امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۸:۵۰ AM

رویکرد مهم سال آینده وزارت بهداشت

نمکی
    -     کد خبر: 38185
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۸|۱۹:۰۰
سعید نمکی عصر امروز در دیدار با آیت‌الله جوادی املی اظهار داشت: سالانه حجم زیادی از ارز برای تأمین نیاز دارویی کشور خارج می‌شود.

عبارت: وزیر بهداشت گفت: خودکفایی در مسئله دارو و افزایش تولید داخلی دارو به‌عنوان یک رویکرد مهم از سال آینده در سطح کشور دنبال می‌شود.

سعید نمکی عصر امروز در دیدار با آیت‌الله جوادی املی اظهار داشت: سالانه حجم زیادی از ارز برای تأمین نیاز دارویی کشور خارج می‌شود.

وی افزود: خودکفایی در مسئله دارو و افزایش تولید داخلی دارو به‌عنوان یک رویکرد مهم از سال آینده در سطح کشور دنبال می‌شود، در حال حاضر 3 درصد داروی وارداتی کشور معادل 2.5 برابر 97 درصد بازار داروی کشور که در داخل ولید می‌شود، سبب خروج ارز از کشور می‌شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: یکی از نتایج افزایش تولید دارو در کشور ایجاد اشتغال پایدار برای فعالان این حوزه و همچنین کاهش وابستگی کشور به این کالای اساسی خواهد شد. برنامه ویژه‌ای در وزارت بهداشت دنبال می‌شود تا مردم تا پایان سال 98 هیچ‌گونه کمبود و نیازی را در مسئله دارو احساس نکنند.

نمکی با اشاره به نتایج طرح تحول نظام سلامت تأکید کرد: این طرح برکات و نتایج مناسبی به بار آورده و دنبال خواهد شد، طرح تحول تاکنون در چهار بخش اصلی درمان، بهداشت، اصلاح تعرفه‌های پزشکی و اصلاح نظام آموزش پزشکی اجرا و به مرحله انجام رسیده است.

وی اضافه کرد: تکمیل پرونده الکترونیک سلامت از سیاست‌های مهمی بوده که اجرای کامل آن از هدر رفت منابع حوزه سلامت جلوگیری شده و از خدمات تشخیص غیرحضوری نیز برای مردم ممکن می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برنامه‌های وزرت بهداشت درزمینهٔ پیشگیری از بروز بیماری‌ها نیز ابراز کرد: فرهنگ‌سازی و آموزش مردم برای کاهش سوانح و آمار تصادفات جاده‌ای از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری و کاهش سوانح حاصل از تصادفات جاده‌ای است، نقش علما و رسانه‌های جمعی در کاهش آسیب‌های حاصل از سوانح راهنمایی و رانندگی پررنگ است./افکارنیوز

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال