امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۳۶ AM
اختصاصی عبارت
نگاهی به عملکرد تاسفبار بدترین انتصاب استاندار مازندران؛

وصله ناجوری به نام«مریم جمشیدی»/ تطبیق عملکرد «جمشیدی» با شعارهای رئیس جمهور

جمشیدی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران-عبارت
    -     کد خبر: 3509
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۶/۱۶|۱۲:۱۰
عبارت: از میان انتصاب های اشتباهی که امضای آقای فلاح پای آن دیده می شود، بی شک «مریم جمشیدی» گل سرسبد است.

عبارت ـ ندا مفیدیان: تقریبا اکثر انتصاب های دولت در مازندران راضی کننده نیست. این ایراد را هزاران بار از هزاران رسانه بر استاندار هموار کرده اند اما به دلیلی که بر ما روشن نیست هنوز هیج اقدام منطقی و موثری صورت نگرفته و اگر نبود فشارها درباره فرماندار نوشهر و جانشنی رئیس بازنشته حراست استانداری، شاید امروز این دوبخش نیز دچار لطماتی شدید می شدند و در ید قدرت سیاستمداران وابسته به دولت قبل قرار می گرفتند.

اما از میان انتصاب های اشتباهی که امضای آقای فلاح پای آن دیده می شود، بی شک «مریم جمشیدی» گل سرسبد است.

خانمی که به واسطه آشنایی با خانواده آقای استانداری از یک مدرسه به مدیرکلی در استانداری رسید و حالا با گذشت بیش از سه سال از عمر دولت نه تنها وعده های روحانی را عملی نکرده است بلکه موجب دوری زنان فرهیخته استان از بدنه استانداری شد.

نگاهی به ریزش نیروهای زن اصلاح طلب که در آغاز استانداری آقای فلاح به نماینده عالی دولت نزدیک شده بودند و پشیمانی زنان از مشاور خان جمشیدی شدن، خود گواه اعلام برائت زنان تاثیرگذار استان از آنچه در این حوزه می گذرد است.

اما بهانه ای که باعث شد بعد از مدت ها سراغی از اداره کل امو بانوان و خانواده استانداری بگیریم، سفر «فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده به غرب استان» و اظهارت خانم جمشیدی در گردهمایی و تجلیل از بانوان بازنشسته و فرهیخته غرب مازندران است.

وی مثل همیشه حرف هایی کلی زد که تقریبا هر زنی چه مسئول باشد و چه نباشد آنها را می زند.اصلا حرف های خانم جمشیدی را هر کسی با هر جنسیتی می تواند  بزند و شاخصه زنانه خاصی در آنها دیده نمی شود.

حرف هایی که فرق نمی کند کدام دولت با کدام نگاه بر سر کار باشد. حرف هایی که نه از اعتراضی در آنها هست و نه خبری از ایده های تازه.

توجه شما را به بخشی از این اظهارات که در جمع زنان فرهیخته ـ  تکرار می کنیم«زنان فرهیخته» ـ  زده شده است، جلب می کنیم:

*ما باید رهبران و پیشقراولانی واقعی بوده و از نعمت‌هایی که خداوند در این مدت کوتاه زندگی در اختیار ما قرار داده است به‌ شکل درست استفاده کنیم.

*اداره‌کل امور بانوان و خانواده در نظر دارد در تمام حوزه‌هایی که مربوط به بهتر شدن اجتماع است در برقراری اوضاع بهتر اموری مانند تحکیم بنیان خانواده، ارتقای آموزش و پژوهش، کارآفرینی و حمایت از زنان کارآفرین، ورزش و رفاه زنان و... تلاش کند تا زن مازندرانی احساس خوبی از زندگی در این استان احساس داشته باشد.

* 40 هزار برنامه در حوزه بانوان از سال 92 تاکنون اجرا شده است.

* نگاه مسؤولان استان حاکی از اهمیت به زنان است، تا جایی‌ که بیشتر رؤسای شوراهای اسلامی شهرها را بانوان تشکیل دادند و این یعنی نباید فرصت را از زنان گرفت.

 

مرورو این حرف ها آیا معرفت تازه ای به زنان استان ما می دهد. آیا هزاران بار این اظهارات را از زبان های مختلف نشنیده ایم. کدامیک از این حرف ها پنجره ای تازه رو به زنان ما می گشاید. تکرار چنین کلیات حوصله سر بر و از مدافتاده و بی تاثیری آنهم در حضور زنان فرهیخته، آیا توهین به شعور آنها نیست.

 اینها پای سخنرانی مدیر دولت روحانی  نشتند تا مگر گره ای باز شود و حرفی تازه ای بشنوند که از دلش امید متولد شود اما بعضا اطلاعات غلط  خانم مدیرکل  نشان می دهد که وی نه تنها خواسته های امروز زنانی که به روحاتنی رای داده اند را نمی شناسد بلکه اصلا شناختی از حوزه های مختلف اجرایی هم ندارد.تا جایی که انتخاب زنان به عنوان رئیس شورای شهر در برخی از شهرهای مازندران را پای «نگاه مسؤولان استان به زنان» می نویسد.

خانم جمشیدی!

 لازم است بدانید این اعضا توسط مردم و رئیس توسط اعضای شورا انتخاب می شود و هیج ربطی  به استانداری یا مسئولان دولت ندارد و اگر اعضای شورای شهری تشخیص دادند که یک خانم می تواند ریاست شورا را عهده دار شود اصلا ربطی به دولت ندارد، بلکه نشان دهنده نگاه باز پارلمان شهری است!

شاید بددنباشد نگاهی به برخی از مهمترین وعده های انتخاباتی دکتر روحانی به زنان بیاندازیم و ببینیم کدامیک از آنها در استان عملی شده است:

 

موضوع

اظهارنظر

 

گشت ارشاد

- فرهنگ دنیای وسیعی دارد. در زمینه فرهنگی، بگیر و ببندها جای پایی نباید داشته باشد. دنیای فرهنگ، ساز و کار فرهنگی دارد. باید در دنیای فرهنگ، مسائل را از طریق فرهنگی و با ابزار فرهنگی حل کنیم؛ نمی‌شود با نیروی پلیس مشکلات فرهنگی را حل کرد./

- کاری می‌کنم دختران احساس امنیت کنند. نخواهم گذاشت ماموری بی‌نام و نشان از کسی سوال کند. دختران جامعه خود حافظ حجاب و عفاف هستند.

 

خانم جمشیدی!

 نظر شما در این مورد چیست؟ چرا تا به حال یک کلمه هم در این باره حرفی نزده اید؟

شاید دولت مرکزی هم در این باره توفیق چندانی نداشت، اما شما کلا خودتان را به آن راه زدید و ترجیح دادید از لبلس مندرس عافیت بیرون نیائید.

........................................................

ایجاد فرصت‌های برابر

- تبعیض برای زنان ما قابل قبول نیست. جنسیت نمی‌تواند معیار درستی برای تصدی مسئولیت‌ها در جامعه باشد. در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها باید زنان همانند مردان نقش ایفا کنند.

- امروز که نیاز به حرکت جامعه برای رشد داریم باید جمعیت 50 درصدی زنان را مورد توجه قرار دهیم. حتی باید امروز در برخی مشاغل مدیریتی سهمی برای زنان قائل شویم. با یک عقب ماندگی مزمن تاریخی در این زمینه مواجهیم و باید این عقب ماندگی جبران شود. در دولت تدبیر و امید در عرصه مدیریت، جنسیت معیار نخواهد بود.

- دولت آینده، دولتی است که فرصت برابری برای زنان و مردان ایجاد می‌کند. اگر زنان نقش برابری در رشد اجتماعی و توسعه دارند، پس باید دارای حقوق و فرصت‌های برابری در کنار مردان باشند.

- عدالت به معنای فرصت برابر در فعالیت‌های علمی، اجتماعی و سیاسی است و دولت تدبیر و امید این برابری را بین مردان و زنان برقرار می‌کند.

 

خانم جمشیدی!

می شود بگوئید چند تن از منصوبین این دولت در مازندران را زنان تشکیل می دهند؟

می توانید بگوئید چرا انتصاب زنان در جایگاه های حساس را دلیل بر توجه به آنها نمی دانستید و حالا انتخاب زنان به عنوان رئیس شورای شهر را که اصلا ربطی به شما ندارد، نشانه موفقیت استانداری می دانید؟

 می توانید به زنان مازندران توضیح دهید که در دوره مسئولیت شما تا چه حد شاهد کاهش نابرابری جنسیتی در بازار کار بوده ایم و اصلا چرا تا به حال هیچ آماری در این باره منتشر نکرده اید؟

می شود بگوئید چرا علی رغم وعده رئیس جمهور و در حالیکه تا پیش از سال 92 زنان سهم بالایی در اشتغال بخش خدمات استان داشتند به گواه آمار هر ساله شاهد کاهش برابری اشتغال در این بخش بوده ایم؟

...........................................

اشتغال زنان

- در دولت ما تقویت جایگاه زنان و نگاه برابر به استعدادهای علمی، پژوهشی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مدنظر است. اینکه زنان بخواهند در خانه یا بیرون از خانه کار کنند اساس این گفتار ناپسند است چرا که انتخاب با خود آنان است و زنان برای برگزیدن نقش خود نیازی به قیم ندارند.

- در پنج سال گذشته، 23 درصد از حضور زنان شاغل کاسته شده است، باید نسبت اشتغال زنان با نسبت اشتغال به تحصیل آنها برابری کند و در دولت آینده این نسبت نزدیک می‌شود.

- موضوع زنان باید مورد توجه قرار گیرد زن در یک جامعه فعال است و کار می‌کند، اما در عین حال کاری برابر انجام می‌دهد و حقوقش متفاوت است.

 

خانم جمشیدی!

 در این مورد چه حرفی دارید؟ چندردرصد از آن 40 هزار برنامه!!!! منجر به افزایش اشتغال مفید زنان شده است و چرا هیچ جدولی از میزان اشتغال قیاسی در حوزه زنان در استان منتشر نمی شود و چرا شما مسئولان را بابت این بی توجهی ملامت نمی کنید؟

چرا جزئیات این 40 هزار برنامه را اعلام نمی کنید تا ببینیم منظورتان از برنامه اثرگذار چیست؟

......................................................

خانواده

 

-  در برنامه دولت تدبیر و امید، تقویت نهاد خانواده و افزایش رضایتمندی در زندگی خانواده را به عنوان یک اصل مورد توجه قرار خواهیم داد.

- لایحه حمایت از خانواده، موجب حمایت از خانواده نمی‌شود. زنانی که به دلیل طلاق از همسران خود جدا می‌شوند، باید سهمی از ثروت آن خانواده داشته باشند. در دولت آینده لوایح خاصی برای حمایت از زنان تدوین و به مجلس ارائه می‌شود.

 

خانم جمشیدی!

مدیرکل بهزسیتی مازندران در تازه ترین گفتگوی خود با «عبارت» اصلی ترین دلیل طلاق را عدم آموزش سبک زندگی اعلام کرد که این سبک زندگی ریشه در خانواده دارد. می شود بفرمائید به جز برنامه های بهزیستی و اداره کار، اداره کل امور بانوان چقدر بودجه به بخش خانواده تخصیص داده و چرا هیچ نقشه راهی تا به حال در این زمینه منتشر نکرده اید؟

..................................................

 

 

در ادامه  این جدول،گفتیم چرا خودمان را خسته کنیم و از شما سوال بپرسیم. سوالات را می گذاریم به عهده افکار عمومی تا مثلا از شما بپرسند چرا با اینکه دولت سیاست افزایش جمعیت را در پیش گرفته مازندران به سمت پیری می رود و شما اصلا در این باره برنامه و راه حلی ارائه نمی دهید و با شجاعت وارد میدان نمی شود؟

زنان روستایی

- رفع تبعیض و ناامنی شغلی در جامعه زنان کارگر و رفع محرومیت از چهره زنان روستایی از طریق اختصاص سهم معین از اعتبارات تسهیلات روستایی به زنان روستایی از برنامه‌های دیگر ایشان است. تاکنون شعارهای زیادی در حوزه زنان روستایی داده شده، ولی عملیاتی نشده است و در دولت قبل نیز به زنان روستایی بی‌مهری شد، آن هم در شرایطی که فقر و بحران‌های اقتصادی روی زنان روستایی تاثیر بیشتری می‌گذارد.

- زنان روستایی همانند مردان زحمت می‌کشند، هم در مزارع و بیرون از خانه کار می‌کنند و هم در داخل خانه ولی برای این کارها هیچ مزدی دریافت نمی‌کنند و در حالی که خودش ثروت به وجود آورده است، سهمی از این ثروت نمی برد. زنان کارگر هم از قشر محروم‌تری هستند و چون به این شغل نیاز دارند، مجبورند هر کاری را با حقوق کمتری و بدون بیمه انجام دهند که این شرایط باید تغییر کند.

.....................................................

افزایش جمعیت

-  زن و شوهر خودشان باید تصمیم به فرزندآوری بگیرند و بدین منظور بین خود تقسیم کار کنند و دولت نمی‌تواند در این زمینه مداخله کند، چرا که دخالت دولت در برخی مسائل خانواده اثرات معکوسی را در پی دارد.

- خودداری از عرضه لوازم جلوگیری از بارداری نمی‌تواند سیاست خوبی برای افزایش جمعیت باشد؛ چرا که در این شرایط افرادی که توانایی مالی خوبی دارند، می‌توانند به این وسایل دسترسی پیدا کنند؛ اما خانواده‌های دارای مشکلات اقتصادی ممکن است ناآگاهانه و ناخواسته فرزندآوری کنند و همین امر اثرات نامطلوبی را در پی دارد.

- در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مرگ و میر مادران بر اثر زایمان و نوزادان بسیار بالا بود، اما در حال حاضر این آمار کاهش یافته است، به گونه‌ای که حتی برای تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه در کشورمان جایزه بین‌المللی دریافت کردیم. در این شرایط اگر بخواهیم سیاست‌های جمعیتی را بدون توجه به زیرساخت‌های بهداشت، آموزش، مسکن و اشتغال ادامه دهیم، به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم؛ اما در دولت تدبیر و امید تمهیداتی اندیشیده شده که جمعیت به عنوان ابزار قدرت کشور مطرح باشد.

.....................................................

 

 

آقای استاندار ! که گویا اصلا برنامه و عملکرد برای شما مهم نیست و کلا نشسته اید و کار را به دستان سرنوشت سپرده اید؛ مدیرکل منصوب شما در امور خانواده نه تنها هیچ سابقه و شناختی از این حوزه نداشت و ندارد، بلکه اصلا از شجاعت لازم برای حضور در جایگاه مدیریتی دولت روحانی برخوردار نیست و طبق هیچ منطقی نمی توان از عملکرد او دفاع کرد.

حالا که شما کاری از پیش نمی برید و سکوت کرده اید شاید بد نباشد ما دست بجنبانیم و خانم جمشیدی را دربرابر افکار عمومی قرار دهیم.

«عبارت» به زودی در پرونده ای ویژه نظر زنان موثر استان را درباره مدیریت خانم جمشیدی جویا شده و آن را در اختیار افکار عمومی قرار می دهد. باشد که تاریخ قضاوت کند حضور این خانم چه لطمات جبران ناپذیری به زنانی که به تدبیر دولت امید بسته بودند وارد کرد.

 

با عبارت همراه باشید...

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

یسنا
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۰
اولا این یادداشت کاملا جناحی بود چون همش از زنان اصلاح طلب حرم به میان آمد اگر روحانی رئییس جمهور شد پس خط کشی جناحی رو علم نکنید فعلا روحانی رئیس جمهور همه است . پس به جمشیدی باید گفت شما برای کل خانومها چه کردید؟؟ بنده بعنوان یک خانم در این سه ساله از خدمت خانم جمشیدی برنامه اثرگذاری چه در ساری یا در کل امور بانوان سراسر مازندران ندیدم چون همش یه حلقه بسته و یه دوتا خبرنگار هم سن و سال و هم آشنای خودش که تابو هم هستن باهاشن و بس. دم نویسنده درد نکنه بعضی حرفاش حرف دل ما هم هست. واقعا مدیران دولت اعتدالی تو انتخاب مدیراشون رسم خراب کردن ..کم نداریم مدیرانی که واقعا هم علمش رو دارن و هم تحصیلاتش رو و کار بلد هستن.. تا امثال ما مهاجر نباشیم .. یه جورایی بجز اون قسمتای جناحی دم عبارت با این یادداشت گرم .
تیتر 3
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۶
با سلام و احترام در تدارک نوشتن یادداشتی انتقادی از عملکرد این بانوی گرامی بودم که سرکار خانم پیش دستی کردید. در هر حال فرقی نمیکند این بیان از زبان کدام یک از رسانه های دلسوز مازندران به نوشتار درآید. همین که دغدغه ما یکیست جای خوشحالیست . در زمانی که مسئولین مازنی هرکدم ساز خود را می زنند و به برکرسی نشاندن خواسته هایشان اصرار دارند ، هم زبانی رسانه ها خوشحال کننده است. بانو مفیدیان عزیز ، نوشتار شما را دقیق خواندم و از زوایه نگاهتان لذت بردم.. برقرار باشید..
خبرنگار
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۶
انصافا گزارشاتون به دور از تعصب و کینه ورزی هستند. خیلی منطقی و درست تحلیل کردید. حالا خانم جمشیدی جواب بدن اگر جوابی دارن.
احمدی
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸
خوشم میاد که یه نفر هم از استانداری از زیر دستتون رد نمیشه. من نگران آبدارچی استانداری هستم.
رزا قائمی
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸
وضعیت زنان در استان مازندران خیلی نا امید کننده است. تمام زور خانم جمشیدی برپایی بازار چه هایی خارج از شهر برای زنان سرپرست خانواده است که عملا هیچ بازخورد مثبتی ندارد. آمار طلاق هم اگر ظاهرا پایین آمده دلیلش قطعا برنامه ها و فعالیت های خانم جمشیدی و استانداری نیست بلکه کاهش ازدواج در استان است. .زنان دیگر هم که کلا در برنامه های ایشان جایی ندارند. بنظرم طرح سرا های تداوم خیلی خیلی کاربردی تر و بهتر بود که جا دارد از شهرداری ساری تشکر ویژه کنم.
سامان
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
آخ آخ دمتون گرررررم بالاخره یکی پیدا شد حرف دل مارو زد
مهناز توکلی
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰
خانم جمشیدی مدیری توانمند و لایق هستند فکر کنم شما یک عده را جمع کردید صبح تا شب علیه ایشون کامنت بگذارند وای از حیطه اختیارات معاونت امور بانوان بی خبر هستید شما فکر می کنید خانم ملاوردی که بعضا در هیئت دولت هم دیده می شود چقدر کاربرد دارد ؟ ( کلا یکی دو سخنرانی داشت که متاسفانه ....) لطفا قضیه اصلاح طلبان را از دولت تدبیر جدا کنید اگر قرار بود دکتر روحانی هم مثل دوران آقای خاتمی باشد که اصولا مستقر نمی شد . در بکاربردن عبارت و اصطلاحات دقت کنید . زنان مورد نظر شما که با خبریم فقط می خواهند به واسطه خانم جمشیدی بروند پشت تریبون و این راه باز نیست بهتر است این خانم ها تخصص لازم را داشته باشند بعد ... ما از خانم جمشیدی می خواهیم تسلیم جو سازی های مشابه همین مطلب نشود که سطحی بی محتوا و غیر مستند است . بعضی ها همچنین خیالاتی در سرشان بود که با امدن دولت تدبیر کلاهی واسه خودشون بدوزند که نشد . مخالفت ها با استاندار و مخصوصا معاونت امور بانوان ریشه در جاهایی دارد که ما شاهد بودیم خانمی که می گفت دانشجوی دکتری است و همسرش .... همه دروغ بود فقط برای نفوذ آمده بودند خواهشا اگه حرفی هستش مستند بزنید این مطلب هیچ سخنی برای گفتن ندارد
شیما آهنگری
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
خسته نباشید واقعا. شما یا در این استان زندگی نمیکنید یا معنای توانمند و لایق را نمیدونید یا اصلا احتمال داره که خود خانم جمشیدی باشید
احمد توکلی
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
شک ندارم جنابعالی کارمند استانداری هستید چون در استان مازندران به ندرت کسی از خانم جمشیدی راضی هستند. به هرحال تعصب و جانبداریتون قابل ستایش است.
مهناز توکلی
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۱
قرار بگذارید می آیم ببینید من نه کارمند استانداری ام نه خانم جمشیدی ولی خبر دارم یعنی خود کارکنان وارش آن زمان با عبارت یکی بودند گفتند همسر یکی از اشخاص برای شغل به خانم جمشیدی سفارش برد ایشون گفت ضوابط اجازه نمی دهد این خانم و آقا از آن رو تخریب شخصیت خانم جمشیدی را شروع کردند
شیما اهنگری
پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴
ما که از روابط روزنامه ها با هم یا با استانداری یا روابط شما با روزنامه ها خبر نداریم. ظاهرا شما از چیزایی مطلعی که بقیه نیستن راست و دروغش پای شما. به هرحال مطلبی که من خوندم به هیچ وجه انتقام جویانه نبوده و تماما منطقی و درسته. خانم جمشیدی باید پاسخگو باشه. شما هم اگر کمی انصاف داشته باشید با من هم نظر خواهید بود. من کاملا بی طرفم و میگم این مطلب اصلا مغرضانه نبوده. موفق باشید
محمد قادر تیلکی
پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۴
این کلا ا واسه تخریب خانم جمشیدی هرکاری کردند شک ندارم ولی من نمی گویم استانداری گل و بلبل است استانداری مارندران تحت بی توجهی های دولت تدبیر و ناامیدی هست مگر نمی دانید دولت کمکار است چه ربطی به این بانو دارد ؟ دولت چندتا کار برای شغل مردم کرد ؟ بجز اینکه هر دفعه با اعلام حذف یارانه بگیران تن ما رو لرزوند یا هر روز تعرفه های دولتی گرانتر می شود همه کارها را سپردند به بخش خصوصی اداات کارکنان زیاد دارد که اصولا کار ندارند انجام دهند . بی خیال بابا حالا اومدین یقه یه مشاور زن را گرفتید اونم به خاطر اینکه شغل به شما نداد ؟ دولت روحانی چندتا شغل ایجاد کرد که حالا خانم شما بیاد سر کار یا خیر ؟ بروید بازار زنان خود سرپرست ببینید چه خبر است خوب کار شده اونم به همت همین خانم جمشیدی
نگار
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
متشکر از این گزارش کامل. بالاخره یکی مطلبی نوشت. اینمه زن در استان است هیچ کس صدایش در نیامد. اصلا انکار مازندران یک قطع جداافتاده است
پربازدیدترین

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

آرشیو