امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۹:۴۶ AM
اداره کل آموزش و پرورش مازندران

افتتاح هنرستان شهید کوزه‌گر رامسر با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال

آموزش و پرورش
    -     کد خبر: 38214
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۸|۱۵:۴۱
در خجسته ایام دهه مبارک فجر و با فرا رسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، هنرستان کاردانش شهید کوزه‌گر رامسر افتتاح شد.

عبارت: در آیین افتتاح این هنرستان که با حضور مسئولان استان برگزار شد، معاون وزیر ‌و رییس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد:توسعه پایدار کشور با آموزش و پرورش محقق می شود.

«مجتبی زینی وند» با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین کارکردهای آموزش و پرورش رشد و تربیت شخصیت کودکان نوجوانان و جوانان است، افزود: هر کشوری که قصد دارد به توسعه پایدار دست پیدا کند باید مسیر آموزش و پرورش را طی کرده و رشد ذهنی تربیت ابعاد ذهنی خلاقیت و نوآوری به‌عنوان کلید توسعه هر کشور در گرو آموزش صحیح به دانش‌آموزان است.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی پاسخگوی نیازهای آموزش و پرورش نبوده و کمک خیرین و مردم سبب توسعه مدارس می شود، تصریح کرد: آموزش صحیح دانش‌آموزان بزرگ‌ترین سرمایه ملی است و اگر کشوری بتواند شیوه های آموزشی و مهارت ها و خلاقیت‌های نسل جوان را بارور کند در مسیر توسعه قرار خواهد گرفت.

رییس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توانایی و قدرت کشور با ابزار دانش امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین کارکرد آموزش و پرورش رشد و تعالی انسانهاست و هیچ کشوری بدون آموزش و انسان‌سازی به آرمان هایش نخواهد رسید.

معاون وزیر آموزش و پرورش بر مشارکت مردم و خیرین در توسعه آموزش در وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد و با بیان اینکه مهارت‌آموزی مهم‌ترین بخش رونق اقتصادی و اشتغال است، اظهار داشت: آینده سازی دانش‌آموزان تنها با دروس تئوری امکان پذیر نیست و نگاه تئوری محور وزارت آموزش و پرورش کنار رفته و برنامه های این وزارتخانه بر مهارت آموزی تاکید دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این مراسم با قدردانی از نیت خیر تمام خیرین استان که در راه توسعه علم و دانش می‌کوشند،گفت: اعتبارات ملی و کمک خیرین سبب توسعه مدارس می‌شود و امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری از هنرستان کار دانش شهید کوزه‌گر کتالم با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ریال و زیربنای ۱۸۰۰ متر هستیم.

«عسکری نیکزاد» با تأکید بر ضرورت توسعه رشته‌های مهارت‌محور و افزایش گرایش دانش‌آموزان به رشته های فنی، تصریح کرد: ساخت این هنرستان از جمله نیازهای منطقه بوده که امروز با بهره‌برداری از آن بیش از 300 دانش‌آموز در 9 رشته تحصیلی کاردانش از جمله مکانیک خودرو، تعمیرات موبایل، برق صنعتی و دیگر رشته‌ها در آن تحصیل خواهند کرد.  

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال