امروز : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت : ۳:۴۴ AM

مجلس به دنبال حذف دلار

دلار+عبارت
    -     کد خبر: 34482
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۱۴|۱۰:۳۵
سرویس : سیاست >> مجلس
جمعی از نمایندگان طرحی را به منظور حذف دلار از معاملات بین‌المللی در مجلس تهیه و تدوین کردند.
عبارت:جمعی از نمایندگان طرحی را به منظور حذف دلار از معاملات بین‌المللی در مجلس تهیه و تدوین کردند. در همین زمینه نصرالله پژمان‌فر با اعلام این خبر، گفت: حذف دلار از معاملات بین‌المللی کشورمان از جمله اقداماتی است که باید هرچه زودتر اجرایی شود. متن این طرح به شرح زیر است:

تعریف: منظور از دلار در این قانون واحد پولی ایالات متحده آمریکاست، به موجب این قانون که ۶۰ روز پس از تصویب لازم‌الاجرا خواهد بود.

۱- هرگونه معامله دولتی و خصوصی با دلار ممنوع است. ۲- دارندگان دلار تا تاریخ اجرای این قانون فرصت دارند دلار خود را به کالا و ریال یا سایر ارز‌ها تبدیل کنند. ۳- از تاریخ اجرای این قانون هرگونه دلار آمریکا در ایران در حکم ارز قاچاق محسوب می‌گردد و دستگاه‌های مسؤول موظفند با هرگونه دلار مکشوفه و نگهدارندگان آن برابر قوانین قاچاق کالا و ارز برخورد نمایند. ۴- وزارت خارجه مکلف است با رایزنی مستمر و فشرده با کشور‌های مختلف بویژه کشور‌هایی که مورد تحریم ایالات متحده قرار گرفته‌اند ایجاد ائتلاف جهانی برای تحریم دلار و حذف دلار از معاملات بین‌المللی را پیگیری و گزارش پیشرفت کار را هر ۳ ماه به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارسال نماید.

تبصره: این قانون عطف بماسبق نمی‌شود، لکن قرارداد‌هایی که پیش از تصویب این قانون منعقد شده و ما به ازای آن دلار است هنگام تمدید یا تجدید می‌باید به ارز‌های دیگر تغییر یابد./وطن امروز
 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال