امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت : ۲:۰۶ AM
رئیس‌کل دادگستری مازندران اعلام کرد

کاهش تعداد زندانیان تحت قرار در مازندران/ موثر بودن ابلاغ الکترونیکی در حفظ حقوق بیت‌المال

تقوی فرد+عبارت
    -     کد خبر: 37209
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۰|۱۲:۰۷
سرویس : سیاست >> دولت
رئیس‌کل دادگستری مازندران از کاهش تعداد زندانیان تحت قرار در استان خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته حدود ۷۰ درصد زندانیان استان تحت قرار بودند که در حال حاضر این رقم به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافته و امروز بیش از ۷۰ درصد زندانیان تعیین تکلیف شده‌اند.

عبارت: حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد در همایش فصلی روسای دادگستری‌ها، دادستان‌ها و روسای حوزه‌های قضائی بخش در ساری، افزود: در سال 1391 تعداد افرادی که کمتر از یک روز در بازداشت بودند نزدیک به 3 هزار و 500 نفر در روز بود که در سال 1396 این رقم با حدود 20 درصد کاهش به 2 هزار و 700 نفر رسید.

رئیس شورای قضائی مازندران خطاب به روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضائی استان با بیان اینکه «افرادی که واقعاً شایسته زندان هستند را به زندان معرفی کنید»، ادامه داد: در سال 1391 تعداد افرادی که کمتر از 10 روز در زندان بوده و آزاد می‌شدند حدود 8هزار نفر بوده که این رقم امروز با حدود 23 درصد کاهش به حدود 6 هزار نفر رسیده است.

تقوی‌فرد در ادامه سخنان خود با قدردانی از زحمات روسای حوزه‌های قضائی و دادستان‌های سراسر استان، به حجم بالای ورودی پرونده‌ها در حوزه‌های قضائی مازندران اشاره کرد و افزود: اخبار مهم هر حوزه قضائی باید در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن به روابط عمومی دادگستری استان مازندران اعلام شود تا اقدامات و هماهنگی لازم در آن مورد صورت گیرد.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری مازندران همچنین با اشاره به برگزاری زیارت عاشورا در حوزه های قضائی استان اظهار کرد: بهتر است زیارت پرفیض عاشورا به عنوان یک زیارت بسیار ارزشمند، قبل از آغاز ساعت اداری آغاز و به اتمام برسد تا خللی در رسیدگی به امور مراجعین وارد نشده و حق مراجعین محترم ضایع نشود.

تقوی‌فرد در ادامه با اشاره به رشد بسیار خوب دادگستری استان مازندران در ثبت ثنا و ابلاغ الکترونیکی افزود: در این حوزه به همت معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان توجه ویژه‌ای لحاظ شد و قطعاً توجه به بحث ابلاغ الکترونیکی در حفظ حقوق بیت المال، جلوگیری از اطاله دادرسی و رسیدگی بهتر به پرونده های قضائی بسیار موثر خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قرآن باید به عنوان یک برنامه زندگی مد نظر ویژه قرار گیرد، اظهار کرد: باید به قرآن نزدیک و با این کتاب الهی بزرگ مانوس شد و از آن بهره برد.

تقوی‌فرد خاطرنشان کرد: فلسفه نزول قرآن کریم، تدبر و عمل به آن بوده و مشکلات امروز جامعه نیز ناشی از عدم توجه و عمل به قرآن است./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال