امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۳۰ PM

جلسه هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری مازندران برگزار شد

دادگستری
    -     کد خبر: 37210
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۰|۱۲:۲۶
سرویس : سیاست >> دولت
هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری مازندران با حضور رئیس کل دادگستری استان و به میزبانی سازمان قضایی نیروهای مسلح مازندران تشکیل جلسه داد.

عبارت: به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی تقوی فرد رئیس کل دادگستری استان در این جلسه با قرائت آیاتی از قرآن کریم، وجه تمایز انسان با سایر موجودات را خودشناسی عنوان کرد و افزود: اگر انسان خودشناسی نداشته باشد در ردیف سایر موجودات قرار خواهد گرفت و در حقیقت لازمه خداشناسی، خودشناسی است.

رئیس شورای حفظ حقوق شهروندی دادگستری مازندران در ادامه مبحث حقوق شهروندی را در دستگاه قضایی استان بسیار حائز اهمیت دانست و با تاکید بر لزوم نظارت و بازرسی در حوزه حفظ حقوق شهروندی، خاطرنشان کرد: تاکنون اقدامات ارزشمندی در راستای حفظ حقوق شهروندی در استان مازندران انجام شده است.

رئیس شورای قضایی استان مازندران با بیان اینکه طبق قانون بر رعایت حقوق شهروندان تاکید داریم، تصریح کرد: حقوق شهروندی باید طبق قانون به طور کامل رعایت شود تا مردم در جامعه احساس آرامش داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد خاطرنشان کرد: بازرسی و بازدید از کلانتری ها توسط اعضای این ستاد باید به طور منظم و طبق زمان بندی و برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان نیز در این جلسه اظهار کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح استان در راستای تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی برای مراجعین اعم از مردم، پرسنل و نیروهای مسلح ، مکانی مناسب در نظر گرفته است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران همچنین از تعبیه صندوق دریافت شکایات در سازمان خبر داد و افزود: مراجعه کنندگان می توانند هر گونه شکایت، انتقاد و پیشنهاد در ارتباط با عملکرد کارکنان سازمان را مستقیم به ریاست سازمان اطلاع دهند.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان با بیان این مطلب که "در ارتباط با  رسیدگی  به  جرایم  سعی ما بر این است که پرونده ها در اسرع وقت و توام با دقت رسیدگی شود" ادامه داد: در خصوص فرار از خدمت آن دسته از پرونده هایی که نیاز به اظهار نظر کمسیون پزشکی نداشته باشد و متهم در دسترس باشد حداکثر در مدت سه روز منجر به صدور رای  نهایی و اجرای آن می شوند.

گفتنی است در ادامه جلسه مصوبات جلسات گذشته شورا با حضور اعضا مورد بررسی و اجرا قرار گرفته است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال