امروز : جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت : ۱:۰۹ PM
خداحافظی آخرین حلقه یاران محسنی بندپی از بهزیستی کشور؛

حسین نحوی نژاد از معاونت توانبخشی استعفا داد/ لیست مهمترین انتصابات دکتر قبادی دانا

قبادی دانا و نحوی نژاد+عبارت
    -     کد خبر: 39333
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۸/۲/۱۰|۱۲:۱۵
نحوی نژاد آخرین حلقه زنجیر مدیران نزدیک به انوشیروان محسنی بندپی؛ رییس سابق سازمان بهزیستی کشور و استاندار فعلی تهران بود که از این سازمان جدا شد و بعید نیست همچون پورشعبانان؛ رییس دفتر محسنی در بهزیستی به استانداری تهران برود.

عبارت ـ گروه جامعه: حسین نحوی نژاد؛ معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از سمت خود برکنار شد و جایش را به طور موقت به دکتر نفریه بعنوان سرپرست سپرد. پورتال سازمان بهزیستی کشور البته جدایی نحوی نژاد از این سازمان را استعفا اعلام کرده و در خبری آورده است:

دكتر "وحيد قبادي دانا" رئيس سازمان بهزيستي كشور با  استعفاي دكتر "حسين نحوي نژاد" از سمت معاونت توانبخشي سازمان بهزيستي كشور  موافقت كرد. متن پيام تقدير و تشكر به شرح ذيل است:

«مَنْ لَمْ يَشْكُرِ الْمَخْلُوق، لَمْ يَشْكُرِ الْخالِق»   جناب آقای دکتر حسین  نحوی نژاد  سلام علیکم  ضمن ابراز مراتب تشکر از زحمات و اهتمام  جنابعالی در طول مدت تصدی معاونت امور توانبخشی و با آرزوی توفیق روزافزون برای شما در عرصه خدمت رسانی به آحاد جامعه هدف سازمان بهزیستی ، با استعفای جنابعالی موافقت می گردد.  سلامتی و سعادتمندی شما را از خداوند متعال مسالت می نمایم./ دكتر وحيد قبادي دانا

 

به گزارش عبارت؛ نحوی نژاد آخرین حلقه زنجیر مدیران نزدیک به انوشیروان محسنی بندپی؛ رییس سابق سازمان بهزیستی کشور و استاندار فعلی تهران بود که از این سازمان جدا شد و بعید نیست همچون پورشعبانان؛ رییس دفتر محسنی در بهزیستی به استانداری تهران برود.

دکتر وحید قبادی دانا یکی از جوان ترین مدیران ارشد کشور است که سال گذشته و پس از کش و قوس های فراوان از سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به سازمان بهزیستی کشور آمد و ریاست یکی از مهمترین نهادهای حمایتی کشور را به عهده گرفت.

اگرچه در سابقه وی فعالیت مشخص سیاسی و وابستگی به حزبی خاص دیده نمی شود اما بسیاری از اخبار وی را معرفی شده از سوی اردوگاه اصلاحات دانسته اند و به همین دلیل نیز رسانه های محافظه کار نظیر «تسنیم» این انتصاب را سیاسی و به سفارش سیدمحمد خاتمی می دانند، ادعایی که تا کنون توسط خاتمی یا دفتر او تائید نشده است.

حسین نحوی نژاد یکی از گزینه های ریاست سازمان بهزیستس بعد از خداحافظی محسنی بندپی بود که در نهایت رقابت را به قبادی دانا باخت و قابل پیش بینی بود که ریاست جدید برای هماهنگی تیم معاونانش چندان روی نحوی نژاد حساب نکند.

به گزارش عبارت؛ انتصاب دکتر عباس عطوف(جانشین رئیس و مدیرکل حوزه ریاست) ،  دکتر احمدرضا شجیعی (معاون توسعه مدیریت و منابع)،  ذوالفقار یزدان مهر(معاون امور مشارکتهای مردمی، مؤسسات غیردولتی و توانمندسازی و امور مجلس)،  دکتر سید منتظر شبـّر(سرپرست امور کودکان و نوجوانان ) و  مسعود آسیما؛ (مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل) اصلی ترین تغییرات قبادی دانا پس از استقرار در ساختمان خیابان شهید فیاض بخش است.

 

به نظر می رسد قبادی دانا در حال چیدن آخرین پازل های خود در صفحه مدیریت سازمان بهزیستی کشور است و باید منتظر ماند و دید در ماه های اینده چه اتفاقات تازه ای در این سازمان رخ خواهد داد.

بهزیستی به دو دلیل بسیار مورد توجه افکار عمومی و رسانه هاست.اول آنکه؛ سال ۹۸ به گواه آمار از نظر اقتصادی دشوارترین سال مالی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و همین مسئله به افزایش فاصله طبقاتی و کاهش توان اقتصادی دهک های پایین جامعه می انجامد که کار را برای سازمان های حمایتی نظیر بهزیستی دشوارتر از گذشته می کند.

از طرفی دیگر جوان بودن قبادی دانا این توقع را در میان طرفداران روحانی ایجاد کرده که شاهد عملکرد متفاوت و اثرگذاری از سوی وی باشند که همین فشار مسئولیت دکتر قبادی دانا را سنگین تر می کند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر نام عبارت بلامانع است.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال