امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۹:۱۲ AM

اعلام دلیل نیامدن رئیس فدراسیون جهانی شطرنج به ایران/ رضایت مسئولان از برگزاری جام فجر

رئیس فدراسیون جهانی شطرنج
    -     کد خبر: 38288
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۳|۱۲:۴۲
رئیس فدراسیون شطرنج دلیل اصلی عدم حضور رئیس فدراسیون جهانی این رشته در مراسم اختتامیه جام فجر را اعلام کرد.

عبارت: مهرداد پهلوان‌زاده درباره برگزاری رقابت‌های شطرنج بین‌المللی جام فجر در تهران اظهار داشت: مسابقات هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی در سطح بسیار خوبی برگزار شد. حضور 16 استاد بزرگ در این تورنمنت نشان دهنده همین سطح بالا بود. نفرات اول و دوم بالاتر از همه نمایندگان ایران بود، با این وجود علیرضا فیروزجا با یک عملکرد بسیار خوب توانست به مقام قهرمانی برسد.

وی افزود: فیروزجا در دور نهم به مصاف پاول پنکراتف از روسیه رفت و در حالی که این حریف برای کسب رتبه نیاز به فقط یک تساوی داشت، اما او را شکست داد و خودش قهرمان شد. همچنین باید به عنوان سومی احسان قائم‌مقامی هم اشاره کنم که نشان داد هنوز حریفی خطرناک برای رقیبانش محسوب می‌شود.

رئیس فدراسیون شطرنج با اشاره به رضایت همه مسئولانی که جام فجر را از نزدیک دیدند، ادامه داد: خوشبختانه همه چیز خوب برگزار شد و مشکل خاصی وجود نداشت. سه معاون وزیر ورزش، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران و همچنین دبیرکل کمیته ملی المپیک از نزدیک جام فجر را تماشا کردند و از این میزبانی رضایت داشتند.

پهلوان‌زاده درباره عدم حضور آرکادی دوورکوویچ رئیس فدراسیون جهانی شطرنج در مراسم اختتامیه گفت: برنامه رئیس فیده بسیار فشرده بود و او به دلیل سفری که به فرانسه داشت، نتوانست به تهران بیاید. البته او به ما گفته که به زودی به ایران سفر می‌کند تا از نزدیک در جریان شرایط شطرنج ایران قرار بگیرد.

وی در پایان درباره انتخاب اعضای تیم ملی شطرنج برای حضور در مسابقات تیمی قهرمانی جهان عنوان کرد: هم اکنون جلسه کمیته فنی در حال برگزاری است و اسامی ملی‌پوشان مشخص  و اعلام خواهد شد/تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال