امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۰۳ PM

نیروگاه زباله سوز نوشهر در کشمکش پیمانکار و شهرداری

زباله
    -     کد خبر: 38895
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۵|۱۰:۲۲
رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران گفت: نیروگاه زباله سوز نوشهر تا حدی می تواند در کاهش معضل پسماند کمک کند اما پیمانکار درگیر مطالبات دریافت نکرده خود بوده و شهرداری نیز به درستی به تعهدات خود عمل نکرده است.

عبارت: مفید غلامی‌راد در حاشیه بازدید از پروژه های محوری شهرستان نوشهر با اشاره به بازدیدهایی که از منابع طبیعی، بندر نوشهر، پل تخریب شده ماشلک کمربندی و کارخانه زباله سوز داشت، اظهار کرد: نوشهر از جمله مجموعه های فراشهرستانی بوده که نیازمند تقویت از نظر سطح عملکردی است.

وی با بیان اینکه در بازدید از اداره کل منابع طبیعی از وضعیت ساختمان، نیروی انسانی و طرح های صیانت از جنگل، آزاد سازی سواحل و طرح های حفاظتی نکات قابل توجهی به دست آمد، تصریح کرد: با توجه به اعتباراتی که در سطح ملی به این طرح ها اختصاص داده شده است، وضعیت عملکردی پروزه ها مورد پیگیری و نظارت قرار می گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران در مورد ورزشگاه نوشهر نیز اظهارکرد: این پروژه تا اردیبهشت 98 تکمیل و بهره برداری می شود.

غلامی‌راد با اشاره به بازدید از بندر نوشهر و ظرفیت هایی که این بندر دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت بالای بندر نوشهر احتمالا یکی از گزینه های منطقه آزاد این بندر خواهد بود.

وی با شاره به اینکه بندر نوشهر می تواند به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مورد توجه ویژه قرار گیرد، گفت: یکی از چالش‌های مهم این بندر راه دسترسی است که سازمان بنادر با اختصاص 120میلیارد تومان برای حل این مشکل در تلاش است تا این بندر استراتژیک را از بن بست خارج کند.

غلامی‌راد با اشاره به سیل مهر ماه و خسارات زیادی که به پل کمربندی نوشهر بر روی رودخانه ماشلک وارد کرد، افزود: با اختصاص بودجه ای که راهداری کشور برای احیا و مرمت این پل در نظر گرفته امید است تا خردادماه سال 98 پل کمربندی نوشهر تکمیل و زیربار ترافیک رود.

وی پسماند را از موضوعات بسیار مهم استان مازندران برشمرد و خاطرنشان کرد: نیروگاه زباله سوز نوشهر تا حدی می تواند در کاهش معضل پسماند کمک کند اما پیمانکار درگیر مطالبات دریافت نکرده خود بوده و شهرداری نیز به درستی به تعهدات خود عمل نکرده است، بنابراین با پیگیری های لازم از سوی سازمان برنامه ریزی و بودجه باید این مشکل هرچه زودتر برطرف شود.

غلامی‌راد با تاکید بر اهمیت توسعه نواحی روستایی و مطالعات در این زمینه گفت: در راستای برنامه های توسعه ای روستایی و برای تکمیل مطالعات با مشاورین عقد قرار داد شد و این موضوع می تواند از نظر اقتصادی برای روستا بسیار مهم باشد.

وی افزود: در حاضر 5 هزار و 500 پروژه بر زمین مانده در این شهرستان وجود دارد که اولویت با اتمام این پروژه ها است و سعی می شود تا حد امکان پروژه جدید تعریف نشود. /ایسنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو