امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت : ۹:۰۰ AM
پاسخ رییس جمهور به معترضان انتقال آب خزربه سمنان در روز پایانی سفر به زادگاهش:

از قول من تیتر بزنید انتقال آب خزر به سمنان قطعی است/آب شرب سالم و پایدار تا تابستان ۹۹ به سرخه می رسد

 روحانی در جمع پرشور مردم در حسینیه شهدای سرخ+عبارت
    -     کد خبر: 35212
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۹/۱۴|۱۹:۲۲
سرویس : سیاست >> دولت
دیار کویر، دیار تشنه است و مردم حداقل یک آب آشامیدنی سالم و پایدار از مسئولان می‌خواهند، وعده آقای اردکانیان به مردم سرخه این است که تابستان ۹۹، ان‌شاء‌الله آب سالم و پایدار به سرخه خواهد آمد و این آب پایدار برای ۳۰ سال آینده سرخه را تضمین می کند.

عبارت ـ گروه سیاسی: در این مطلب برخی از مهمترین اظهارات رییس جمهور در نشست خبری اش در پایان سفر استانی به سمنان و سخنرانی اش در جمعه مردم شهرستان سرخه ( زادگاهش) را میخوانید که در آن عملا رییس جمهور دوباره ادعای خود درباره قطعی بودن انتقال آب خزر به سمنان را تکرار کرد.

 

رییس جمهور در نشست خبری:

 از قول من تیتر بزنید انتقال آب خزر به سمنان قطعی است

دانشگاه های ما آزادترین دانشگاه های دنیا در بیان نظرات و نقد هستند. دانشجویان و تشکل های مختلف بیانات و نظرات خود را بیان می کنند.در این دولت همه ۱۶ آذر ها با گرمی و نشاط فراوان در جلسات مختلف برگزار شده است و دانشجویان نظرات خود را بیان کرده اند که این مایه افتخار ماست.   

 مردم از فرهنگ بلند اسلام و نیایش نماز که برای ما چهره اسلام است استقبال می کنند. 

از مردم شریف شهرستان سرخه هم تشکر می کنم. رفتن به این شهرستان خاطرات کودکی را برایم زنده می کند. 

یکی از مشکلات مردم این استان آب شرب است که دولت تسهیلات لازم را برای طرح آبرسانی فراهم خواهد کرد. 

 پروژه آبرسانی برای سایر استان هایی هم که مشکل آب دارند اجرا خواهد شد.

 برای استان سمنان یک مرز هوایی هم برای ارسال و صادرات کالا ایجاد شد که هماهنگی ها در این باره قبل از سفر به استان انجام و به تصویب هیئت دولت رسیده است.

جلوی افزایش نرخ تورم را خواهیم گرفت و با اینکه در دو ماه اخیر موفق شدیم تا حدی این تورم را کنترل کنیم اما هنوز تورم ۱۵ درصدی است و با اینحال رسانه های بیگانه مدام به مردم القا می کنند که کاهش نرخ ارز و تورم مصنوعی و موقتی است.

در پایان نشست و در آخرین سوال خبرنگاری بومی از روحانی پرسید که آیا می توانیم از قول شما تیتر بزنیم انتقال آب خزر به سمنان قطعی است؟ 

روحانی در پاسخ گفت: بله می توانید . از نظر دولت این مسئله بلامانع است منتهی با رعایت مسایل محیط زیستی که در نظر گرفته شده است.

 

روحانی در زادگاهش؛ سرخه:

آب شرب سالم و پایدار تا تابستان ۹۹ به سرخه می رسد

رییس جمهور با اشاره به محل برگزاری سخنرانی که یک حسینیه قدیمی در این شهر است، گفت: ایام عزاداری عاشورا در همین تکیه برگزار می‌شد و همه از محله‌های مختلف در اینجا جمع می شدند و نخل روز عاشورای تکیه سرخه، نشان عشق مردم به خاندان رسالت بود. این دیار سرزمین عشق به ائمه بوده و عالمان بزرگی داشته و امروز هم طلاب، دانشجویان و مدیران فاضل و سختکوشی در این سرزمین پرورش یافته اند. 

هر لحظه به وطن و دیارم عشق ورزیده ام و در برابر لطف و محبت شما کلمه‌ای ندارم و با لهجه سرخه‌ای گفت که "خیلی دوست‌تان دارم". "من همیشه به سرزمین و وطن و زادگاهم عشق می‌ورزم. اگر صدها روز در محله‌های مختلف سرخه قدم بزنم، نمی‌توانم خاطرات دوران کودکی را بیان کنم".

دیار کویر، دیار تشنه است و مردم حداقل یک آب آشامیدنی سالم و پایدار از مسئولان می‌خواهند، وعده آقای اردکانیان به مردم سرخه این است که تابستان ۹۹، ان‌شاء‌الله آب سالم و پایدار به سرخه خواهد آمد و این آب پایدار برای ۳۰ سال آینده سرخه را تضمین می کند.

 

به گزارش عبارت؛ این اظهارات در حالی بیان می شود که از دیروز تمامی نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی و بسیاری از کارشناسان محیط زیست ملی و بین المللی اعتراض شدید خود به اظهارات رییس جمهور در باره انتقال آب به سمنان را اعلام کرده و آن را دشمنی آشکار با محیط زیست و حرکتی پوپولیستی دانستند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال