امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت : ۲:۱۵ AM
گزارش آخرین نشست خبری دادستان ساری:

از حکم اعضای شورای شهر بابل تا ماجرای تخلف مالی یکی از مدیران وزارت نیرو در مازندران

سیدیونس حسینی‌عالمی+عبارت
    -     کد خبر: 36898
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۰|۱۱:۳۱
سرویس : سیاست >> دولت
دادستان مرکز مازندران در ارتباط با پرونده بابل شورای شهر بابل که منجر به استعفای چند نفر از اعضای شورای شهر شده بود، گفت: این پرونده به سه بخش تقسیم شد که بنده دارم باید همین روزها اظهارنظر شود.

عبارت: سیدیونس حسینی‌عالمی صبح امروز در جمع خبرنگاران استان مازندران با تبریک روز 9 دی ماه اظهار کرد: در این روز مردم از اصل نظام و ارزش‌ها دفاع کردند.

* در دست بررسی بودن پرونده سازمان عمران شهرداری ساری

وی در این نشست خبری در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در ارتباط با پرونده شهرداری ساری بوده است که دادستان مرکز استان مازندران اعلام کرده است این پرونده شهرداری ساری نیست و مربوط به سازمان عمران است، در مرحله کارشناسی بوده بازپرس موضوع را به کارشناس ارجاع کرده و پس از بررسی مجدد سه نفر از کارشناسان رای صادر می‌شود.

دادستان مرکز مازندران بیان کرد: به دلیل حجم بالای کار اظهارنظر ممکن است با تاخیر انجام شود، که با دقت این پرونده رسیدگی شده و کارشناسان تعیین شده بی‌طرف و با دقت در حال حسابرسی هستند.

*اظهارنظر درباره پرونده شورای شهر بابل طی روزهای اخیر

وی در ارتباط با پرونده بابل شورای شهر بابل که منجر به استعفای چند نفر از اعضای شورای شهر شده بود، گفت: این پرونده به سه بخش تقسیم شد که بخشی در دادگاه انقلاب در حال بررسی و رای آن قطعی نشده قابلیت طرح عمومی نیست، بخشی از پرونده در دادگاه کیفری دو و جزایی منجر به صدور رای نشده است، بخشی از پرونده در دادگاه کیفری یک مطرح بوده که راجع به بخشی رای صادر شده و بخش دیگر مفتوح است و آخرین خبری که بنده دارم باید همین روزها اظهارنظر شود.

*رسیدگی به پرونده یکی از مدیران سابق منابع طبیعی

حسینی‌عالمی در ارتباط با دستگیری و برکناری یکی از مدیران زیر مجموعه جهاد کشاورزی مازندران، اظهار کرد: یک پرونده‌ای در این ارتباط در حال رسیدگی است و هنور منجر به صدور رای نشده است.

دادستان مرکز استان مازندران در ارتباط با خبر دستگیری این مدیر که به نقل از مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران مطرح شده بود، گفت: بازپرس قراری صادر نکرده است و بحث دستگیری آن صحت ندارد قرار تأمین برای این مدیر صادر شده و در پرونده در جریان رسیدگی است و هنوز منجر به رای نشده است.

*محاکمه 586 نفر در ارتباط با قاچاق چوب طی 9 ماه گذشته

وی در ارتباط با برداشت از چوب از جنگل و اصرار به اجرای برداشت چوب از جنگل توسط واحدهای تولیدی، گفت: زمینه برای تامین مواد اولیه این کارخانه‌ها وجود دارد پس لزومی برای برداشت از جنگل وجود ندارد.

حسینی‌عالمی یادآور شد: برخی برداشت‌های بی‌رویه از جنگل در دامنه باعث سیلاب شدید می‌شود که باعث برداشت سنگ و چوب شده بنده خودم معتقد هستم که باید به صورت جدی از نوع برداشت و نحوه برداشتی که در مناطق طبیعی وجود دارد دقت لازم به خرج دهیم و نباید اجازه دهیم که از منابع طبیعی برداشت شود.

وی ادامه داد: روز به روز از میزان جنگل ما کمتر می‌شود، در این 9 ماهه 586 نفر را در این زمینه محاکمه کردیم که 6 نفر هم خانم هستند که به این امر روی آوردند.

دادستان مرکز مازندران با اعلام اینکه از وضعیت برداشت از جنگل ناراضی هستیم، گفت: نحوه حفاظت از جنگل مناسب نیست، دولت بودجه کافی و امکانات کافی در این بخش اختصاص نمی‌دهد.

وی درباره بحث ساماندهی پسماند در استان مازندران، گفت:به دستور رئیس کل دادگستری بازدید مستمر داریم، مشکل در استان وجود دارد و بارها اعلام کردیم که مسئوولان همت زیادی می‌کنند و باید مشکلات حل شود.

دادستان مرکز مازندران در ارتباط بحث تخلف مالی یکی از مدیران وزارت نیرو در استان مازندران، گفت: برای این موضوع هنوز پرونده‌ای تشکیل نشده است./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال