امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۵۸ PM

جدال اسپیلبرگ و نتفلیکس و هواداران سینمای آنلاین

 اسپیلبرگ
    -     کد خبر: 38846
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۳|۱۲:۴۸
استیون اسپیلرگ بر این باور است فیلم‌هایی که کمتر از چهار هفته روی پرده می‌روند باید در جایزه امی شرکت کنند نه در مراسم اسکار. او با حضور نتفلیکس در مراسم اسکار مخالفت ورزیده است.

عبارت: ایندیپندنت خبر داده است هالیوود به مبارزه علیه تلاش‌های اسپیلبرگ بازگشته است. اسپیلبرگ برای مانع حضور سرویس‌های پخش آنلاین فیلم همانند نتفلیکس در مراسم اسکار شده است.

اسپیلبرگ که مدیریت کنونی شاخه کارگردانان اسکار را بر عهده دارد گفته قصد دارد تغییراتی در قوانین مشمولیت دهد که طبق آن فیلم‌های پخش آنلاین قادر به رقابت در مراسم اسکار نباشند.

طبق گفته سخنگوی کمپانی آمبلین متعلق به اسپیلبرگ، گاهی اوقات او «احساس بسیار عجیبی در این باره دارد.» ایندی‌وایر خبر داده استیون اسپیلرگ بر این باور است فیلم‌هایی که کمتر از چهار هفته روی پرده می‌روند باید در جایزه امی شرکت کنند نه در مراسم اسکار.

خبرها از یک هفته پس از جریان جوایز چشمگیر به فیلم نتفلیکسی آلفونسو کواران، رما آغاز شد که جایزه بهترین فیلم را به «کتاب سبز» باخت، فیلمی که در پخش از اسپیلبرگ تشکر کرده بود. روما سه جایزه اسکار از جمله فیلمبرداری را از آن خود کرد.

شخصیت‌های هالیوودی همچون آوا دوورنی، کارگردان فیلم سلما، اسپیلبرگ را بابت حرکت پیش‌بینی‌شده‌اش نقد کرده است و نوشته «آکادمی عزیز، این هیئت جلسه حکام است و اعضای شاخه عادی نمی‌توانند آنجا باشند. اما امیدوارم اگر این صحت داشته باشد که فیلمسازانی در اتاق داشته باشی که گفته‌های کارگردانی همانند من را بخواند که حس متفاوتی داریم.»

بروس کمپل نیز ناامیدی خود را با تجلیل از روما بیان کرده است «به چشمگیری هر چیزی که بیرون از آنجاست ... پلتفرم‌ها نامربوط شده‌اند.»

اسپیلبرگ همچنین با انتقاد شدید از سوی هواداران فیلم در توییتر مواجه شده است. آخرین فیلم اسپیلبرگ «بازیکن آماده» 2018 اکران شد و فیلم بعدیش بازسازی «داستان وست‌ساید» خواهد بود.

مارس سال گذشته اسپیلبرگ گفته بود فیلم‌های نتفلیکس نباید در جایزه اسکار باشند. او زمانی گفته بود «یک‌بار با فرمت تلویزیون مواجه می‌شوی، تو یک فیلم تلویزیونی هستی. یقیناً اگر نمایش خوبی باشد، لایق امی است؛ اما نه اسکار. باور ندارم فیلم‌هایی که صلاحیت دو سالن سینما برای اکرانی کمتر از یک هفته دریافت کرده باید صلاحیت حضور در اسکار را داشته باشند.»/تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال