امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت : ۶:۴۹ PM
آخرین اخبار:
مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران شد/ مجیدکامپیوتر جای نکو را گرفت نمونه آشکار یک مدیر اشتباهی/ ضرورت واکنش استانداری و وزارتخانه/پایان این فیلم خوش نیست کنفرانس مطبوعاتی مهندس سید حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران همایش نیم قرن مجاهدت بمناسبت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساری هاشمی اگر پزشک قلب هم می‌شد، بهترین بود/در خیابان های تهران زشت ترین فحش ها را به ناموس هاشمی دادند اما خم به ابرو نیاورد/ هاشمی با گریه جلوی نامه شش فروردين امام علیه آیت‌الله منتظری را گرفت اصلا همه رای آقای روحانی مال آقای واعظی/ افکار عمومی درباره فوت آیت‌الله هاشمی اقناع نشده / این خوب نیست که در این ۴۰ سال فقط دو رئیس جمهور رستگار شده‌اند /برخی ایستاده‌اند برای شکست اصلاح طلبان مملکت را زمین بزنند چهارمین جلسه پرسش و پاسخ با موضوع «شهروندمداری» یک روز خاص با دادستان مرکز استان مازندران بانک هویت ژنتیک ایران به چه درد می‌خورد؟ احتمال ریزش مرکز دفن زباله در آمل/زباله‌های بابلسر و فریدونکنار در حاشیه دریا دفن می‌شود

افزایش ۵ درصدی قیمت‌ها در بازار دستگاه‌های دیجیتال / گوشی دوباره گران شد

گوشی+عبارت
    -     کد خبر: 34500
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۱۴|۱۲:۳۳
سرویس : عامه پسند
ماه گذشته انواع محصولات دیجیتال با کاهش نسبی قیمت مواجه شد؛ اما گزارشات میدانی نشان می‌دهد این رویه طی چند روزگذشته روند عکس به خود گرفته است.

عبارت: بازار دیجیتال همواره تاثیر مستقیمی از نرخ ارز به خود می‌گیرد و بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی چند روز اخیر نوسانات دلار بار دیگر روند قیمت‌ها در بازار را با افزایش مواجه کرده است.

گزارشات میدانی حکایت از آن دارد که بازار گوشی‌تلفن‌همراه بیشترین تاثیر را از این افزایش قیمت به خود گرفته‌ است و اغلب مدل‌ها با رشد 5 تا 7 درصدی قیمت مواجه شده‌اند.

آرش عروج‌لو یک ازفروشندگان گوشی‌ تلفن‌همراه دراینباره  گفت: متاسفانه طی ماه‌های اخیر روند قیمت‌ها براساس نرخ لحظه‌ای ارز تعیین می‌شود و با نزدیک شدن به 13 آبان و اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا پیش‌بینی می‌شد که با افزایش قیمت‌ها در بازار مواجه شویم.

وی افزود: قیمت‌های فعلی نیز از افزایش نرخ ارز در روز‌های اخیر تاثیر گرفته است و اگر قیمت‌های ارز به‌ویژه دلار روند افزایشی داشته باشد، باز‌هم شاهد بالا رفتن قیمت‌های گوشی و لوازم جانبی خواهیم بود.

این فعال بازار تلفن‌ همراه با بیان‌ اینکه رکود بی‌سابقه‌ای در بازار حاکم است، اظهار کرد: تجربه نشان می‌دهد، وقتی قیمت‌ها روند صعودی به خود می‌گیرند، خریداران به بازار رجوع می‌کنند؛ اما با توجه افزایش چشمگیر قیمت‌ها در ماه‌های اخیر مردم قدرت خرید گوشی‌جدیدی را ندارند و به همین دلیل کسبه فروش چندانی نداشته و بهتر بگویم میزان خرید و فروش در بازار صفر است.

عرج‌لو در پاسخ به این‌سوال که بعد از اجرایی شدن تحریم‌ها روند قیمت‌ها چگونه خواهد بود ؟ گفت: همانطور که گفتم قیمت‌ها در بازار موبایل از نرخ دلار تاثیر می‌گیرد؛ اما به نظر می‌رسد بعد ازاجرایی شدن تحریم‌ها بازار ثبات پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها رفته‌رفته روند کاهشی به خود بگیرند و البته امیدواریم که چنین اتفاقی رخ دهد و مردم با افت قیمت‌ها ، دوباره راهی بازار شوند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بازار رایانه نیز تفاوت چندانی با بازار موبایل ندارد و فعالان این صنف نیز با رکود مواجه هستند.

محسن ساعد یکی از فروشندگان تجهیزات رایانه‌ای درباره وضعیت قیمت‌ها در این‌ بازار به خبرنگار ایلنا گفت: کسادی ماه‌ها است که در بازار ملموس است و اغلب فعالان این عرصه یا تغییر شغل داده‌اند و یا چنین فکری در سر دارند.

به گفته وی، بیشتر کسبه در بازار رایانه، مغازه‌‌های خود را به طور استیجاری در اختیار دارند و به همین دلیل  باتوجه به کسادی بازار از پس مخارج آب و برق هم بر نمی‌آیند.

این فعال بازار افزود: قیمت‌ها در بازار طی چند روز اخیر با افزایش نسبی مواجه شد و بیشتر دستگاه‌های رایانه‌ای رشد قیمت 5 درصد را تجربه کرده‌اند.

ساعد با بیان اینکه تجهیزات رایانه‌ای مدت‌هاست که از سبد خانوار حذف شده است، گفت : در این روز‌ها که با رشد تورم مواجه هستیم ، مردم درتلاشند تا مایحتاج ضروری خود را فراهم کنند و به همین دلیل برای محصولات دیجیتال هزینه چندانی نمی‌کنند و تنها شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند که برای امور خود مجبور به خرید کالای دیجیتال می‌شوند./ایلنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران شد/ مجیدکامپیوتر جای نکو را گرفت

نمونه آشکار یک مدیر اشتباهی/ ضرورت واکنش استانداری و وزارتخانه/پایان این فیلم خوش نیست

کنفرانس مطبوعاتی مهندس سید حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران

همایش نیم قرن مجاهدت بمناسبت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساری

هاشمی اگر پزشک قلب هم می‌شد، بهترین بود/در خیابان های تهران زشت ترین فحش ها را به ناموس هاشمی دادند اما خم به ابرو نیاورد/ هاشمی با گریه جلوی نامه شش فروردين امام علیه آیت‌الله منتظری را گرفت

اصلا همه رای آقای روحانی مال آقای واعظی/ افکار عمومی درباره فوت آیت‌الله هاشمی اقناع نشده / این خوب نیست که در این ۴۰ سال فقط دو رئیس جمهور رستگار شده‌اند /برخی ایستاده‌اند برای شکست اصلاح طلبان مملکت را زمین بزنند

چهارمین جلسه پرسش و پاسخ با موضوع «شهروندمداری»

یک روز خاص با دادستان مرکز استان مازندران

بانک هویت ژنتیک ایران به چه درد می‌خورد؟

احتمال ریزش مرکز دفن زباله در آمل/زباله‌های بابلسر و فریدونکنار در حاشیه دریا دفن می‌شود

آرشیو