امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۸:۴۰ AM
اداره کل بیمه سلامت استان مازندران

مدیر کل بیمه‌ سلامت مازندران:آرامش، رشد و پیشرفت جامعه در گرو پژوهش است

ظفرمند+عبارت
    -     کد خبر: 35556
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۹/۲۴|۲۱:۴۲
مدیرکل بیمه سلامت مازندران: به دلیل ازدحام کارها در زندگی، به بحث پژوهش کمتر می پردازیم و در این راه دچار روزمرگی شدیم که این کار صدمات زیادی به زندگی ما خواهد زد .

عبارت: دکتر رسول ظفرمند ضمن گرامیداشت هفته پژوهش بیان داشت: به دلیل ازدحام کارها در زندگی، به بحث پژوهش کمتر می پردازیم و در این راه دچار روزمرگی شدیم که این کار صدمات زیادی به زندگی ما خواهد زد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران، دکتر ظفرمند که به مناسبت هفته پژوهش سخن می‌گفت افزود : آرامش، رشد و پیشرفت هر جامعه به پژوهش بستگی دارد و این حاصل نمی‌شود مگر اینکه با نگاه پژوهش محور و با دقت و ظرافت به موضوعات بنگریم و در سایه کشف مشکلات، به راه حل های مهم دست یابیم. 
مدیرکل بیمه سلامت مازندران در ادامه افزود: برآنیم تا در سازمان بیمه سلامت از ابزار بسیار مهم پژوهش در پیشبرد اهداف سازمانی استفاده نماییم تا با پیدا نمودن راه های نوین در ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم بتوانیم گام های موثرتری برداریم . وی در ادامه افزود: برهمین اساس این اداره کل اقدام به تشکیل ستادی جهت برگزاری هر چه بهتر هفته پژوهش نموده است و بر این اساس با توجه به عناوین ایام هفته پژوهش اقدام به برگزاری نشست های تخصصی با حضور صاحبنظران و اساتید این حوزه نمود. دکتر ظفرمند در ادامه از دیگر برنامه‌های گرامیداشت این هفته را برگزاری نشست ها و کارگاه های علمی تخصصی ، معرفی پژوهشگران حوزه بیمه سلامت و تقدیر از ایشان ، برپایی نمایشگاه های مرتبط با هفته پژوهش و معرفی دستاوردهای پژوهشی سازمان همچنین شرکت در گردهمایی های هفته پژوهش اشاره نمود.
*توسعه یک کشور از مسیرپژوهش عبور می کند
 دکتر جوادی ، معاون برنامه ریزی و  پژوهش اداره کل آموزش و پرورش مازندران که در جمع کارکنان و اعضای کمیته پژوهش این اداره کل سخن می‌گفت، بیان داشت: مهارت های پژوهشی همان مهارت های زندگی هستند که اگر کسی بتواند این مهارتها را در زندگی شخصی به کار گیرد قطعاً در فضای اداری نیز می‌تواند یک پژوهشگر باشد. وی با اشاره به گستردگی خدمات و کارهای بیمه سلامت افزود: در بیمه سلامت نیز زمینه‌های تحقیق و پژوهش بسیاری وجود دارد که می‌توان از نتایج آن در اصلاح امور و ارائه خدمات هرچه بیشتر استفاده نمود.
 دکتر جوادی در ادامه افزود: دولتمردان نیز باید به پژوهش حساسیت ویژه‌ای داشته باشند زیرا این امر موجب توسعه کشور خواهد شد. وی افزود : ما باید تفکرمان را نسبت به پدیده های اطرافمان حساس تر کنیم زیرا آنچه که می تواند سعادت بشر را تضمین کند نگرش است و باید در زندگی آن را تمرین کنیم. ما نیازمند آن هستیم که به لحاظ ذهنی و نگرشی آمادگی خود را برای پذیرش هرگونه تغییری در فناوری ها، دستورالعمل ها و هرگونه تغییر در اطرافمان داشته باشیم تا خود را با آن تطابق بدهیم . وی وجود گروه پژوهش در سازمانها را نمودی از تصمیم گیری هدفمند در یک سازمان برشمرد و افزود: بر این اساس می‌توان نتیجه گرفت که تصمیم گیری ها در یک سازمان بر اساس پژوهش ها انجام می گیرد. دکتر جوادی در پایان داشتن سواد اطلاعاتی در عصر حاضر را یکی از ضروریات برشمرد و افزود بدون سواد اطلاعاتی در عصر حاضر نمی‌توان به تحقیق و پژوهش پرداخت آن زمان و مکان چنین اجازه ای به ما نخواهد داد لازم به ذکر است در پایان این نشست علمی از خانم شریفی از کارکنان این اداره کل به عنوان پژوهشگر برتر با اهدا لوح سپاس از سوی مدیرکل بیمه سلامت مازندران تجلیل به عمل آمد. 

ShowPicture.aspx (545×362)

 

ShowPicture.aspx (545×362)

 

ShowPicture.aspx (545×362)

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال