امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۳۰ PM

پروژه وزارت بهداشت برای افزایش جمعیت

نوزاد+عبارت
    -     کد خبر: 39155
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۱/۱۵|۰۹:۱۹
سرویس :
وزیر بهداشت ضمن اشاره به جلسه بررسی اقدامات مربوط به استان‌های سیل‌زده در حضور رهبر معظم انقلاب، از پیگیری ویژه رهبر انقلاب از وزیر بهداشت درباره رشد جمعیت کشور در پایان جلسه مذکور، خبر داد.

دکتر سعید نمکی گفت: پس از چند روز سفر مداوم و مستمر به استان‌های سیل‌زده‌ کشور، به تهران بازگشتیم و به همراه تنی چند از مدیران اجرایی از هیات دولت و نیروهای مسلح و بعضی از دستگاه‌های دیگر خدمت رهبر انقلاب اسلامی رسیدیم.

وی با اعلام این مطلب اظهار داشت: در ابتدای این جلسه، دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور از مسائل مناطق سیل زده کشور گزارشی ارائه کردند. همچنین دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور نیز از ستاد بحران و عملکرد این ستاد در مناطق سیل زده‌ کشور گزارش دادند.

وی با اشاره به ارائه گزارشی از وضعیت سدهای کشور و اقدامات مرتبط با سدها و سرریز آب سدها و رهاسازی‌اش به زمین‌های پشت سدها توسط وزیر نیرو در این جلسه، گفت: رئیس کل ستاد نیروهای مسلح نیز از حرکت نیروهای مسلح به خصوص در استان گلستان و شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان گزارشی را ارائه کردند و نهایتاً رهبر انقلاب اسلامی پس از شنیدن با حوصله‌ گزارش‌های دوستان، بیاناتی را ارائه فرمودند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: از کلیدی‌ترین نکات بیانات مقام معظم رهبری، دلسوزی و توصیه همگان به رسیدگی عاجل به معیشت و حل مشکلات ناشی از سیلاب‌ها برای مردم بود. در بخش دیگر، ایشان از اینکه این همدلی و همراهی در نیروهای اجرایی کشور فراهم شده، اظهار رضایت و قدردانی کردند و نهایتاً از دولت و همه‌ مسئولین خواستند که با جدیت به آینده‌گری و حل مشکلات ناشی از تخریب‌های سیل با نگاه پیشگیرانه بپردازند.

نمکی خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند که اگرچه سیلاب در بارندگی‌های زیاد اجتناب ناپذیر است، ولی با تدبیر و دوراندیشی و ژرف‌نگری و آینده‌نگری می‌شود از عوارض سیلاب‌ها بر زندگی مردم کاست؛ همان جور که با مقاوم‌سازی بناها و رفع مشکلات ناشی از بی‌توجهی به ساخت درست بناها، می‌شود از عواقب زلزله کاست.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در پایان همه را توصیه کردند به حرکت در جهت اصلاح مسیرهای عبور سیل و مسیل‌ها و جلوگیری از تخریب طبیعت و جنگل‌ها، جلوگیری از فرسایش بی‌رویه‌ خاک؛ و به حق فرمودند از عوامل بسیار مؤثر در روان‌شدن سیلاب‌ها در سطح زمین است.

پیگیری ویژه رهبر انقلاب از وزیر بهداشت درباره رشد جمعیت کشور

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت با بیان اینکه ایشان بعد از ختم جلسه مهربانانه بنده را صدا کردند و آن دغدغه‌ همیشگی‌شان را که درباره پیرشدن جمعیت کشور و نقشی که وزارت بهداشت می‌تواند در بحث رشد درست و منطقی جمعیت داشته باشد، متذکر شدند، افزود: بنده نیز خدمت‌شان عرض کردم که از بدو ورود به وزارت بهداشت به عنوان یکی از دغدغه‌های ملی بنده به این امر پرداختم و پروژه‌ای را آماده کردیم که ان‌شاالله تقدیم ایشان کنیم که با اجرایی‌شدن آن بتوانیم از منفی شدن رشد جمعیت در آینده جلوگیری کنیم./ ایسنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو