امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت : ۱:۱۰ AM

۳ میلیون دلار جایزه آمریکا برای اطلاعات درباره یک مازندرانی

دادگاه+عبارت
    -     کد خبر: 34901
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۳۰|۱۰:۴۱
سرویس : عامه پسند
۳ تن از همکاران حسین احمد لاریجانی در سنگاپور در برابر دادگاه قرار گرفته‌اند و دادگاه آنها را محکوم کرده است. نفر چهارم فعلا آزاد است.

عبارت: آمریکا برای کسب اطلاعات درباره یک ایرانی به نام حسین احمد لاریجانی سه میلیون دلار جایزه تعیین کرد. او متهم به انتقال فن‌‌آوری از آمریکا به ایران و کاربست آن در کلاهک‌های انفجاری علیه نیروهای آمریکایی در عراق است.

به گفته مقامات آمریکایی این فرد 55 ساله، هم اکنون در تهران زندگی می‌کند.

3 میلیون دلار جایزه آمریکا برای اطلاعات درباره یک ایرانی

 

پلیس آگاهی فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در وبگاه اینترنتی خود برای کسب اطلاعات درباره این فرد به منظور دستگیری و محاکمه‌ی او جایزه‌ای سه میلیون دلاری تعیین کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقامات ایالات متحده می‌گویند که حسین احمد لاریجانی پیش از این در سال ۲۰۱۰ به دلیل صادرات قطعات گیرنده رادیویی محاکمه شده بود. این قطعات در یک شرکت واقع در مینه‌سوتا تولید می‌شده است.

مقامات آمریکا می‌گویند که با سازماندهی لاریجانی شش هزار قطعه با کشتی به سنگاپور صادر شده‌اند، با این ادعا که قرار است در یک پروژه ارتباطات به کار گرفته شوند. اما این محموله سپس به ایران ارسال شده است.

سه تن از همکاران حسین احمد لاریجانی در سنگاپور در برابر دادگاه قرار گرفته‌اند و دادگاه آنها را محکوم کرده است. نفر چهارم فعلا آزاد است./عصر ایران

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال