امروز : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۰۴ PM

از حاشیه های تمام نشدنی وزیر جوان+ عکس تا ماجرای توالت های حرم

آذری جهرمی+عبارت
    -     کد خبر: 35014
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۹/۶|۱۰:۳۷
سرویس : سیاست >> دولت
وزیر جوان ارتباطات را به جرات می توان یکی از خبرسازترین وزرای دولت روحانی دانست. خبرهایی که اغلب به واسه عکس های غیر متعارف او ساخته می شود.
عبارت:وزیر جوان روزهای پرحاشیه ای را می گذارند. هنوز از جلسه پر حرف و حدیث او با توییتری ها نگذشته ، انتشار عکس اش در کنار ریاست آستان قدس غوغا به پا می کند. محمد جواد آذری جهرمی البته آنطور که تا کنون نشان داده نه تنها از این وضعیت ناراحت نمی شود بلکه استقبال هم می کند. مصداق این مدعا آن است که او از تلاش برای بیشتر دیده شدن دست نمی کشد. یک روز شلوار جین می پوشد و یک روز با کلاه به راهپیمایی می رود. یک روز پشت فرمان ماشین گران قیمت خود عکس می گیرد و یک روز در صحن حرم امام رضا. فرزند ، ماشین، لباس و ... همه وسیله است؛  وزیر ارتباطات دولت دوازدهم از همان ابتدای کار رویکرد پوپولیستی پیش گرفته و به گفته برخی از منابع خبری غیر رسمی سودای ریاست جمهوری در سر داد. گویا پشتش نیز به جاهایی گرم و به حمایت هایی دل بسته است. حامیان توییت به مزد او نیز شبانه روز می کوشند تا هیچ فرصتی را برای خودنمایی از دست ندهد. بعضا گاف هایی مثل فوتبال دیدن به همراه فیلترکننده تلگرام نیز در دارند اما در مجموع خوب عمل می کنند.چنان عکس می گیرند و فضاسازی می کنند که گویی چند هفته دیگر انتخابات است. همین عکس اخیر و جنجالی که به کرد نمونه قابل بحثی است. کاربران فضای مجازی واکنش های بسیاری به این عکس داشتند و برخی از سیاسیون نیز نتوانستند از کنار آن ساده عبور کنند. مثلا حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره نوشت: «اشکالی ندارد که مسئولان بلند پایه خادم افتخاری امام رضا (ع) شوند. خیلی هم خوب است، اما این که اغلب این دوستان ی دونه از این گردگیرهای رنگی دستشون می‌گیرند و کنار استراتژیک‌ترین معبر ممکن می ایستند که به طور کاملا اتفاقی و خیلی خوب هم دیده می‌شوند و تنها کاری که لازم است انجام دهند، این است که بگویند : "آقا حرکت کن" برای من قابل قبول نیست... چرا نمی‌روند توالت‌های حرم را بشورند؟! برای شکستن غرور ریاستشان هم بد نیست...رونوشت خدمت آقای رییسی ....»
 
 
 
آقای وزیر که از ادامه دار شدن این ماجراها خرسند می شود نیز به ازغندی پاسخ داد که « بجای گردگیر دست گرفتن، برو توالت بشور»، صد البته هر خدمتی به زوار علی ابن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء فخر خادمان حرم است. از توصیه او تشکر میکنم.»
 
ناگفته نماند که حسام الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور نیز  انتقاد ازغندی به جهرمی را فرصتی یافت به خود او کنایه ای بزند ، پس نوشت: «برای شکستن غرور خود همه چیز پنداری و مصلح کل نمایی کجا را باید شست!»
 
محمدعلی ابطحی فعال سیاسی اصلاح طلب نیز از دیگر کسانی بود که به اقدام اخیر جهرمی واکنش داد. او در فضای مجازی نوشت: « دروغ چرا؟ وقتی اقای ضرغامی به  خادمی امام رضا توسط مسئولان حکومتی اعتراض کرد جرات کردم بنویسم.!!!! من مشهدی هستم. طبعا زیاد به زیارت امام رضا مشرف می شوم. بارها مسئولان سیاسی و نظامی را دیده ام که لباس خادمی پوشیده اند و بعضا با یکی دوتا محافظ پشت سرشان مردم را راهنمایی می کنند. البته خدمت به زائران امام رضا باعث افتخار همه است. اما هیچوقت در زائران احساس خوبی مشاهده نکرده ام. بیشتر رنگ و بوی ریا کاری تصور می شد.مردم توقع دارند مسئولان به کار خودشان برسند.»
 
وی افزود: «هفته گذشته سر مزار پدر خانمم ایستاده بودم. جمعی به کار جاروی حرم مشغول بودند که دیدم وزیر جوان و پر انرژی ارتباطات با لباس خادمی در میان آنها بود. لطف کرد و احوالپرسی کرد. نمیدانم چه کسی عکس گرفته بود ودر فضای مجازی پخش شد. برای وزیری که در کار خودش موفق بوده است، این کارها ضرورت ندارد. مردم از مسئولان خدمت به مردم می خواهند. خدمت به مردم بهترین خدمت به علی ابن موسی الرضا علیه السلام است.»/نامه نیوز

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال