امروز : شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۲۱ AM

جشن تولد خانه سینمای مازندران پس از ۹ ماه فعالیت

خانه سینمای مازندران
    -     کد خبر: 38891
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۵|۰۹:۴۴
مازندران از هسته‌های اصلی سینمای مستند ایران است، از این‌رو با هدف جریان‌سازی مطالبه حقوق صنفی فعالان این رشته و ورود تخصصی در حوزه‌های تولید، آموزش و اکران، خانه سینمای مازندران پس از ۹ ماه فعالیت و ایجاد بستر کار، آغاز فعالیت‌های خود را جشن می‌گیرد.

عبارت: خانه سینمای مستند مازندران که یک تشکل صنفی هنری است با هدف آموزش مستندسازی، تولید و پیگیری‌های صنفی پس از تشکیل مجمع عمومی کار خود را از ۲۷ خردادماه سال‌جاری آغاز کرد.

این خانه تلاش کرده تا محیطی صمیمی و تجربه‌اندوزانه با مشارکت نسل جوان، سینماگران مجرب و پیشکسوتان ایجاد کند و در چنین فضایی بستر تبادل تجربیات در حوزه علم روز سینما و سینمای مستند فراهم باشد.

اکنون فرصتی برای معرفی خانه سینمای مستند مازندران است، قرار شد با حضور مسؤولان و تجلیل از چهره‌های شاخص سینمای استان جشنی برای تأسیس و آغاز رسمی فعالیت‌های آن صورت بگیرد.

در این زمینه مسؤول مربوطه با بیان اینکه نهادسازی یکی از اساسی‌ترین ملزومات فرآیندسازی در توسعه بخشی و عمومی است، به فارس می‌‌گوید: نهادها پنج خصوصیت بارز دارند؛ تخصص‌گرا و مستقل، پاسخ‌گو و کارکردمحور و انگیزه‌گرا هستند.

حسین نادعلی‌زاده معتقد است که انجمن و تشکل‌های صنفی از نهادهایی هستند که به کمک ویژگی‌های نام‌برده نقش مؤثری در شکل‌گیری و توسعه یک پدیده اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و علمی دارند و از این‌روست که خانه سینمای مستند مازندران به‌عنوان یک تشکل صنفی با هدف جریان‌سازی مطالبه حقوق صنفی مستندسازان شکل گرفته است .

وی مازندران را یکی از هسته‌های اصلی سینمای مستند ایران نام برد که چهار نسل مستندساز در آن فعالیت داشته و دارد و همین موضوع، وظیفه هیأت‌مدیره خانه را سخت‌تر می‌کند .

رییس هیأت‌مدیره خانه سینمای مازندران از آیین گشایش خانه سینمای مستند استان با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبر داد که پس از ۹ ماه فعالیت در حوزه‌های تولید، آموزش، اکران برای معرفی خود اقدام کرده است.

این مسؤول درباره علت برگزاری دیرهنگام آیین گشایش خانه سینمای مازندران معتقد است که برای معرفی هر فعالیتی ابتدا باید بستر را فراهم کرد، اندکی پیش رفت و آنگاه عرض اندام کرد، اکنون خانه سینمای مستند مازندران اگرچه در آغاز راه است اما آغازی پُربار را جشن می‌گیرد.

وی درباره مدعوین و برنامه‌های مراسم گشایش خانه سینمای مستند مازندران اعلام می‌دارد: برای این دورهمی فرهنگی هنری از مدیرعامل و معاونان مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و مسؤولان مرتبط استانی دعوت شده است، رونمایی از آرم خانه سینمای مستند و تجلیل از استادان «ابراهیم مختاری»، «خسرو سینایی» و «فرشاد فداییان» و تعدادی از مستندسازان جوان و موفق استان نیز از دیگر برنامه‌های تعیین‌شده است.

 مراسم گشایش خانه سینمای مازندران روز جمعه ۱۷ اسفندماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن سینمای کانون پرورش فکری مازندران - ساری برگزار می‌شود ./فارس

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو