امروز : دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۸:۴۱ AM

نخستین "پارک هوشمند" تهران افتتاح می‌شود

پارک
    -     کد خبر: 39028
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰|۱۴:۴۰
سرویس : جامعه >> شهری
شهردار منطقه ۶ گفت: با دانشگاه امیرکبیر و سازمان فنی و عمرانی تفاهم‌نامه‌ای داشتیم تا نخستین مرکز تمام‌هوشمند به بهره‌برداری برسد همچنین نخستین "پارک تمام‌هوشمند" نیز به بهره‌برداری خواهد رسید تا خدمات خوبی به شهروندان برساند.

عبارت: حمدرضا دهداری‌پور با اشاره به مختصات منطقه 6 تهران اظهار کرد: محدوده این منطقه از جنوب به خیابان انقلاب، از سمت شمال به بزرگراه همت و از دو طرف به مدرس و چمران منتهی می‌شود. این منطقه حدود 260 هزار نفر جمعیت شب و 1 و نیم میلیون نفر جمعیت در روز را در خود جای می‌دهد.

شهردار منطقه 6 گفت: جمعیت روز این منطقه 4 تا 5 برابر جمعیت ساکن است چرا که ادارات، وزارتخانه‌ها، دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، سازمان انرژی اتمی و... در این منطقه قرار دارند؛ در این منطقه همچنین میزبان هموطنان توحیدی هستیم که همه این عوامل سبب شده اهمیت آن دو چندان شود.

دهداری‌پور خاطر‌نشان کرد: از مرداد ماه 97 توفیق داشتم تا به مجموعه مدیریت شهری در منطقه 6 بیایم؛ هنگامی که شهرداری را تحویل گرفتم 50 درصد درآمدهای نقدی محقق شده بود و در حال حاضر 95 درصد این درآمد‌ها به وقوع پیوسته است.

وی گفت: در حوزه ابنیه و فنی عمران، پروژه‌هایی مانند مرکز مدیریت پسماند و اسکان کارگری، مجموعه مدیریت بحران کردستان، مجموعه ورزشی کردستان، مسجد حضرت زهرا(ع) و سرای محله گلها انجام شده است. نکته قابل توجه این است که سرای محله به مسجد ارتباط دارد.

شهردار منطقه 6 در ادامه راجع به افتتاح پروژه‌های عمرانی پایتخت گفت: تا‌کنون هیچ یک از مراکز افتتاح نشده است بلکه آماده افتتاح است و با هماهنگی حوزه دفتر شهردار در ابتدای سال 98 به‌عنوان عیدی شهرداری به مردم، افتتاح خواهد شد.

دهداری‌پور تصریح کرد: سوله مدیریت بحران در شهرک والفجر در حدود 90 درصد آماده است و تا اردیبهشت ماه به بهره‌برداری می‌رسد همچنین مخزن آب 1500 مترمکعبی تا اردیبهشت ماه نیز افتتاح خواهد شد.

شهردار منطقه 6 درباره ساخت ساختمان مرکزی شهرداری منطقه 6 اظهار کرد: ساختمانی در منطقه وجود داشت که تنها حدود 20 درصد طی 10 سال پیشرفت داشت و در حال حاضر 40 درصد پیشرفت دارد و ان‌شاءالله در سال آینده ساختمان مرکزی شهرداری افتتاح می‌شود تا همه مجموعه شهرداری منطقه 6 در این مجموعه متمرکز شود.

دهداری‌پور با اشاره به تعامل این منطقه با شهرداری‌ها گفت: تفاهم‌نامه‌های خوبی با دانشگاه‌ها مخصوصاً پردیس هنرهای زیبا منعقد شده است و بدین ترتیب از دانشجوهای حوزه‌های مختلف کمک می‌گیریم تا در حوزه خدمات شهری به ما کمک کنند.

وی ادامه داد: با دانشگاه امیرکبیر و سازمان فنی و عمرانی تفاهم‌نامه‌ای داشتیم تا نخستین مرکز تمام‌هوشمند به بهره‌برداری برسد همچنین نخستین پارک تمام‌هوشمند نیز به بهره‌برداری خواهد رسید تا خدمات خوبی به شهروندان برساند.

شهردار منطقه 6 درباره فعالیت‌هایی که این منطقه برای توسعه دوچرخه داشته است، اظهار کرد: دوچرخه‌های بی‌دود در منطقه 6 با حدود 15 ایستگاه با 400 دوچرخه فعال شده است، بدین ترتیب حدود 8 کیلومتر مسیر دوچرخه آماده داریم و سعی می‌کنیم منطقه 6 را به مناطق جنوبی متصل کنیم؛ امیدواریم 10 کیلومتر دیگر به آن مسیر اضافه کنیم، ازاین‌رو مسیر دوچرخه‌سواری کوی دانشگاه تا پردیس تا دو ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

دهداری‌پور در رابطه با برنامه‌های نوروزی این منطقه گفت: در ایام نوروز با توجه به شرایط منطقه 6 و برنامه‌ریزی شهرداری، تهران به‌عنوان مقصد گردشگری است؛ ازاین‌رو برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای خیابان ولی‌عصر(عج) و مناطقی که در مسیر ولی‌عصر هستند، داریم. از میدان راه‌آهن تا توانیر پلازاهای زیادی وجود دارد، پلازاهایی مانند راه‌آهن، میدان ولی‌عصر، خیابان برادران مظفر، توانیر و باغ فردوس در ایام عید ایجاد خواهد شد. مهم‌ترین پلازای ما، پلازای توانیر است.

شهردار منطقه 6 افزود: بولوار کشاورز هم مانند سال قبل برنامه ویژه‌ای دارد؛ ازاین‌رو استقبال از نوروز به‌روال سال‌های قبل انجام می‌شود و امسال نیز رنگ‌آمیزی جداول و یک‌سری برنامه‌های دیگری خواهیم داشت همچنین محتوای قوی برای خیابان ولی‌عصر ترتیب داده‌ایم.

دهداری‌پور در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر سرنوشت میدان هفت‌تیر در ایام نوروز خاطر‌نشان کرد: شهردار از روز اول دستور داد تا کارگاه‌های نیمه‌فعال و غیر‌فعال جمع‌آوری شود؛ ازاین‌رو در عرض یک هفته 700 سرویس نخاله از میدان هفت‌ِتیر جمع‌آوری شد.

وی اضافه کرد: سازمان زیباسازی طرحی برای پلازاهای شهری دارد؛ جلسات زیادی با معاونت‌های مختلف داشتیم که منجر به اصلاح هندسی میدان هفت‌تیر شد و بعد از اینکه به‌تأیید معاونت حمل‌ونقل رسید پلیس راهور همکاری خوبی انجام داد و سبب شد مسیر تغییر کند و بحث ترافیکی به‌خوبی صورت بگیرد همچنین بنا داریم تا پلازای 8000متری در آن‌جا شکل بگیرد و به‌نظر می‌رسد با توجه به زمان‌بندی تا انتهای اردیبهشت ماه به بهره‌برداری برسد.

دهداری‌پور ادامه داد: بنا است برای شب عید به‌طور شبانه‌روز در آن‌جا فعالیت کنیم تا به‌لحاظ منظری شرایط هفت‌تیر تغییر داشته باشد.

شهردار منطقه 6 در رابطه با مطالبات این منطقه از ادارات دولتی گفت: با ادارات دولتی منطقه تعامل خوبی داریم و بخش عمده‌ای از مطالبات خود را از ادارات گرفته‌ایم؛ 180‌ــ‌170 میلیارد تومان از این مجموعه‌ها دریافت شده است؛ برخی مطالبات مربوط به پسماند و عوارض پایدار است و برخی دیگر به جرایم کمیسیون‌ها مرتبط می‌شود. همچنین با بانک‌ها و ادارات بر اساس مطالبات تعامل می‌کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر چرایی عدم استقبال شهرداری از نوروز تا کنون بیان کرد: دو سه روز گذشته شیوه‌نامه رنگ تصویب و به مناطق ابلاغ شد؛ جداول، دیواره‌ها، پله‌ها بنا است رنگ‌آمیزی شود همچنین بحث نور و رنگ جداول در هفته آخر اسفند ماه انجام خواهد شد./تسنیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال