرح است کسی سراغ انتقاد از او نمی اید. از این نظر باید استاندار سابق مازندران را خوش شانس ترین نیروی تازه نفس دولت دانست.

 

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

یکشنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
من در عجبم که این جماعت با این همه سال سابقه کار چرا زمان بازنشستگی ندارند ؟!!!!