امروز : جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۱:۰۹ PM

منطقه آزاد مازندران با سه لکه به نهاد رئیس جمهوری پیشنهاد شد

حسین زادگان و جنیدی
    -     کد خبر: 38924
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۵|۲۱:۲۲
سرویس : سیاست >> دولت
استاندار مازندران از موضوع منطقه آزاد برای این استان به عنوان یک مقوله تاریخی یاد کرد و گفت: با هماهنگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد یک منطقه آزاد در سه لکه نوشهر، فریدونکنار و امیر آباد به معاون اول رئیس جمهوری ارائه شده است.

عبارت: احمد حسین زادگان عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری مازندران که با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری برگزار شد ، افزود: تا کنون چندین بار موضوع منطقه آزاد طی سال های پس از انقلاب بویژه در یک دهه اخیر مطرح می شود اما به دلیلی هنوز محقق نشده است.
وی با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد در مازندران یک اختلاف سلیقه ای است و همه به فکر توسعه استان هستند، ادامه داد: 
در جلسه روز گذشته با آقای مهندس جهانگیری مقرر شد تا این پیشنهاد در نهاد رئیس جمهوری بررسی و در هیات دولت مطرح شود.
حسین زادگان با اعلام این که این طرح مورد موافقت شخص معاون اول رئیس جمهوری قرار گرفته است، توضیح داد: امروز ایجاد منطقه آزاد در استان یک مطالبه عمومی شده و باید از مطالبه به حق و به تاخیر افتاده مردم استان محقق شود.
** 50 ابهام حقوقی برای توسعه مازندران 
استاندار مازندران همچنین در این جلسه خطاب به معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت که 50 ابهام حقوقی برای توسعه زیرساختی ، صنعتی ، تولیدی و معدنی استان وجود دارد که باید نسبت به رفع آن نگاه ویژه شود.
حسین زادگان با بیان این نکته که حریم راه و مقررات زیست محیطی استان باید برای استان مازندران به صورت ویژه و استثنا قایل شد، ادامه داد: مردم مازندران برای رسیدن به امکانات رفاهی عمومی آب ، برق ، گاز و راه با مشکلات حقوقی و مقررات کلی مواجه اند.
وی وضعیت مازندران را به لحاظ زیست محیطی مغایر با دیگر استان های کشور دانست و گفت: نمی توان مقررات ملی را در این استان عملیاتی کرد چراکه با محدودیت های زیادی مواجه می شویم.
استاندار مازندران با بیان اینکه در شرائط سخت امروز دولت همه باید همراه و توقعات را واقعی تر کنیم، گفت: امروز پسماند مازندران از مشکلت جدی استان است که با حضور هزاران نفر از مسافران و گردشگران به این استان تحمیل می شود.
حسین زادگان با بیان اینکه مازندران در تمامی تعطیلات پایان هفته و ایام نوروزی و تابستان بار جمعیتی زیادی را به دوش می کشد، افزود : اگرچه گردشگری یک فرصت بسیار مهمی تلقی می شود اما به دلیل مشکلات زیر ساختی بار هزینه ای استان چندین برابر می شود.
وی توضیح داد: به همین دلیل توقع داریم تا مازندران را در بودجه ملی و مقررات استتثنا کنند تا بتواند علاوه بر پذیرش هموطنان مردم منطقه هم منتفع شوند.
حسین زادگان گفت: در شرائط کنونی مردم مازندران به دلیل حضور میلیونی مسافران و گردشگران با مشکلات جدی مواجه می شوند که موجب گلایه و حتی نارضایتی شده است./ایرنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال