امروز : یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۳۰ PM
درخواست شاعری از وزیر جهاد کشاورزی

لغو فوری بخشنامه واردات برنج

نشست هم اندیشی شاعری نماینده بهشهر+عبارت
    -     کد خبر: 35167
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۹/۱۳|۱۱:۲۲
سرویس : سیاست >> دولت
علی‌محمد شاعری نائب رئیس مجمع نمایندگان مازندران طی نامه‌ای از وزیر جهاد کشاورزی خواستار لغو فوری بخشنامه واردات برنج شده است.

عبارت: علی‌محمد شاعری نائب رئیس مجمع نمایندگان مازندران طی نامه‌ای از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی خواستار لغو فوری بخشنامه واردات برنج با هدف حمایت از برنج‌کاران شمال شده است.

در متن این نامه آمده است؛ طبق الگوی مصرف هر ایرانی در یک سال 38 کیلوگرم برنج مصرف می‌کند که سرانه 80 میلیون نفر معادل 3 میلیون تن در سال است.

در حال حاضر تولید داخلی برنج 2.2 میلیون تن است که 800 هزار تن آن باید وارد شود، طبق آمار و اطلاعات موجود در 6 ماهه نخست امسال به‌جای 800 هزار تن، بیش از یک‌میلیون تن برنج وارد کشور شده است.

با احتساب تولید داخل و واردات انجام شده، در حال حاضر نیاز بیش از یک‌سال کشور تأمین شده است.

با توجه به ضرورت حمایت  از تولید داخل، چه دلیلی دارد مجددا اجازه واردات برنج را به واردکنندگان داده‌اید؛ آیا این اقدام ضربه  به تولید داخل نیست؟ آیا این اقدام به اشتغال کشاورزان صدمه نمی‌زند؟ این سیاست حمایت از تولید داخل است؟

در پایان این نامه آمده است؛ به‌منظور حمایت از برنج‌کاران زحمت‌کش کشور لازم است به قید فوریت  بخشنامه واردات برنج لغو شود./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

REZA
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۲
سلام چرا باید برای برنجکاران این چندین ده میلیون مردم برنج گران بخرند عموم مردم مهمترند یا زیر یک پانصدهزار کشاورز برنجکار تازه بیشتر سود هم به جیب دلالان میرود واقعا نکه با این برنامه ریزیتون چرا با اعتراض نمایندگان شمالنشین ایران پا پس میکشید عموم مردم چه گناهی کردن نمایندگان دیگر چرا از واردات دفاع نمیکنند