امروز : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت : ۷:۳۷ PM
آخرین اخبار:
از اعتراض به دستگیری خبرنگار پرس تی وی در آمریکا تا ورود امام جمعه بابل به منطقه پروپاگاندای نماینده آمل مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران شد/ مجیدکامپیوتر جای نکو را گرفت نمونه آشکار یک مدیر اشتباهی/ ضرورت واکنش استانداری و وزارتخانه/پایان این فیلم خوش نیست کنفرانس مطبوعاتی مهندس سید حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران همایش نیم قرن مجاهدت بمناسبت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساری هاشمی اگر پزشک قلب هم می‌شد، بهترین بود/در خیابان های تهران زشت ترین فحش ها را به ناموس هاشمی دادند اما خم به ابرو نیاورد/ هاشمی با گریه جلوی نامه شش فروردين امام علیه آیت‌الله منتظری را گرفت اصلا همه رای آقای روحانی مال آقای واعظی/ افکار عمومی درباره فوت آیت‌الله هاشمی اقناع نشده / این خوب نیست که در این ۴۰ سال فقط دو رئیس جمهور رستگار شده‌اند /برخی ایستاده‌اند برای شکست اصلاح طلبان مملکت را زمین بزنند چهارمین جلسه پرسش و پاسخ با موضوع «شهروندمداری» یک روز خاص با دادستان مرکز استان مازندران بانک هویت ژنتیک ایران به چه درد می‌خورد؟

نشست نمایندگان سازمان همکاری اقتصادی اکو در ساری برگزار شد

سران اکو+عبارت
    -     کد خبر: 34506
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۱۵|۰۸:۱۵
دویست و چهارمین نشست شورای نمایندگان دائم سازمان همکاری اقتصادی (اکو) شامگاه دوشنبه در ساری گشایش یافت.

عبارت: سفرای 10 کشور عضو اکو ، برای شرکت در دویست و سی و چهارمین نشست نمایندگان دائم این سازمان با یک رام قطار گردشگری از تهران به ساری آمدند و در بین راه از ایستگاه راه آهن فیروزکوه، پل ورسک و ایستگاه شیرگاه بازدید کردند.

محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو عصر امروز در دویست و سی و چهارمین نشست شورای نمایندگان دائم سازمان همکاری اقتصادی اکو در هتل سالاردره ساری، اظهار داشت: اکو ظرفیت بسیار فوق العاده ای در کشورهای منطقه دارد و حدود 733 میلیارد دلار بازار اقتصادی داشته است.

وی افزود: وابستگی فرهنگی تنگاتنگ و قابل توجه ای بین کشورهای عضو اکو ایجاد شده است.

مظاهری با اشاره به اینکه مازندران ظرفیت قابل ملاحظه ای در حوزه حمل و نقل، گردشگری، کشاورزی، صنعت دارد، تصریح کرد: این ظرفیت می‌تواند در قالب مجموعه فعالیت‌های خود موثر در توسعه اقتصادی مناطق باشد.

حسن خیریان پور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به اینکه امیدواریم برای توسعه مناسبات اقتصادی بین کشورهای عضو اکو برقرار شود، افزود: امیدواریم ظرفیت بالقوه و بالفعل نهفته مازندران برای اعضا اکو در نشست ساری شناسانده و از این ظرفیت‌ها برای توسعه دیپلماسی و تعمیق مناسبات کشورهای عضو اکو استفاده شود.

به گزارش تسنیم، در این نشست دو وزه دبیرکل، اعضای دبیرخانه اکو، مدیران ارشد وزارت امور خارجه و رجا و هیئت‌هایی از کشورهای افغانستان، آذربایجان ، قزاقستان، جمهوری اسلامی ایران، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و ازبکستان حضور دارند.

نشست شورای نمایندگان دائم اکو با هدف تقویت مناسبات اقتصادی، توسعه مسائل زیربنایی و ترانزیتی و تبیین جایگاه این خطه شمال کشور برای اعضای این سازمان ایجاد شده است.

اکو نام اختصاری سازمان همکاری اقتصادی در سال 1948 با عضویت سه کشور ایران، ترکیه و پاکستان اعلام موجودیت کرد و ساختار جدید آن سال 1992 با پذیرش کشورهای افغانستان، تاجیکستان، آذربایجان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان تعریف شد.

 اکنون بیش از 18 درصد مساحت آسیا، 458 میلیون جمعیت و 668 میلیارد دلار حجم مبادلات تجاری سالیانه دارد که بیشترین حجم تجاری مربوط به ترکیه و ایران است.

نشست‌های پیشین نمایندگان دائم اکو در ایران در استان گیلان و بوشهر بود و مازندران سومین استان برگزار کننده این نشست در کشور و مجید بیزمارک مدیرکل امور بین‌المللی محیط زیست و توسعه پایدار وزارت امور خارجه نماینده جمهوری اسلامی در این نشست است./تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

از اعتراض به دستگیری خبرنگار پرس تی وی در آمریکا تا ورود امام جمعه بابل به منطقه پروپاگاندای نماینده آمل

مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران شد/ مجیدکامپیوتر جای نکو را گرفت

نمونه آشکار یک مدیر اشتباهی/ ضرورت واکنش استانداری و وزارتخانه/پایان این فیلم خوش نیست

کنفرانس مطبوعاتی مهندس سید حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران

همایش نیم قرن مجاهدت بمناسبت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در ساری

هاشمی اگر پزشک قلب هم می‌شد، بهترین بود/در خیابان های تهران زشت ترین فحش ها را به ناموس هاشمی دادند اما خم به ابرو نیاورد/ هاشمی با گریه جلوی نامه شش فروردين امام علیه آیت‌الله منتظری را گرفت

اصلا همه رای آقای روحانی مال آقای واعظی/ افکار عمومی درباره فوت آیت‌الله هاشمی اقناع نشده / این خوب نیست که در این ۴۰ سال فقط دو رئیس جمهور رستگار شده‌اند /برخی ایستاده‌اند برای شکست اصلاح طلبان مملکت را زمین بزنند

چهارمین جلسه پرسش و پاسخ با موضوع «شهروندمداری»

یک روز خاص با دادستان مرکز استان مازندران

بانک هویت ژنتیک ایران به چه درد می‌خورد؟

آرشیو